Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO
Listy Życzeń

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty we Fromborku

Frombork
Dowolne daty
Goście
Frombork jest jedną z najbardziej popularnych miejscowości mazurskich położonych nad Zalewem Wiślanym. W odległości ok.
DALSZE INFORMACJE »

Frombork: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Frombork 6
36 m² Dom
6 2
Frombork, Frombork, Polska
od 2.422 zł
za 7 dni
Zobacz wszystkie oferty

Urlop na mazurach dla każdego – domki letniskowe Frombork!

35 km na południowy wschód znajduje się Elbląg, 12 kilometrów na wschód Braniewo, a stolica województwa warmińsko- mazurskiego- Olsztyn, jest oddalona o 100 km na południe. Frombork jest miastem o bogatej historii i pięknym położeniu. Z tego powodu w sezonie letnim turystów chętnych na domki letniskowe Frombork nie brakuje.

Pierwsze ślady osadnictwa na terenie dziesiejszego Fromborku są notowane już na drugą połowę XIII wieku. Prawa miejskie zostały Fromborkowi, ówcześnie Frauenburgowi, nadane w roku 1310. Źródłem utrzymania osadników żyjących we Fromborku, ze względu na położenie, było przez wiele lat rybołóstwo oraz rolnictwo. Dzisiaj Frombork jest ważnym portem morskim a w miejscowości znajduje się morskie przejście graniczne. Frombork Noclegi to idealna propozycja na spędzenie wakacji dla miłośników historii. Miasto to jest nią przesiąknięte. To właśnie tutaj Mikołaj Kopernik stworzył przełomowe dzieło „O obrotach sfer niebieskich”, to tutaj znajduje się Wzgórze Katedralne, które pomimo zaborów i okupacji pruskiej, zachowało się w dobrym stanie do dnia dzisiejszego. Innym ciekawym miejscem w regionie jest Pieniężno.

Frombork Noclegi są rokrocznie wybierane nie tylko z powodu wyjątkowo interesującej historii miasta, lecz również z powodu położenia idealnego dla amatorów wakacyjnego leniuchowania. W ciepłe dni można wybrać się nad jedną z plaż znajdujących się nad Zalewem Wiślańskim. Znajdą tu coś dla siebie również miłośnicy sportów wodnych. Nie brakuje możliwości uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa oraz sportów motorowodnych. Zainteresowi mogą również odbyć rejs do znajdującej się na Mierzeje Wiślanej miejscowości Krynica Morska.

Przy okazji urlopu we Fromborku warto odwiedzieć również Festiwal muzyki organowej, który odbywa się co roku w Bazylice Archikatedralnej znajdującej się na Wzgórzu Katedralnym. Warto zdecydować się na Frombork noclegi, by przeżyć niezapomniane chwile w tej czarującej, przepełnionej fascynującą historią miejscowości.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania we Fromborku?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania we Fromborku są hotele i bed & breakfast. Dzięki ponad 8 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi we Fromborku?

Z Casamundo we Fromborku znajdziesz noclegi w świetnych cenach już od 151 zł za noc. Możesz spodziewać się, że hotele (21 m²) i bed & breakfast (16 m²) to najczęściej występujące wygodne zakwaterowania w tej lokalizacji.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup we Fromborku. Przeciętnie hotele są idealne dla 3 gości.

image-tag