Dom wakacyjny w Pogorzelicy - zielonej oazie nad morzem
Miejscowość otacza bór sosnowy, a w okolicach znajduje się dużo starodrzewu, na przykład enklawa 130-letniej dąbrowy. Nocleg w Pogorzelicy to więc świetny pomysł dla kogoś, kto chce spędzić czas nad morzem, ale niekoniecznie w którymś z wielkich kurortów. Las zapewnia czyste powietrze oraz wyjątkowo spokojną atmosferę. W pobliżu Pogorzelicy znajduje się inna niezwykle ciekawa miejscowość wakacyjna - Niechorze. Rezerwując dom wakacyjny w Pogorzelicy, można też zwiedzić inne nadbałtyckie kurorty - oferują one nie tylko plaże, ale i wiele innych atrakcji.
Dom wakacyjny w Pogorzelicy - świetny pomysł na wakacje
Noclegi w Pogorzelicy cieszą się duża popularnością wśród rodzin, seniorów, ale również wśród młodych ludzi, którzy chcą się zrelaksować. Domek wakacyjny w Pogorzelicy zwykle wynajmuje się podczas sezonu letniego, ale warto rozważyć taki urlop również w innych miesiącach. Morze Bałtyckie również wiosną i jesienią wygląda świetnie, a są i osoby, które przyjeżdżają tam zimą. Pogorzelica o każdej porze kusi wyjątkowo czystym powietrzem i bliskością natury, zaś w 2017 roku została uhonorowana Błękitną Flagą. To prestiżowe wyróżnienie dla kąpielisk z czystą wodą, które dodatkowo spełniają wysokie standardy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo plażowiczów. Z Pogorzelicy można odwiedzić też inne ciekawe kurorty. W pobliskim Niechorzu znajduje się znana latarnia morska z 1866 roku, a w Rewalu - Park Wieloryba z replikami różnych gatunków zwierząt, które żyją w wodach całego świata. W samej Pogorzelicy można zjeść świeżo złowione ryby. Ich smaku z całą pewnością nie da się porównać z rybnymi potrawami, które są serwowane z dala od bałtyckiego wybrzeża. Czy nie brzmi to jak dobry pomysł na udane wakacje rodzinne?
Poznaj atrakcje Pogorzelicy
Pogorzelica jest miejscowością typowo turystyczną, w której na stałe mieszka niewiele osób. Jednak w sezonie otwartych jest wiele barów, restauracji, sklepów oraz salonów gier. Jedną z największych atrakcji tej miejscowości jest jednak zabytkowy dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, który został zbudowany na przełomie XIX i XX wieku. Zabytkowym składem tej kolejki można się zresztą przejechać w czasie sezonu. Jeden pociąg dziennie kursuje na 40-kilometrowej trasie z Gryfic do Pogorzelicy, przez Trzęsacz i Niechorze. Aż cztery razy dziennie można natomiast dojechać do samego Trzęsacza. A warto tam się wybrać - chociażby ze względu na ruiny gotyckiego kościoła z XIV wieku, które znajdują się na klifie. Jednak nie tylko kolej przebiega przez Pogorzelicę, a również szlak Liwiej Łuży. To prosta, ""zielona"", niespełna 10-kilometrowa trasa piesza, która pozwoli zobaczyć niektóre atrakcje regionu - między innymi Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Dobrze jest wybrać się do Pogorzelicy, a urlop w tym miejscu nie musi się ograniczać jedynie do błogiego plażowania. Dom wakacyjny w Pogorzelicy to więc świetny pomysł na urlop - nie tylko letni. Miejscowość oferuje też bardzo komfortowe, w pełni wyposażone apartamenty, polecamy też sprawdzić zakwaterowanie ze SPA w innych kurortach nad Morzem Bałtyckim.
Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Pogorzelicy?
Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Pogorzelicy są apartamenty i domy. Dzięki ponad 50 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.
Ile kosztują noclegi w Pogorzelicy?
Ceny w Pogorzelicy rozpoczynają się od 226 zł za noc. Warto rozważyć tu apartamenty (45 m²) lub domy (87 m²).
Czy oferujecie przyjazne zwierzętom apartamenty w Pogorzelicy?
Jeśli podróżujesz ze swoim czworonogiem, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie: apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom typy zakwaterowania w Pogorzelicy. Przeciętnie koszt takiego noclegu to 729 zł za noc.
Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?
Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Pogorzelicy. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 4 gości.