Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Dąbrównie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Dąbrównie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Dąbrównie

Dąbrówno
Dowolne daty
Goście
Dostępne kwatery wakacyjne: 15

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Dom  Dąbrówno
-49%
27 kwi - 4 maj
Przyjazny zwierzętom
109 m² Dom ∙ 7 gości ∙ 3 sypialnie
Dąbrówno, Dąbrówno, Polska
4,1 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 186 zł 362 zł
za noc
Dom  Dąbrówno
Przyjazny zwierzętom
110 m² Dom ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Dąbrówno, Dąbrówno, Polska
3,5 / 5,0
„Dobry“
od 423 zł
za noc
Dom  Dąbrówno
Przyjazny zwierzętom
75 m² Dom ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Dąbrówno, Dąbrówno, Polska
4,4 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 459 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Domki letniskowe Dąbrówno- wakacje w sercu Mazur.

Dąbrówno jest małą uroczą wsią, która należy do województwa warmińsko-mazurskiego. Leży ono na południe od Ostródy i Olsztyna. Miejscowość ta położona jest niezwykle malowniczo między jeziorami Dąbrowa Mała i Dąbrowa Wielka. Jest to idealne miejsce na wypoczynek, zarówno zimą jak i latem. Na naszej stronie znajdziecie Państwo-Domki letniskowe Dąbrówno, które zapewnią Państwu udany urlop. Jeszcze do niedawna, bo do końca lipca 1946 roku, Dąbrówno było miastem. Domki letniskowe Dąbrówno-odkryjcie Państwo to wspaniałe miejsce razem z nami. W 1319 roku został zbudowany tu zamek, niedługo potem, powstała tu osada, która otrzymała prawa miejskie. W zamku miał wtedy siedzibę wójt krzyżacki. Miasto zostało zdobyte i spalone krótko przed bitwą pod Grunwaldem w 1410 roku. W 1945 roku miejscowość została tak dotkliwie zniszczona(w 80%!), że utraciła swoje prawa miejskie. Przygotowane przez nas noclegi Dąbrówno zapewnią Państwu udany wypoczynek. A co warto zobaczyć w Dąbrownie oprócz wspaniałych jezior?

Zabytki i inne atrakcje Dąbrówna.

Bez wątpienia trzeba zobaczyć tu ruiny zamku krzyżackiego wybudowanego w 1319 roku, który był częścią systemu obwarowań miasta. Po spaleniu zamku w 1410 roku, odbudowano go na początku XVI wieku. W latach 1683-1896 został on przebudowany na rezydencję w stylu barokowym. Niestety w 1945 roku zamek został doszczętnie zniszczony, dziś możemy zwiedzać tylko pozostałe po nim ruiny. Noclegi Dąbrówno- gwarancja zadowolenia. Będąc tutaj warto również odwiedzić kościół parafialny zbudowany w latach 1325-1350, wielokrotnie przebudowywany, a także kościół katolicki neogotycki z drugiej połowy XIX wieku oraz budynek synagogi. Polecamy również wizytę w innych miejscowościach położonych w tym województwie: wczasy Braniewo, urlop Dadaj, czy wakacje Dywity.

Najczęściej zadawane pytania

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Dąbrównie. Przeciętnie domy są idealne dla 7 gości.

Kolejne kierunki

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag