Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Ełku - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Ełku - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Ełku

Ełk
Dowolne daty
Goście
Każdy, kto planuje wizytę na Mazurach, powinien przemyśleć choć jeden nocleg w Ełku. Miasto leży nad dwoma jeziorami, ale w jego granicach znajdują się jeszcze dwa mniejsze akweny. Ełk ma także bardzo bogatą historię i wiele zabytków.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z tarasem

Dom Balkon/Patio Ełk
162 m² Dom ∙ 17 gości ∙ 8 sypialni
Ełk, Ełcki, Polska
od 1.859 zł
za noc
Sprawdź inne

Ełk: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Ełk
162 m² Dom ∙ 17 gości ∙ 8 sypialni
Ełk, Ełcki, Polska
od 1.928 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Ełku. Największe miasto Mazur

Przede wszystkim jednak będzie wyśmienitą bazą, jeśli planujesz niezapomniane wakacje żeglarskie.

Dom wakacyjny w Ełku. Naturalne atrakcje

Z całą pewnością to okoliczne jeziora najbardziej przyciągają turystów, którzy decydują się na domki wakacyjne w Ełku lub na apartamenty w mieście. Miasto leży nad Jeziorem Ełckim - ten akwen przyciąga żeglarzy, kajakarzy, wędkarzy, ale także spacerowiczów - ze względu na piękne krajobrazy i liczne promenady oraz ścieżki. Drugi duży akwen, który leży bezpośrednio w pobliżu miasta, to jezioro Sunowo. Jest ono otoczone pięknymi lasami, a na jego terenie znajdują się dwie urocze wyspy. Oczywiście jezior w okolicach jest znacznie więcej. Niedaleko od miasta są przykład duże jeziora Selmęt Wielki oraz Łaśmiady. Niezależnie więc od tego, czy preferujesz żeglarstwo, inne sporty, czy po prostu wypoczynek nad wodą, to domek wakacyjny w Ełku będzie dla Ciebie na pewno świetną propozycją.

Wakacje w Ełku. Co trzeba zobaczyć w mieście?

Dom wakacyjny w Ełku nie tylko pozwoli wypocząć nad jeziorami, ale i zobaczyć wiele wspaniałych miejsc. W największym mieście Mazur warto zobaczyć mieszczący się na półwyspie jeziora zamek krzyżacki z XIII wieku. Mimo tego, że nie jest zachowany w najlepszym stanie, to i tak prezentuje się bardzo malowniczo. Inne ciekawe zabytki, które warto zwiedzić, wynajmując dom wakacyjny w Ełku, to neogotycki kościół Najświętszego Serca Jezusowego z połowy XIX wieku oraz katedra św. Wojciecha, utrzymana w tym samym stylu. Warta uwagi jest również wieża ciśnień, w której można zwiedzać Muzeum Kropli Wody. Ponadto w mieście działa kolej wąskotorowa - niegdyś ważny środek transportu dla mieszkańców Ełku i okolic, dzisiaj wspaniała atrakcja dla turystów w każdym wieku. Tym najmłodszym z kolei na pewno spodoba się park linowy, położony tuż nad brzegiem jeziora.

Domki wakacyjne w Ełku. Podróże po okolicach

W pobliżu Ełku znajdują się nie tylko wyjątkowo malownicze jeziora, ale i piękne miasta. Rezerwując domki lub apartamenty w Ełku, dobrze jest też zajrzeć do Giżycka - wystarczy pokonać około 50 kilometrów. To jeden z najważniejszych portów na Mazurach, a przy tym bardzo ciekawe miasto z wieloma zabytkami. Pasjonujący się historią podróżnicy zwykle zwiedzają XIX-wieczną pruską twierdzę Boyen. 45 kilometrów na wschód od Ełku położony jest natomiast Augustów. To również bardzo malownicze miasto, przy którym znajduje się wiele jezior oraz znana z wyjątkowych krajobrazów Dolina Rospudy. Będąc w Ełku, można się również zdecydować na krótką podróż do oddalonych o około 60 kilometrów Suwałk.

Noclegi w Ełku to zatem propozycja dla turystów w każdym wieku, którzy pragną spędzić wolny czas w pobliżu natury, ale nie chcą przy tym nie rezygnować z miejskich wygód. Jeśli planuje się dłuższą podróż po Mazurach, to zdecydowanie warto zrobić dłuższy przystanek w tym mieście. Infrastruktura turystyczna jest tam doskonała, a zabytków i atrakcji pod dostatkiem.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Ełku. Przeciętnie domy są idealne dla 17 gości.

Kolejne kierunki

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag