Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - Casamundo
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kaliszu - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kaliszu - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kaliszu

Kalisz
Dowolne daty
Goście
Kalisz to drugie pod względem wielkości miasto w Wielkopolsce. Uznawany jest za najstarsze miasto w Polsce, którego historia sięga 1800 lat wstecz, a okoliczne osady datuje się nawet na pierwszy wiek przed naszą erą.
DALSZE INFORMACJE »

Kalisz: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Kalisz
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
29 m² Apartament
2 1
Kalisz, Kalisz, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 192 zł
za noc
Apartament Kalisz
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
36 m² Apartament
6 1
Kalisz, Kalisz, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 130 zł
za noc
Apartament typu studio Kalisz
30 m² Apartament typu studio
3 1
Kalisz, Kalisz, Polska
4,0 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 192 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Bed & Breakfast Balkon/Patio Kalisz
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Balkon/Patio
Pokój Trzyosobowy typu Economy
3 1
Kalisz, Kalisz, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 210 zł
za noc
Bed & Breakfast Balkon/Patio Kalisz
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Balkon/Patio
Pokój Dwuosobowy typu Superior z 1 lub 2 łóżkami
2 1
Kalisz, Kalisz, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 328 zł
za noc
Sprawdź inne

Noclegi z kominkiem

Kurort Kominek Kalisz
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Kominek
26 m² Kurort
3 1
Kalisz, Kalisz, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 309 zł
za noc
Motel Kominek Kalisz
Kominek
Studio
5 1
Kalisz, Kalisz, Polska
4,4 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 320 zł
za noc
Sprawdź inne

Apartamenty i domy z kuchnią

Hotel apartamentowy Kuchnia Kalisz
Kuchnia
Pokój Dwuosobowy typu Superior
2 1
Kalisz, Kalisz, Polska
4,9 / 5,0
„Znakomity“
od 189 zł
za noc
Apartament typu studio Kuchnia Kalisz
Kuchnia
35 m² Apartament typu studio
4 1
Kalisz, Kalisz, Polska
4,0 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 183 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Znajdź idealny dom wakacyjny w Kaliszu i odkryj najważniejsze atrakcje miasta

Oprócz bogatej historii z Kaliszem wiąże się wiele lokalnych, zupełnie współczesnych ciekawostek. Jedną z nich jest potoczna nazwa piłki ręcznej, która nawiązuje do dzielnicy miasta - Szczypiorna. Ponadto Kalisz szczyci się faktem, iż to właśnie tam osadzono akcję Nocy i dni. Warto zarezerwować dom wakacyjny w Kaliszu, by poznać jeszcze więcej lokalnych atrakcji i na własne oczy przekonać się, jak bardzo czuć w nim wielowiekowy rodowód.

Zarezerwuj dom wakacyjny w Kaliszu i odkryj tajemnicze legendy, którymi żyje miasto

Nocleg w Kaliszu to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zwiedzać tamtejsze zabytki. Jest bowiem co oglądać - na podziwianie historycznej zabudowy najlepiej zarezerwować co najmniej kilka dni, jednak już weekendowy wypad do Kalisza potrafi rozbudzić apetyt na odkrywanie lokalnych atrakcji. Zwiedzanie warto rozpocząć od Baszty Dorotka przy placu świętego Józefa. To dwukondygnacyjna, odrestaurowana budowla z otworami strzelniczymi, w której obecnie mieści się Bractwo Kurkowe. Nazwa baszty nawiązuje do jej bogatej historii. Niegdyś więziono w niej kobiety uprawiające najstarszy zawód świata, które nazywano wówczas Dorotkami. Z budowlą związana jest również inna ciekawa legenda. Według niej w baszcie żywcem zamurowano dziewczynę o tym samym imieniu, która popełniła mezalians. Podczas spaceru warto zwrócić uwagę również na mury miejskie, które pełniły niegdyś funkcję obronną.

Jakie zabytki warto jeszcze odwiedzić w Kaliszu?

Decydując się na domki wakacyjne w Kaliszu, warto odwiedzić również najstarsze miejsca w tym niezwykłym mieście. Jednym ze znaków rozpoznawczych Kalisza jest romańska kolegiata św. Pawła, znajdująca się w obrębie Kaliskiego Grodu Piastów. Chociaż pierwotna świątynia zbudowana w XII wieku nie przetrwała do naszych czasów, w XXI wieku doczekała się rekonstrukcji przyziemia. Warto wiedzieć, że to właśnie tam został pochowany Mieszko III Stary. Fundamenty kolegiaty leżą w obrębie Szlaku Romańskiego, który biegnie przez Europę, łącząc najcenniejsze zabytki wczesnośredniowiecznej architektury. Warto wiedzieć, że obok kaliskiej kolegiaty na terenie Polski do szlaku włączono Wawel w Krakowie czy katedrę w Gnieźnie. Po całym dniu zwiedzania i spacerów po mieście zrelaksujesz się w wygodnych domach wakacyjnych. Na Casamundo znajdziesz również znakomicie wyposażone apartamenty usytuowane w pobliżu historycznej części miasta.

Domek wakacyjny w Kaliszu - pomysł na aktywne wakacje na łonie natury

Kalisz to miasto, w którym każdy spędzi czas w ulubiony sposób. Decydując się na noclegi w Kaliszu, można cieszyć się również aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. Na przedmieściach znajduje się rezerwat przyrody Torfowisko Lis. Warto odwiedzić to niezwykłe miejsce, by zobaczyć rzadko spotykany torfowy krajobraz. W okolicy znajduje się również Jezioro Pokrzywnickie otoczone Lasem Winiarskim. Można wypocząć tam na plaży strzeżonej, skorzystać z mariny, a także aktywnie spędzić czas. W obrębie jeziora znajduje się tor wioślarski. Rezerwując dom wakacyjny w Kaliszu, można też zaplanować spływ kajakowy. Przez miasto, a także okolice przepływa rzeka Prosna, która wciąż pozostaje nieznana wielu kajakarzom. Meandrujące koryto i malownicze krajobrazy rozciągające się od Kalisza do Grabowa to tylko niektóre atrakcje szlaku. Bez względu na to, czy preferujesz relaks na w otoczeniu dzikiej przyrody, czy wolisz zwiedzanie zabytków, w Kaliszu z pewnością spędzisz urlop tak, jak lubisz!

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Kaliszu?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Kaliszu są apartamenty i bed & breakfast. Dzięki ponad 83 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi w Kaliszu?

Wyszukując zakwaterowanie w Kaliszu z Casamundo, będziesz w stanie znaleźć oferty już od 108 zł za noc. Typowe obiekty, które znajdziesz mają przeciętnie następującą powierzchnię: apartamenty - 45 m², a bed & breakfast - 17 m².

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Kaliszu. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 5 gości.

image-tag