Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Wolinie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Wolinie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Wolinie

Wolin
Dowolne daty
Goście
Wolin to niewielkie miasteczko w północno-zachodniej części kraju znajdujące się na największej polskiej wyspie o tej samej nazwie. Miejscowość wyróżnia niezwykłe położenie nad cieśniną Dziwna, a także nad Zalewem Szczecińskim.
DALSZE INFORMACJE »

Wolin: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Wolin
-25%
13 maj - 20 maj
Dom
7 2
Wolin, Wolin, Polska
od 658 zł 872 zł
za noc
Apartament Wolin
-33%
20 maj - 27 maj
Apartament
10 3
Wolin, Wolin, Polska
od 839 zł 1.249 zł
za noc
Dom Wolin
Dom
8 3
Wolin, Wolin, Polska
od 1.080 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty w okolicy idealnej na wędkowanie

Dom Łowienie ryb Wolin
-25%
3 cze - 10 cze
Łowienie ryb
Dom
7 2
Wolin, Wolin, Polska
od 658 zł 872 zł
za noc
Apartament Łowienie ryb Wolin
-41%
6 maj - 13 maj
Łowienie ryb
Apartament
10 3
Wolin, Wolin, Polska
od 732 zł 1.248 zł
za noc
Zobacz inne

Noclegi z tarasem

Agroturystyka Balkon/Patio Wolin
-24%
15 kwi - 22 kwi
Balkon/Patio
40 m² Agroturystyka
5 1
Wolin, Wolin, Polska
od 369 zł 483 zł
za noc
Agroturystyka Balkon/Patio Wolin
-28%
6 maj - 13 maj
Balkon/Patio
42 m² Agroturystyka
5 1
Wolin, Wolin, Polska
od 363 zł 503 zł
za noc
Sprawdź inne

Apartamenty i domy z kuchnią

Apartament Kuchnia Wolin
-28%
3 cze - 10 cze
Kuchnia
Apartament
4 2
Wolin, Wolin, Polska
od 651 zł 902 zł
za noc
Apartament Kuchnia Wolin
-26%
10 cze - 17 cze
Kuchnia
Apartament
6 2
Wolin, Wolin, Polska
od 651 zł 879 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Zarezerwuj dom wakacyjny w Wolinie i odkryj średniowieczną osadę Wikingów

Dom wakacyjny w Wolinie to również znakomita baza wypadowa do pobliskich nadmorskich miejscowości, takich jak Świnoujście. Miasto słynie z Festiwalu Słowian i Wikingów, który nawiązuje do niezwykłego okresu średniowiecza. Tej samej epoki sięgają też dzieje Wolina - wówczas osada ulokowana była na przecięciu szlaków handlowych, czego dowodem są znajdowane tam do dziś przez archeologów różnorodne znaleziska z różnych rejonów świata. Wolin to miejscowość owiana tajemniczymi historiami i legendami. Według podań swoją siedzibę mieli tam również Wikingowie. Warto zarezerwować domek wakacyjny w Wolinie i osobiście przekonać się, że duch dawnych mieszkańców wciąż jest tam obecny.

Dom wakacyjny w Wolinie - sposób na niezapomniane wakacje

Rezerwując dom wakacyjny w Wolinie, można spodziewać się wielu nietypowych atrakcji. Jedną z nich jest bez wątpienia Festiwal Słowian i Wikingów. To cykliczne wydarzenie organizowane co roku w Wolinie. Co ciekawe, to jedna z największych tego rodzaju imprez w naszej części Europy. Widzów i uczestników festiwalu przyciągają przede wszystkim imponujące inscenizacje bitew toczonych przez Słowian i Wikingów. Można zobaczyć między innymi zdobywanie grodów, palenie wiosek czy dawne obrzędy, takie jak śluby lub pogrzeby. Wrażenie robią również bitwy rozgrywane na wodzie, a także wyścigi i turnieje w różnych konkurencjach. Imprezę warto odwiedzić również po to, by na własne oczy przekonać się, jak wyglądało codzienne życie Słowian i Wikingów. Repliki namiotów, dania przygotowywane według starych przepisów czy codzienne zajęcia takie jak szycie ubrań lub butów to doskonały sposób, by przenieść się w czasie do okresu średniowiecza. Podczas imprezy można zobaczyć też repliki okrętów Wikingów z charakterystycznymi zdobieniami w kształcie smoków. Noclegi w Wolinie to znakomita okazja, by w pełni cieszyć się atrakcjami tego niezwykłego wydarzenia. Festiwal przyciąga również tych, którzy spędzają w okolicy rodzinne wakacje. Najmłodsi bawią się na specjalnie przygotowanym placu zabaw, a także biorą udział w grach i zabawach nawiązujących do tych znanych ze średniowiecza. Chcąc poczuć atmosferę historii również poza festiwalem, warto wybrać się do skansenu na Wyspie Wolińska Kępa. Można zobaczyć tam tradycyjną zabudowę nawiązującą do średniowiecznej architektury Wolina.

Nocleg w Wolinie - doskonała baza wypadowa dla fanów aktywnego wypoczynku

Domki wakacyjne w Wolinie to także świetny pomysł na nocleg dla osób, które cenią wypoczynek nad wodą. Miejscowość znajduje się nad Zalewem Szczecińskim, który stanowi ciekawą alternatywę dla pobliskiego Bałtyku. Na Casamundo znajdziesz również apartamenty położone tuż nad cieśniną, a także w bliskiej odległości od zalewu. W pełni wyposażone obiekty zapewnią ci maksimum komfortu, a kameralna atmosfera Wolina sprawi, że poczujesz się niemal jak w domu. Nocleg na wyspie Wolin to także znakomita okazja, by odwiedzić Woliński Park Narodowy leżący w środkowo-zachodniej części wyspy. Znajdują się tam liczne piesze i rowerowe szlaki prowadzące do majestatycznych klifów, a także urokliwych jezior. Warto wybrać się na jeden z tamtejszych punktów widokowych. Najwyższy z nich to Gosań, który liczy niemal 100 metrów wysokości nad poziomem morza. Interesującym pomysłem może okazać się też wyprawa do Jeziora Turkusowego, które stanowi pozostałość po kopalniach kredy. To właśnie im akwen zawdzięcza niezwykły kolor wody. W obrębie Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się także zagroda żubrów. Wycieczkę po rezerwacie można zakończyć wypoczynkiem na szerokich plażach Międzyzdrojów lub Dziwnowa.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Wolinie?

Domy i apartamenty to zakwaterowania najczęściej wybierane przez podróżnych w Wolinie. Z ponad 15 obiektami, na pewno znajdziemy nocleg idealny dla ciebie.

Ile kosztują noclegi w Wolinie?

Wyszukując zakwaterowanie w Wolinie z Casamundo, będziesz w stanie znaleźć oferty już od 325 zł za noc. Typowe obiekty, które znajdziesz mają przeciętnie następującą powierzchnię: domy - 105 m², a apartamenty - 96 m².

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom domy w Wolinie?

Mamy zakwaterowania, które będą idealne dla ciebie i twojego czworonoga. Apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty w Wolinie o średniej cenie 994 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Wolinie. Przeciętnie domy są idealne dla 7 gości.

image-tag