Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - Casamundo
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szerokim Borze - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szerokim Borze - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szerokim Borze

Szeroki Bór
Dowolne daty
Goście
Szeroki Bór to kameralna miejscowość na Mazurach w pobliżu Rucianego-Nidy. Jej początki sięgają XVII stulecia, a okolica jest doskonałym miejscem, by poczuć ducha historii tego niezwykłego regionu.
DALSZE INFORMACJE »

Szeroki Bór: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Szeroki Bór
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
65 m² Apartament
6 3
Szeroki Bór, Piski, Polska
od 481 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Apartament Przyjazny zwierzętom Szeroki Bór
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Przyjazny zwierzętom
65 m² Apartament
6 3
Szeroki Bór, Piski, Polska
od 481 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Dom wakacyjny w Szerokim Borze na urlop w sercu mazurskich lasów

Dom wakacyjny w Szerokim Borze to odpowiedni pomysł na nocleg dla osób, które chcą choć na chwilę zamieszkać w sercu lasu, nieopodal kompleksu jezior. Sama miejscowość leży tuż nad jeziorem Jaśkowo Duże, jednak w okolicy jest także kilkanaście dużych akwenów, między innymi największy tego rodzaju zbiornik wodny w Polsce, czyli Śniardwy. Na tym jednak nie koniec – noclegi w Szerokim Borze to także świetne rozwiązanie dla fanów aktywności na świeżym powietrzu, której sprzyja zróżnicowane ukształtowanie terenu i imponujące krajobrazy. Jeziora, las i charakterystyczna rzeźba terenu sprawiają, że panuje tam specyficzny mikroklimat, dzięki któremu podczas urlopu odetchniesz pełną piersią – dosłownie i w przenośni!

Dom wakacyjny w Szerokim Borze – aktywne wakacje w otoczeniu natury

Domki wakacyjne w Szerokim Borze chętnie wybierają osoby planujące wakacje rowerowe. Przez miejscowość prowadzi trasa o długości 24 kilometrów. Ze względu na nieznaczną długość wycieczka tym szlakiem to znakomite rozwiązanie również dla rodzin z dziećmi. Początek trasy rozpoczyna się w Rucianem-Nidzie, a następnie prowadzi ona w stronę Pisza. Po drodze warto zwrócić uwagę na zabytkową wyłuszczarnię nasion, która działa do dziś. Szlak biegnie też w kierunku Wiartel, a następnie do Szerokiego Boru. Rowerem można objechać miejscowość malowniczo poprowadzoną pętlą. Dom wakacyjny w Szerokim Borze to doskonała okazja, by rozkoszować się leśnymi przejażdżkami, podziwianiem przyrody i wsłuchiwaniem się w ciszę. Trudno o bardziej relaksujące otoczenie na rodzinne wakacje.

Apartamenty w Szerokim Borze – korzystaj z uroków Puszczy Piskiej

Chcesz spędzić wczasy na łonie natury? Decydując się na nocleg w Szerokim Borze, będziesz przez cały czas otoczony dziką przyrodą, która zapewni Ci oddech od miejskiego zgiełku. Miejscowość leży w samym sercu Puszczy Piskiej. Około połowę obszaru puszczy zajmuje Mazurski Park Krajobrazowy. To doskonałe miejsce na piesze wycieczki. Zakwaterowanie w Szerokim Borze sprawi, że będziesz cieszyć się bliskością jezior i licznych rezerwatów. W pobliżu znajduje się Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, a także malownicze torfowiska.

Co więcej, możesz korzystać z uroków wypoczynku nad rzeką. Przez te tereny przepływa Krutynia i Pisa. Warto wiedzieć, że Krutynia stanowi znakomity szlak dla wielbicieli spływów kajakowych. Zapaleni kajakarze uważają ją za jeden z najbardziej malowniczych szlaków w Europie. Czemu zawdzięcza taką opinię? Trasa biegnie przez kilkanaście jezior, które łączą krótkie etapy rzeczne. Cały odcinek liczy ponad 100 kilometrów i choć prowadzi przez rzekę tylko częściowo, określany jest jej nazwą. Brzegi Krutyni porastają majestatyczne dęby i sosny, a podczas spływu warto wypatrywać niezwykle rzadkiego orła przedniego czy bielika. Ciekawostkę stanowi fakt, iż na wyprawy kajakowe Krutynią chętnie wybierał się Karol Wojtyła, jeszcze zanim został wybrany na papieża. Kwatery w Szerokim Borze to ponadto świetna okazja, by wybrać się na wycieczkę do Wojnowa, które również leży na szlaku Krutyni. To miejscowość, w której można zobaczyć klasztor staroobrzędowców i starą cerkiew. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na beztroski wypoczynek nad jeziorami lub w lesie, czy postanowisz odkrywać lokalną kulturę, apartament wakacyjny w Szerokim Borze to znakomite miejsce na wypoczynek na łonie natury.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Szerokim Borze. Przeciętnie obiekty agroturystyczne są idealne dla 6 gości.

image-tag