Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Sierakowie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Sierakowie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Sierakowie

Sieraków
Dowolne daty
Goście
Sieraków to miejscowość położona na zachodzie Polski, w województwie wielkopolskim. Znajduje się na pograniczu kotliny Gorzowskiej oraz Pojezierza Poznańskiego, jak również pomiędzy Jeziorem Jaroszewskim i Jeziorem Lutomskim.
DALSZE INFORMACJE »

Sieraków: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Sieraków
-24%
7 paź - 14 paź
80 m² Dom
6 3
Sieraków, Sieraków, Polska
od 590 zł 772 zł
za noc
Dom Sieraków
Dom
5 3
Sieraków, Sieraków, Polska
od 357 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z basenem

Dom Basen Sieraków
-28%
25 mar - 1 kwi
Basen
36 m² Dom
4 1
Sieraków, Sieraków, Polska
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 258 zł 360 zł
za noc
Zobacz inne

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Dom Przyjazny zwierzętom Sieraków
-24%
7 paź - 14 paź
Przyjazny zwierzętom
80 m² Dom
6 3
Sieraków, Sieraków, Polska
od 590 zł 771 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Noclegi z kominkiem

Dom Kominek Sieraków
Kominek
Dom
5 3
Sieraków, Sieraków, Polska
od 356 zł
za noc
Sprawdź inne

Domki letniskowe Sieraków – recepta na udany wypoczynek

Noclegi Sieraków leżą bezpośrednio na skraju Puszczy Noteckiej nad rzeką Wartą i jest to jeden z ciekawszych turystycznie regionów w kraju. Nazwa miejsca wywodzi się od określenia Sierak, co oznacza dosłownie „biedaka”. Sieraków posada prawa miejskie od czasów Kazimierza III Wielkiego w 1358 roku, a pierwsze wzmianki o istnieniu grodu na tym terenie sięgają aż 1251 roku. Sieraków domki letniskowe znajdują się na wysokości 31 m.n.p.m. i znajdują się zaledwie w odległości 14 km od miasta powiatowego Międzychodu oraz 70 km od stolicy województwa Poznania. Polecamy też wycieczkę do okolicznej Huty Szklanej czy w urokliwych Wronkach.

Noclegi Sieraków – miasto pełne zabytków

Jednym z ciekawszych turystycznie miejsc w Sierakowie jest z pewnością Zespół Klasztorny Bernardynów, w czego skład wchodzą Kościół NMP Niepokalanie Poczętej, zwany inaczej „Perłą Sierakowa” oraz kościół parafialny z okresu baroku wybudowany w latach 1624-1639. W regionie noclegi Sieraków znajduje się także Synagoga z końca XIX wieku jak i również pozostałości Zamku Opalińskich. Z owego zamku pozostały obecnie odrestaurowane lewe skrzydło z XIV wieku, które obecnie jest siedzibą muzeum oraz piwnice zamkowe. W piwnicach, które przerobione zostały swego czasu na kryptę z ołtarzem, sprowadzone zostały w 1991 roku sarkofagi z prochami roku Opalińskich. Sieraków domki letniskowe leżą głównie nad Jeziorem Jaroszewskim, gdzie mieszczą się powyznaczane różnorodne kąpieliska. Dla tych turystów, którzy zdecydują się na noclegi Sieraków utworzony został w sierpniu 1991 roku Sierakowski Park Krajobrazowy, gdzie można podziwiać unikatowy krajobraz polodowcowy.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Sierakowie?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Sierakowie są pensjonaty i domy. Dzięki ponad 15 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi w Sierakowie?

Wyszukując zakwaterowanie w Sierakowie z Casamundo, będziesz w stanie znaleźć oferty już od 258 zł za noc. Typowe obiekty, które znajdziesz mają przeciętnie następującą powierzchnię: pensjonaty - 43 m², a domy - 36 m².

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Sierakowie. Przeciętnie pensjonaty są idealne dla 5 gości.

image-tag