Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Swaderkach - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Swaderkach - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Swaderkach

Swaderki
Dowolne daty
Goście
Zachodnie tereny województwa warmińsko-mazurskiego to obszary, które niegdyś związane były ściśle z zakonem krzyżackim.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Dom Przyjazny zwierzętom Swaderki
Przyjazny zwierzętom
190 m² Dom
12 6
Swaderki, Olsztynek, Polska
od 972 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Swaderki: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Swaderki
-18%
26 lis - 3 gru
190 m² Dom
12 6
Swaderki, Olsztynek, Polska
od 999 zł 1.218 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Swaderki noclegi – wypoczynek w otoczeniu jezior mazurskich

Dzisiaj odbycie historycznej podróży po tym zakątku Polski umożliwiają nam znajdujące się na terenie miejscowości Swaderki noclegi. Ta niewielka wieś znajduje się nieopodal Olsztynka, między pięknymi mazurskimi jeziorami, polami i lasami. Domki letniskowe Swaderki to doskonała alternatywa dla miłośników sportów wodnych, którzy nie chcą wypoczywać w zatłoczonych kurortach. Miejscowość Swaderki znajduje się w otoczeniu trzech dużych jezior: Maróz, Pawlik, Poplusz i Pluszne, więc panują tu świetne warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych.

Domki letniskowe Swaderki – miejsce warte odwiedzenia

Wybierając usytuowane na obszarze wsi Swaderki noclegi, można też bliżej poznać historię tego mazurskiego miasteczka. Na jego terenie znajduje się cmentarz wojenny z 1914 roku oraz zabytkowy kościół, do którego także warto wstąpić. Atrakcją tej części Mazur są również piękne bory sosnowe - na pewno przypadną one do gustu miłośnikom pieszych wędrówek. Domki letniskowe Swaderki mogą też stanowić bazę do poznawania ciekawych historycznie miejsc, których nie brak w tej części Polski. Miłośnikom historii warto polecić wizytę w pobliskim Grunwaldzie, gdzie niegdyś walczyły wojska polskie, czeskie i tatarskie z rycerzami krzyżackimi. Dzisiaj znajduje się tu monumentalny zespół pomnikowy z masztami symbolizującymi sztandary wojsk Jagiełły. Ciekawym miejscem w okolicy są także Mierki albo mały i spokojny Maróz. Wybierając domki letniskowe Swaderki, warto też pokusić się o zorganizowanie wycieczki do pobliskiego Olsztynka. To pokrzyżackie miasto, gdzie można zwiedzić pozostałości zamku krzyżackiego, a także wstąpić do Muzeum Budownictwa Ludowego. Miłośnikom obcowania z przyrodą można natomiast zaproponować wizytę w Parku Krajobrazowym Wzgórz Dylewskich - żyją tu orliki, trzmielojady oraz muflony.

image-tag