Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Mielnie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Mielnie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Mielnie

Mielno
Dowolne daty
Goście
Mielno to niewielka mazurska miejscowość, która kusi spokojem, malowniczymi krajobrazami i bogatą historią. Różnorodne atrakcje - takie jak wędkowanie, uprawianie sportów wodnych czy beztroski relaks nad jeziorem - to tylko niektóre powody, by odwiedzić ten fascynujący region.
DALSZE INFORMACJE »

Obiekty w okolicy idealnej na wędkowanie

Dom  Mielno
Łowienie ryb
400 m² Dom ∙ 12 gości ∙ 6 sypialni
Mielno, Ostródzki, Polska
od 3.567 zł
za noc
Zobacz inne

Mielno: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Mielno
190 m² Apartament ∙ 10 gości ∙ 5 sypialni
Mielno, Ostródzki, Polska
od 757 zł
za noc
Apartament Mielno
400 m² Apartament ∙ 12 gości ∙ 6 sypialni
Mielno, Ostródzki, Polska
od 3.402 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Mielnie - ciekawy sposób na mazurskie wakacje

Mielno to kameralna miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim. To urokliwa wieś z bogatą historią, która ma do zaoferowania dużo więcej niż wypoczynek nad wodą. Rezerwując dom wakacyjny w Mielnie, warto zaplanować czas na zwiedzenie najciekawszych lokalnych zabytków. Jednym z nich jest imponujący park dworski, którego historia sięga XIX wieku. To kompleks stworzony przez słynnego projektanta ogrodów Johanna Larassa. Warto wybrać się na spacer wśród starych drzew i podziwiać jedno z najlepiej zachowanych założeń parkowych w województwie. Ponadto noclegi w Mielnie to dobra okazja, by zobaczyć neogotycki kościół z XIX wieku, który nosi ślady wojennych ostrzałów. Pozostałości po kulach wciąż widoczne są na ołtarzu świątyni.

Dom wakacyjny w Mielnie - sposób na niezapomniany urlop na Mazurach

Domek wakacyjny w Mielnie to również świetny wybór dla osób, które chcą w pełni cieszyć się urokami Mazur i wypoczynku nad wodą. W pobliżu miejscowości znajduje się źródło rzeki Drwęcy. Niegdyś stanowiła rdzeń lokalnej żeglugi, jednak obecnie jest rajem dla wielbicieli sportów wodnych, którzy doceniają jej walory przyrodnicze. Zarówno rzeka, jak i jej dopływy są objęte ochroną rezerwatową. Warto wypożyczyć kajak i wybrać się na spływ, by podziwiać malownicze tereny rozciągające się u brzegów Drwęcy. Domki wakacyjne w Mielnie są także chętnie wybierane na wędkarskie wypady. Jednym z akwenów cieszących się w tym regionie największa popularnością jest jezioro Mielno. To wyjątkowy zbiornik, którego brzegi porośnięte są lasami i łąkami, zaś centralna część poprzecinana jest kilkoma wyspami. Akwen ceniony jest ze względu na bardzo czystą wodę, czego dowodem jest występowanie wielu gatunków ryb. W jeziorze można złowić sandacza, szczupaka, a nawet węgorza. Dom wakacyjny w Mielnie to również dobry pomysł na nocleg dla osób, które chcą cieszyć się beztroskim relaksem nad wodą. Piaszczysta plaża, strzeżone kąpielisko, a także smażalnie serwujące świeże ryby sprawiają, że to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Bez trudu znajdziesz również apartamenty w Mielnie, które zapewniają możliwość skorzystania z łódki. To świetna okazja, by poznać Mazury z niecodziennej perspektywy!

Odkryj niezwykłą okolicę i poczuj ducha historii

Decydując się na nocleg w Mielnie, warto zaplanować również wycieczkę do pobliskiego Grunwaldu. To mała miejscowość słynąca przede wszystkim z bitwy w 1410 roku. Rzecz jasna, wizyta w Grunwaldzie do gratka dla fanów historii. Nadal można zobaczyć tam pole bitwy. Na niezabudowanym terenie można poczuć ducha dawnych wydarzeń, a także zobaczyć Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego odsłonięty w 550. rocznicę walk. To okazałe, 30-metrowe maszty, które symbolizują sztandary polskich i litewsko-ruskich wojsk. Warto wybrać się do Grunwaldu w rocznicę bitwy, czyli w połowie lipca. Wówczas organizowana jest tam inscenizacja walk z udziałem polskich i zagranicznych bractw rycerskich. Bez względu na to, czy wolisz aktywnie spędzać czas nad wodą, czy preferujesz poznawanie ciekawych miejsc, nocleg w mazurskim Mielnie to świetny pomysł i na krótki wypad, i na dłuższy urlop.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Mielnie. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 10 gości.

Kolejne kierunki

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag