Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Gnieźnie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Gnieźnie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Gnieźnie

Gniezno
Dowolne daty
Goście
Miasto leżące w zachodniej części Wielkopolski słynie przede wszystkim z wielu oryginalnych zabytków przypominających bardzo odległą historię kraju. Noclegi w Gnieźnie pozwolą Ci spędzić niezapomniane chwile w miejscu, gdzie odbył się symboliczny Chrzest Polski.
DALSZE INFORMACJE »

Wybrane noclegi z balkonem

Pokój Balkon Gniezno
14 m² Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Gniezno, Gnieźnieński, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 120 zł
za noc
Apartament Balkon Gniezno
Apartament ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Gniezno, Gnieźnieński, Polska
4,1 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 360 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Bed & Breakfast Balkon/Patio Gniezno
Pokój trzyosobowy ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Gniezno, Gnieźnieński, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 239 zł
za noc
Motel Balkon/Patio Gniezno
20 m² Motel ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Gniezno, Gnieźnieński, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 195 zł
za noc
Sprawdź inne

Apartamenty i domy z kuchnią

Apartament Kuchnia Gniezno
40 m² Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Gniezno, Gnieźnieński, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 262 zł
za noc
Apartament typu studio Kuchnia Gniezno
20 m² Apartament typu studio ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Gniezno, Gnieźnieński, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 220 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Gniezno: Nasze rekomendacje dla ciebie

Gniezno: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 120 zł za noc

Pokój Gniezno
18 m² Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Gniezno, Gnieźnieński, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 130 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Wybierz dom wakacyjny w Gnieźnie i poznaj fascynującą historię Polski

Spacer po miejscowości warto rozpocząć od wizyty na Wzgórzu Lecha, gdzie przed blisko dwoma tysiącami lat stał gród księcia Mieszka I. W X wieku wybudowano tutaj pierwszy kościół. Warto wspomnieć, że w katedrze dokonano pierwszej królewskiej koronacji w historii kraju - mianującej Bolesława Chrobrego władcą państwa polskiego. Dziś można tu zobaczyć okazałą gotycką budowlę otoczoną wieńcem niewielkich kapliczek. Uwagę zwiedzających przykuwają przede wszystkim Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające sceny z życia świętego Wojciecha. Jeżeli zaś chcesz dowiedzieć się więcej o mieście sprzed setek lat, wynajmując dom wakacyjny w Gnieźnie, koniecznie zaplanuj wizytę w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Oryginalne ekspozycje oraz eksponaty pochodzące z odkryć archeologicznych sprawią, że z wypiekami na twarzy będziesz zgłębiać dzieje Polski.

Dom wakacyjny w Gnieźnie - pomysł na aktywny wypoczynek

Podróżujesz razem z dziećmi? Zatem, wybierając zakwaterowanie w Gnieźnie, nie zapomnij wstąpić do Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, w którym można podziwiać zabytkowe samochody oraz maszyny i urządzenia, które przed laty służyły do wykonywania rozmaitych prac. Po niezwykłej lekcji historii warto wybrać się na gnieźnieńską starówkę wzniesioną w XIX wieku po pożarze, jaki wówczas dotknął miasto. Piękne malownicze kamieniczki sprawiają, że jest to wymarzone miejsce na romantyczny spacer we dwoje. W tutejszych przytulnych restauracjach i knajpkach będziesz mógł spróbować regionalnych specjałów i zregenerować siły na dalszą wędrówkę. Pamiętaj, że wybierając pensjonat w Gnieźnie możesz zorganizować wakacje rowerowe. W miejscowości nie brakuje bowiem ścieżek zaprojektowanych z myślą o miłośnikach dwóch kółek. Przemierzając miasto na jednośladzie, dotrzesz do jego najbardziej urokliwych zakątków i jednocześnie będziesz szlifować kondycję. Aktywnemu wypoczynkowi sprzyja ponadto rozpościerające się tutaj jezioro Jelonek. Nad jego brzegami można spotkać nie tylko rowerzystów, ale także biegaczy, rolkarzy, miłośników nordic walkingu oraz piechurów, którzy uwielbiają przebywać w otoczeniu natury. Rezerwując kwatery w Gnieźnie, warto wybrać się nad jezioro Winiary. Strzeżone kąpielisko to idealne miejsce dla miłośników kąpieli wodnych oraz słonecznych. Można tu popływać łódką, kajakiem bądź rowerkiem wodnym.

Postaw na domek wakacyjny w Gnieźnie i zorganizuj urlop dopasowany do Twoich potrzeb

Nocleg w Gnieźnie pozwoli Ci również zorganizować urlop z wędką. Tutejsze akweny od wielu lat przyciągają miłośników łowienia ryb. Najbardziej wytrwali mogą w nich złowić dość duże okazy karasia czy karpia. Warto pamiętać też o tym, że jezioro Jelonek obfituje w drobne ryby, co powoduje, że jest idealny dla początkujących wędkarzy. Natomiast jezioro Winiary stwarza znakomite warunki do życia dla sandaczy, szczupaków czy węgorzy. Decydując się na apartamenty w Gnieźnie, będziesz mógł także wziąć udział w odbywających się w mieście imprezach plenerowych. Podczas niektórych z nich odkrywane są historyczne sceny przedstawiające burzliwe losy Polski na przestrzeni wieków. Dobrym pomysłem będzie wizyta na Ostrowie Lednickim. Wyspa leżąca na jeziorze Lednica skrywa dobrze zachowane mury obronne otaczające dawny gród oraz odsłonięte przez archeologów zabudowania mieszkalne pamiętające bardzo odległe czasy, czy baptysteria - baseny chrzcielne, w których według ustaleń historyków ochrzczono Mieszka I. Wynajmując dom wakacyjny w Gnieźnie, bez problemu połączysz zwiedzanie zabytków z rekreacją na świeżym powietrzu. To niezwykłe miasto, w którym historia przeplata się z nowoczesnością, z pewnością będzie doskonałym przystankiem w podróży albo ciekawym miejscem na kilkudniowy city break. Z Casamundo znajdziesz z kolei wygodne domki wakacyjne w Gnieźnie, dzięki którym spędzisz urlop tak, jak lubisz.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag