Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - Casamundo
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kretowinach - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kretowinach - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kretowinach

Kretowiny
Dowolne daty
Goście
Historia wsi sięga prawdopodobnie połowy XV wieku, zawsze jednak miejscowość była kameralna i nigdy nie miała zbyt wielu mieszkańców. Noclegi w Kretowinach są często wybierane przez turystów głównie ze względu na malownicze jezioro Narie.
DALSZE INFORMACJE »

Kretowiny: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Kretowiny
-50%
3 gru - 10 gru
Dom
4 2
Kretowiny, Morąg, Polska
od 579 zł 1.166 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Dom Przyjazny zwierzętom Kretowiny
Przyjazny zwierzętom
Dom
2 1
Kretowiny, Morąg, Polska
od 267 zł
za noc
Dom Przyjazny zwierzętom Kretowiny
Przyjazny zwierzętom
Dom
2 1
Kretowiny, Morąg, Polska
od 318 zł
za noc
Dom Przyjazny zwierzętom Kretowiny
Przyjazny zwierzętom
Dom
10 5
Kretowiny, Morąg, Polska
od 2.586 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Noclegi z tarasem

Dom Balkon/Patio Kretowiny
Balkon/Patio
179 m² Dom
9 5
Kretowiny, Morąg, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 587 zł
za noc
Sprawdź inne

Domy wakacyjne z ogrodem

Agroturystyka Ogród Kretowiny
-53%
3 gru - 10 gru
Ogród
98 m² Agroturystyka
4 2
Kretowiny, Morąg, Polska
od 515 zł 1.095 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Kretowinach. Nad pięknym i cichym jeziorem

Jezioro jest czyste i otoczone przez piękne lasy, zatem nadaje się nie tylko na wakacje żeglarskie. Można wybrać to miejsce, aby po prostu się zrelaksować w gronie bliskich osób. Narie to jednak przede wszystkim interesujący punkt dla miłośników sportów wodnych.

Dom wakacyjny w Kretowinach. Coś dla wielbicieli żagli

Czym się wyróżnia to jezioro, położone na Pojezierzu Iławskim, spośród innych malowniczych akwenów województwa warmińsko-mazurskiego? Przede wszystkim jest ono objęte strefą ciszy, co znaczy, że nie można się poruszać po nim z użyciem silników spalinowych. To natomiast zapewnia nie tylko ciszę, ale również niesamowity klimat. Ponadto na jeziorze znajduje się aż 19 wysp, co dodatkowo przyciąga żeglarzy i tych podróżników, którzy mają duszę odkrywcy. Na akwenie można obserwować piękną faunę i florę, a zwłaszcza rzadkie gatunki ptaków, w tym orły, perkozy czy kormorany. W samym jeziorze występuje natomiast wiele gatunków ryb, co przyciąga spragnionych wczasów wędkarskich. Domki wakacyjne w Kretowinach rezerwują często nurkowie - zarówno ci zaawansowani, jak i ci stawiający dopiero swoje pierwsze podwodne kroki. Na miejscu zwykle nie ma problemu z wynajęciem sprzętu do eksplorowania głębin jeziora. W pobliżu miejscowości można także nauczyć się surfowania, również od podstaw. Ci, którzy wolą swój urlop spędzić błogo, mogą rozkoszować się ciszą - nie dość, że Kretowiny leżą nad spokojnym jeziorem, to jeszcze położone są z dala od większych zabudowań i ośrodków wypoczynkowych. W okolicy można bez trudu znaleźć obiekty przyjazne psom, więc udając się na wypoczynek, nie trzeba będzie rozstawać się z ukochanym czworonogiem. Dom wakacyjny w Kretowinach to zatem propozycja dla każdego - niezależnie od tego, z kim i jak chce spędzić swój urlop.

Wakacje w Kretowinach. Wycieczki po okolicy

Decydując się na domki lub apartamenty w Kretowinach, można też zaplanować wyjazdy do okolicznych miejscowości. Najbliższym większym miastem w pobliżu jest Morąg, który jest oddalony o około 8 kilometrów. Miasto również leży nad jeziorami, ale można tam znaleźć też dobre restauracje oraz ciekawe zabytki, jak na przykład gotycki ratusz czy zamek krzyżacki. Nocleg w Kretowinach można także wykorzystać, by zobaczyć Olsztyn. Aby dotrzeć do stolicy Warmii i Mazur, wystarczy pokonać nieco ponad 40 kilometrów. Do największych atrakcji tego zabytkowego miasta należy między innymi gotycki zamek z XIV wieku, planetarium i ocalałe fragmenty fortyfikacji. Okolice są jednak znane przede wszystkim ze wspaniałych jezior. Niedaleko od Kretowin leży chociażby jezioro Morąg, bardzo cenione przez kajakarzy oraz wędkarzy. Blisko jest także Gil, znany ze zjawiskowej roślinności, oraz pięknie położone między lasami jezioro Tabórz. Miłośnicy wypoczynku nad wodą z pewnością nie będą narzekać, jeśli zdecydują się na dom wakacyjny w Kretowinach. Urocze tereny zachęcają do długich pieszych lub rowerowych wycieczek. Do zobaczenia jest wiele interesujących miejsc, tereny są urokliwe, a powietrze bardzo czyste. Można zatem długo rozkoszować się okolicą i podróżować nawet bez określonego celu. Bo nieważne gdzie się trafi w okolicach Kretowin, na pewno będzie tam pięknie, czysto i wyjątkowo.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Kretowinach. Przeciętnie bed & breakfast są idealne dla 3 gości.

image-tag