Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - Casamundo
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Purdzie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Purdzie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Purdzie

Purda
Dowolne daty
Goście
Purda to świetne miejsce na przykład na wakacje rodzinne. Można przebywać tam bowiem wśród malowniczej natury, ale jednocześnie mieć na wyciągnięcie ręki zabytki i ciekawe miejsca Olsztyna. Warto również zapoznać się z bogatą historią tego miejsca.
DALSZE INFORMACJE »

Purda: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Purda
Dom
8 4
Purda, Purda, Polska
od 735 zł
za noc
Dom Purda
-22%
6 maj - 13 maj
Dom
17 7
Purda, Purda, Polska
od 810 zł 1.044 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Dom Przyjazny zwierzętom Purda
Przyjazny zwierzętom
96 m² Dom
8 4
Purda, Purda, Polska
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 765 zł
za noc
Dom Przyjazny zwierzętom Purda
-26%
15 kwi - 22 kwi
Przyjazny zwierzętom
280 m² Dom
17 7
Purda, Purda, Polska
od 736 zł 989 zł
za noc
Dom Przyjazny zwierzętom Purda
-16%
3 gru - 10 gru
Przyjazny zwierzętom
80 m² Dom
8 2
Purda, Purda, Polska
od 746 zł 888 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Wybrane noclegi z balkonem

Dom Balkon Purda
Balkon
Dom
8 2
Purda, Purda, Polska
od 823 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Dom Balkon/Patio Purda
-26%
26 sie - 2 wrz
Balkon/Patio
190 m² Dom
8 4
Purda, Purda, Polska
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 658 zł 888 zł
za noc
Sprawdź inne

Dom wakacyjny w Purdzie. Uroki malowniczej Warmii

Sięga ona jeszcze końcówki XIV wieku, jednak zabudowania w miejscowości były wielokrotnie niszczone w wyniku historycznych zawirowań. Miłośnicy starszej zabudowy, którzy wybiorą dom wakacyjny w Purdzie, znajdą tam ciągle coś dla siebie – duża część budynków pochodzi jeszcze z XIX wieku.

Dom wakacyjny w Purdzie. Uroki natury, uroki historii

Nie tylko na Mazurach można wypoczywać nad pięknymi jeziorami. Również sąsiednia Warmia ma bardzo dużo do zaoferowania. Decydując się na noclegi w Purdzie, zyskasz łatwy dostęp do kilku wspaniałych jezior. Na przykład do jeziora Serwent. To jedno z najczystszych jezior w okolicy, w dodatku otoczone pięknymi, sosnowymi lasami. Jest popularne wśród wędkarzy, ale warto także po prostu wypożyczyć łódkę albo kajak i cieszyć się niesamowitymi widokami z perspektywy wody. Równie wyjątkowe widoki zapewnia jezioro Purda, które leży tuż przy miejscowości. Jest ono nieco mniejsze niż Serwent, jednak za to doskonale nadaje się do kąpieli. Ze względu na gęste zalesienie i wspaniałe widoki, jest idealne także na długie spacery lub wycieczki rowerowe. Blisko znajduje się i 560-hektarowe jezioro Kalwa, popularne zarówno wśród wędkarzy, jak i amatorów kąpieli oraz plażowania. Jezioro Leleskie, które jest położone nieco dalej od wsi, ze względu na swoje spore rozmiary, ma natomiast sporą renomę wśród miłośników wakacji pod żaglami. Oczywiście decydując się na noclegi w Purdzie, dobrze zarezerwować chwilę na samo miasteczko. Poza zabytkowymi domami warto zobaczyć tam także urocze przydrożne kapliczki z XIX wieku.

Wakacje w Purdzie. Co zobaczyć w okolicach?

Nocleg w Purdzie na pewno warto wykorzystać, by zobaczyć okolice. Najbardziej oczywistym kierunkiem takiej wycieczki będzie zapewne Olsztyn. Aby dojechać do stolicy województwa, wystarczy z Purdy pokonać niecałe 20 kilometrów. To miasto z piękną historią, pełne wyjątkowych zabytków. Do najsłynniejszych należy z pewnością wybudowany w połowie XIV wieku Zamek Kapituły Warmińskiej. Obecnie mieści się tam Muzeum Warmii i Mazur. W zamku przez pewien czas mieszkał nawet sam Mikołaj Kopernik, który był wtedy administratorem obiektu. W Olsztynie warto zobaczyć fragmenty murów miejskich z XIV wieku, liczne zabytkowe kościoły, jak i spędzić nieco czasu w planetarium. Stolica Warmii i Mazur to miasto pełne galerii, teatrów i dobrych restauracji, każdy więc znajdzie tam coś dla siebie. Choć łatwo tam dojechać, spędzając urlop w Purdzie, to aby lepiej poznać Olsztyn, warto również choć na jedną zarezerwować apartamenty w mieście. Wybierając jednak kwatery w Purdzie, będzie blisko do innego większego ośrodka. Do Szczytna jest zaledwie 30 kilometrów drogi. Można tam podziwiać na przykład ruiny zamku krzyżackiego z końcówki XIV wieku. Do ciekawych zabytków w tym mieście należy kościół ewangelicko-augsburski z XVIII wieku oraz zabytkowy ratusz, który jest również siedzibą Muzeum Mazurskiego. Kwatery lub apartamenty w Purdzie to propozycja dla tych, którzy chcą spędzić malowniczy urlop na łonie natury, ale jednak pozostać w pobliżu miasta i jego atrakcji. Na Warmii jest to możliwe – wystarczy zarezerwować dom wakacyjny w Purdzie!

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Purdzie. Przeciętnie domy są idealne dla 7 gości.

image-tag