Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - Casamundo
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Krutyniu - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Krutyniu - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Krutyniu

Krutyń
Dowolne daty
Goście
Krutyń to mała urokliwa wieś w województwie warmińsko-mazurskim, należącą do powiatu głównego miasta w regionie Mrągowo.
DALSZE INFORMACJE »

Krutyń: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Krutyń
-47%
29 kwi - 6 maj
116 m² Dom
7 3
Krutyń, Piecki, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 292 zł 547 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Dom Przyjazny zwierzętom Krutyń
-47%
29 kwi - 6 maj
Przyjazny zwierzętom
116 m² Dom
7 3
Krutyń, Piecki, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 291 zł 547 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Krutyń noclegi – recepta na udane wakacje

Nazwa miejsca wywodzi się od przepływającej obok rzeki Krutynia, która wpływa zaledwie 2 km dalej na północ do Jeziora Krutyńskiego. Krutyń noclegi położone jest zaledwie 15 minut spacerem od popularnego w sezonie w okolicy Jeziora Mokrego. W sezonie region cieszy się dużą ilością przyjezdnych z okolicy jak i również z całej Polski. Domki letniskowe Krutyń to idealne miejsce na zaczerpnięcie chwili spokoju i wytchnienia od wielkiego miasta. Dodatkowo miejsce posiada wiele interesujących rzeczy do zwiedzania, gdyż posiada bardzo długą i ciekawą historię, która po dzisiejszy dzień widoczna jest w okolicy.

Domki letniskowe Krutyń – miejsce pełne historii

Początki powstania wsi Krutyń sięgają 1500 roku, kiedy to znalazły się pierwsze wzmianki o wsi jako małej osadzie myśliwskiej. Już w latach międzywojennych XX wieku znana była jako miejscowość letniskowa na Mazurach. Sama wieś, gdzie znajdują się Krutyń noclegi pełna jest wiekowych, drewnianych chat i chałup, które obecnie uznawane są za zabytki z czasów początku XX wieku. Na terenie domki letniskowe Krutyń znajduje się również główna siedziba Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Dodatkowo można zobaczyć w okolicy małe Muzeum Przyrodnicze, chętnie odwiedzane przez całe rodziny i bardzo lubiane przez dzieci. Inną lokalną atrakcją jest także Muzeum Ziemi Warmińskiej, mieszczące się w starej stodole z czasów XIX wieku. W okolicy znajduje się wiele małych i urokliwych miejscowości wypoczynkowych jak Kamień. Dla lubiących aktywny wypoczynek teren Krutyń noclegi oferuje w sezonie letnim różnorodne spływy kajakowe oraz romantyczne przeprawy tradycyjnymi łodziami zwanymi „pychówki“. Tutaj atrakcje zadowolą z pewnością każdego przyjezdnego.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Krutyniu. Przeciętnie domy są idealne dla 6 gości.

image-tag