Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Starych Juchach - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Starych Juchach - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Starych Juchach

Stare Juchy
Dowolne daty
Goście
Stare Juchy są stare nie tylko z nazwy - to prawdopodobnie jedna z najstarszych miejscowości na Mazurach. Ta niewielka wieś jest znana jednak nie tylko z długiej i ciekawej historii, ale też z pięknych krajobrazów i wspaniałej przyrody. Są tam kręte ścieżki, strome podjazdy, ale przede wszystkim piękne jeziora.
DALSZE INFORMACJE »

Stare Juchy: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Stare Juchy
-46%
20 maj - 27 maj
75 m² Dom
6 2
Stare Juchy, Ełcki, Polska
od 957 zł 1.787 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Dom Balkon/Patio Stare Juchy
-46%
20 maj - 27 maj
Balkon/Patio
75 m² Dom
6 2
Stare Juchy, Ełcki, Polska
od 956 zł 1.786 zł
za noc
Sprawdź inne

Dom wakacyjny w Starych Juchach - nie tylko dla żeglarzy

Dom wakacyjny w Starych Juchach to więc doskonała propozycja dla miłośników sportu - nie tylko żeglarstwa, ale też kolarstwa czy kajakarstwa. W okolicznych lasach można urządzać też długie wycieczki piesze. Apartamenty i domki wakacyjne w Starych Juchach sprawdzą się jak najbardziej na wakacje rodzinne. Cisza, spokój i otoczenie natury sprawią, że każda rodzina spędzi miło czas, oddychając czystym, mazurskim powietrzem.

Dom wakacyjny w Starych Juchach - urlop w zaciszu

Wakacje na wsi to pomysł dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku wielkich miast. Niemniej jednak noclegi w tym miejscu pozwolą również aktywnie wypocząć. Interesujące są zresztą same domki wakacyjne w Starych Juchach. Są często zbudowane z drewna i wyglądają naprawdę malowniczo. Niejeden domek wakacyjny w Starych Juchach ma też ponadstandardowe wyposażenie - na przykład saunę czy kominek. W takich domkach można się nie tylko doskonale zrelaksować, ale także poczuć magię prawdziwych Mazur. Jeśli zamierza się natomiast wykorzystać noclegi w Starych Juchach do uprawiania sportu, to gdzie można odpocząć lepiej niż w saunie lub w domku przy kominku? Zaletą tej miejscowości jest bez wątpienia jej doskonałe położenie. Podczas urlopu w Starych Juchach można odwiedzić pobliski Ełk, niedaleko znajduje się również Giżycko i inne znane mazurskie porty oraz miejscowości wypoczynkowe.

Wakacje Starych Juchach - co warto zobaczyć?

Niezależnie od tego, czy będzie to tylko nocleg w Starych Juchach, czy też dłuższe wakacje - warto zobaczyć, jakie zabytki i tajemnice kryje ta niezwykła miejscowość. Jej nazwa prawdopodobnie wzięła się od pogańskiego plemienia Jaćwingów. W miasteczku mieści się głaz narzutowy. Niewykluczone, że służył on poganom jako ołtarz do składania ofiar. We wsi można podziwiać też kościół z XVI wieku. Jego ołtarz jest ozdobiony pięknymi, renesansowymi malowidłami z 1574 roku oraz o kilkanaście lat późniejszym tryptykiem. Są tam też barokowe organy z XVIII wieku oraz zabytkowe dzwony. Inny zabytkowy kościół z XVI wieku znajduje się w pobliskim Grabniku. Kolejną atrakcją miejscowości jest też zespół dworski z drugiej połowy XIX wieku, z własną gorzelnią oraz młynem. Ciekawostką jest niemal 300-metrowy podziemny tunel, który łączy Ułówki z jeziorem Szóstak. Przepłynięcie nim pomiędzy dwoma jeziorami to jednak propozycja tylko dla najodważniejszych turystów, którzy zdecydują się na dom wakacyjny w Starych Juchach. Atrakcji dla miłośników mocnych wrażeń jest tam jednak więcej. W pobliskich ośrodkach można się na przykład nauczyć się latać na paralotni. Dla nieco spokojniejszych miłośników natury przeznaczona jest z kolei nauka jazdy konno. Warto dodać, że na miejscu nie ma też problemu z wypożyczeniem kajaku, roweru czy łódki. Nieważne więc, jak chcesz wykorzystać swój urlop w Krainie Wielkich Jezior - dom wakacyjny w Starych Juchach będzie idealny dla każdego. Rodzina z dziećmi, młode małżeństwo, grupa znajomych - każdy znajdzie w tej malowniczej i spokojnej miejscowości coś dla siebie.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Starych Juchach. Przeciętnie bed & breakfast są idealne dla 3 gości.

image-tag