Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - Casamundo
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Sąpłatach - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Sąpłatach - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Sąpłatach

Sąpłaty
Dowolne daty
Goście
Sąpłaty to malownicza wieś położona tuż nad jeziorem o takiej samej nazwie. Leżą one na terenie zielonych płuc Polski w krainie mazurskich jezior. Rolniczy charakter miejscowości, który Sąpłaty utrzymywały na przestrzeni setek lat uwarunkował je jako region czysty i nieskażony przemysłowo.
DALSZE INFORMACJE »

Sąpłaty: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Sąpłaty
-31%
10 cze - 17 cze
136 m² Dom
5 3
Sąpłaty, Szczycieński, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 359 zł 522 zł
za noc
Dom Sąpłaty
-28%
17 cze - 24 cze
Dom
5 3
Sąpłaty, Szczycieński, Polska
od 403 zł 558 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Dom Balkon/Patio Sąpłaty
-31%
10 cze - 17 cze
Balkon/Patio
136 m² Dom
5 3
Sąpłaty, Szczycieński, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 359 zł 522 zł
za noc
Sprawdź inne

Noclegi z kominkiem

Dom Kominek Sąpłaty
-28%
17 cze - 24 cze
Kominek
Dom
5 3
Sąpłaty, Szczycieński, Polska
od 402 zł 557 zł
za noc
Sprawdź inne

Domek letniskowy w Sąpłatach – wypocznij w krainie mazurskich jezior

Jezioro oraz przyległe mu tereny są więc doskonałym miejscem dla miłośników dzikiej przyrody. Infrastruktura turystyczna powstała w ostanich latach jest doskonale przygotowana na przyjęcie turystów, nie ingerując przy tym w naturę. Można tam bez trudu wypożyczyć łódź, zakosztować regionalnej kuchni, czy też skorzystać z wygodnych noclegów. Domki letniskowe Sąpłaty i apartamenty Sąpłaty usytuowane są najczęściej w malowniczych miejscach nieopodal wody. Ogromnym komfortem dla wszystkich przyjeżdżających tam turystów zmęczonych pracą jest możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą. Wystarczy otworzyć okna, żeby zobaczyć wiele gatunków ptaków, w tym rozliczne ptaki wodne oraz całe bogactwo przepięknej mazurskiej flory.

Malownicze krajobrazy, czyste powietrze i niezapomniane wrażenia czekają na Państwa również nad włoskim jeziorem Como, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa również nasze komfortowe domki letniskowe w Como oraz przytulne apartamenty w Musso. Poza tym proponujemy wypoczynek w San Siro, urlop w Gravedona oraz wczasy w Gera Lario. Jesteśmy przekonani, że spędzą tam Państwo niezapomniane wakacje.

Wakacje w Sąpłatach będą niezapomnianą przygodą dla całej rodziny


Ciekawostką miejscowości Sąpały jest historia jej powstania. Wieś została, mianowicie, założona przez litewskich żołnierzy wracających do domów po bitwie pod Grunwaldem. Nieco historii można zobaczyć we wsi w "Babskiej Izbie" - oryginalnym muzeum regionalnym. Ciekawym budynkiem jest też pochodząca z początku XX wieku miejscowa szkoła. Bryła budynku nawiązuje bowiem gotyckich budowli obronnych. Zamieszkujący domki letniskowe Sąpłaty i apartamenty Sąpłaty turyści nie omijają nigdy pobliskiej miejscowości Dźwierzuty, gdzie zwiedzić można gotycki ewangelicko-augsburski kościół pochodzący z XIV w. z wieloma ciekawymi przedmiotami sprzed kilku wieków. Jest tam także doskonale zachowany cmentarz ewangelicki, gdzie podziwiać można charakterystyczne żeliwne i kute krzyże oraz ogrodzenia, a także unikatowe tablice z czarnej masy szklanej.

Jezioro i wieś Sąpały przyciągają nieodmiennie każdego roku wielu wędkarzy gustujących szczególnie w sandaczach oraz szczupakach, których wody jeziora są pełne. Naturalne warunki, spokój, niezwykła malowniczość przyrody oraz obfitujące w ryby wody, to najlepsze połączenie dla wędkarzy, którzy poza szczupakami oraz sandaczami łowią tam także leszcze, liny, okonie, węgorze, płocie i wzdręgi. Sąpłaty domki letniskowe i Sąpłaty apartamenty to doskonały wybór dla wszystkich miłośników przyrody, w tym także: dla rodzin z dziećmi. Przygód na jeziorze, jego zróżnicowanych brzegach oraz w otaczających wieś lasach, żadne dziecko, z pewnością nie zapomni. Liczne kolorowe kwiaty unoszące się na powierzchni wody, ptaki wodne, ryby, piaszczyste plaże oraz urwiste zbocza jeziora to gwarancja wspaniałych wrażeń. Wycieczki łodzią po jeziorze z pewnością nikogo nie znudzą. jezioro łączy się bowiem, za pomocą niewielkiego rowu, z kolejnym jeziorem o nazwie Rusek. Zdrowy klimat regionu pozwoli wszystkim odzyskać siły i zdrowie.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Sąpłatach. Przeciętnie domy są idealne dla 5 gości.

image-tag