Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - Casamundo
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Olsztynku - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Olsztynku - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Olsztynku

Olsztynek
Dowolne daty
Goście
Olsztynek to niewielkie miasto położone w odległości około 30 kilometrów od Olsztyna, a przy tym oddalone o taki sam dystans od Nidzicy.
DALSZE INFORMACJE »

Olsztynek: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Olsztynek
-33%
23 wrz - 30 wrz
85 m² Dom
4 2
Olsztynek, Olsztynek, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 289 zł 430 zł
za noc
Dom Olsztynek
35 m² Dom
4 1
Olsztynek, Olsztynek, Polska
od 561 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Dom Przyjazny zwierzętom Olsztynek
-33%
23 wrz - 30 wrz
Przyjazny zwierzętom
85 m² Dom
4 2
Olsztynek, Olsztynek, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 288 zł 430 zł
za noc
Dom Przyjazny zwierzętom Olsztynek
Przyjazny zwierzętom
35 m² Dom
4 1
Olsztynek, Olsztynek, Polska
od 560 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Zdecyduj się na dom wakacyjny w Olsztynku i poznaj piękno Mazur

Może więc okazać się doskonałą bazą wypadową do większych miejscowości Warmii oraz Mazur. Zanim jednak zaplanujesz eskapadę, przyjrzyj się bliżej jego atrakcjom. Podróżnicy przekonują bowiem, że nie można się tu nudzić. Wynajmując dom wakacyjny w Olsztynku, będziesz mógł do woli obcować z dziką przyrodą. Nie brakuje tu rezerwatów oraz parków krajobrazowych będących ostoją dla rzadkich gatunków flory i fauny. Nocleg w Olsztynku jest także znakomitym pomysłem na to, by zorganizować wakacje wędkarskie. W ryby szczególnie obfitują jeziora Jemiołowskie, Brzeźno, Duże, Pawlik oraz Maróz. Najbardziej wytrwali mogą tu złowić duże okazy szczupaka, a także leszcze, płocie i sielawy. Niektóre zbiorniki są przy tym objęte strefą ciszy, co znacząco ułatwia połowy. Wędkować można zarówno z brzegu, jak i z łodzi rybackiej, którą możesz wynająć w przystani obok jeziora.

Dom wakacyjny w Olsztynku - pomysł na urlop dla tych, którzy nie potrafią siedzieć w miejscu

Rezerwując domek wakacyjny w Olsztynku, warto zaplanować aktywny urlop. W lasach nie brakuje zadbanych ścieżek turystycznych idealnych dla piechurów oraz miłośników nordic walkingu. Trasy wiodące przez okoliczne wioski - Mierki, Jemiołowo czy Wilkowo to także prawdziwy raj dla rowerzystów. Pokonując je na dwóch kółkach, zadbasz o kondycję, będziesz mógł delektować się świeżym powietrzem i zahartujesz organizm. Co ważne, odkryjesz urok mazurskich okolic sprzyjających miłośnikom natury. Nie zapominaj o jeziorach oraz oferowanych przez nie atrakcjach. Lubisz pływać, kochasz żeglować, a może chcesz poczuć wiatr we włosach na desce windsurfingowej? Decydując się na noclegi w Olsztynku, będziesz mógł spróbować swoich sił w każdej z tych dyscyplin. Wiele akwenów otoczonych jest ponadto, piaszczystymi plażami. To idealne miejsce na rodzinny urlop. Najmłodsi mogą brodzić w przybrzeżnych płyciznach, zaś dorośli zażywać kąpieli wodnych i słonecznych lub rozegrać mecz siatkówki plażowej.

Wczasy, które pozwolą Ci zrozumieć kulturę i historię regionu

Wynajmując apartamenty w Olsztynku, pamiętaj, że na obrzeżach miasta mieści się Muzeum Budownictwa Leśnego - jeden z największych skansenów w Polsce. Na obszarze ponad 10 hektarów zgromadzono aż 68 obiektów architektonicznych pochodzących z minionych epok. Trzynaście z nich przywieziono z Królewca. Można tu także zobaczyć ekspozycję rzadkich gatunków zwierząt gospodarskich oraz pamiątek z okresu I wojny światowej. W sezonie odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Folkloru, podczas którego poznasz wyjątkową kulturę Warmii i Mazur. Skansen pozwoli Ci na chwilę przenieść się w czasie i z pewnością okaże się wartościową lekcją historii dla małych i dużych podróżników. Na ciekawych świata czeka również tutejsza huta szkła. Pracujący w niej artyści tworzą prawdziwe szklane cuda. Co ważne, ich produkcja odbywa się zgodnie ze średniowiecznymi metodami. Decydując się na komfortowe i kompleksowo wyposażone domki wakacyjne w Olsztynku, warto też zajrzeć do zamku krzyżackiego, który mimo wojen i pożarów zachował się w dobrym stanie. Po dniu pełnym wrażeń można odwiedzić miejską starówkę z przytulnymi knajpkami i kafejkami serwującymi lokalne przysmaki. Nie wahaj się więc i już teraz zaplanuj swój urlop, wybierając dom wakacyjny w Olsztynku, który spełni Twoje oczekiwania. Zabierz ze sobą energię i dobry humor!

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Olsztynku?

Apartamenty i domy to zakwaterowania najczęściej wybierane przez podróżnych w Olsztynku. Z ponad 15 obiektami, na pewno znajdziemy nocleg idealny dla ciebie.

Ile kosztują noclegi w Olsztynku?

Z Casamundo w Olsztynku znajdziesz noclegi w świetnych cenach już od 234 zł za noc. Możesz spodziewać się, że apartamenty (39 m²) i domy (140 m²) to najczęściej występujące wygodne zakwaterowania w tej lokalizacji.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Olsztynku. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 4 gości.

image-tag