Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty na Słowacji - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty na Słowacji - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty na Słowacji

Słowacja
Dowolne daty
Goście
Słowacja przyciąga swoim naturalnym pięknem i zasobami oferowanymi przez przyrodę. Znana jest z dobrych warunków do uprawiania sportów zimowych, krasowych jaskiń, a pagórkowate ukształtowanie terenu to raj do uprawiania pieszych wędrówek.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Dom  Ždiar
-34%
13 kwi - 20 kwi
wifi
120 m² Dom ∙ 12 gości ∙ 4 sypialnie
Ždiar, Powiat Poprad, Słowacja
od 733 zł 1.114 zł
za noc
Dom  Zdziar
-7%
10 gru - 17 gru
wifi
120 m² Dom ∙ 12 gości ∙ 4 sypialnie
Zdziar, Powiat Poprad, Słowacja
od 663 zł 710 zł
za noc
Dom  Szczyrba
-45%
10 gru - 17 gru
wifi
90 m² Dom ∙ 7 gości ∙ 2 sypialnie
Szczyrba, Powiat Poprad, Słowacja
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 469 zł 851 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domy z kuchnią

Dom  Telgárt
-20%
9 gru - 16 gru
Kuchnia
120 m² Dom ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Telgárt, Powiat Brezno, Słowacja
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 460 zł 576 zł
za noc
Dom  Pribylina
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Kuchnia
87 m² Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Pribylina, Powiat Liptowski Mikułasz, Słowacja
od 543 zł
za noc
Dom  Sekule
-9%
6 sty - 13 sty
Kuchnia
892 m² Dom ∙ 10 gości ∙ 3 sypialnie
Sekule, Powiat Senica, Słowacja
od 594 zł 652 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Dom  Senec
-34%
30 lis - 7 gru
Balkon/Patio
200 m² Dom ∙ 7 gości ∙ 4 sypialnie
Senec, Powiat Senec, Słowacja
od 795 zł 1.213 zł
za noc
Apartament  Tatrzańska Polanka
Balkon/Patio
100 m² Apartament ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Tatrzańska Polanka, Wysokie Tatry, Słowacja
od 525 zł
za noc
Apartament  Tatrzańska Polanka
Balkon/Patio
130 m² Apartament ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Tatrzańska Polanka, Wysokie Tatry, Słowacja
od 525 zł
za noc
Sprawdź inne

Słowacja: Nasze rekomendacje dla ciebie

Słowacja: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 118 zł za noc

Apartament Tatrzańska Polanka
-29%
9 gru - 16 gru
120 m² Apartament ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Tatrzańska Polanka, Wysokie Tatry, Słowacja
od 360 zł 509 zł
za noc
Apartament Tatrzańska Polanka
-9%
16 gru - 23 gru
100 m² Apartament ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Tatrzańska Polanka, Wysokie Tatry, Słowacja
od 565 zł 621 zł
za noc
Apartament Tatrzańska Polanka
-29%
9 gru - 16 gru
100 m² Apartament ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Tatrzańska Polanka, Wysokie Tatry, Słowacja
od 360 zł 509 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Wakacje na Słowacji – apartamenty i domki letniskowe

Dobrym momentem na odwiedzenie naszych południowych sąsiadów jest wiosna, kiedy drzewa przy słowackich drogach pokryte są kwieciem. Zima to naturalnie odpowiedni czas, jeżeli naszym celem jest urlop narciarski, oprócz tego stolica Słowacji w pokrywie śniegu wygląda widowiskowo. W lecie kraj odwiedza największa liczba turystów, natomiast jesienią odwiedzających zachwycają zmieniające się kolory drzew. Zapraszamy Państwa do naszych apartamentów na Słowacji – o każdej porze roku!

Tatralandia i Poprad, czyli coś dla miłośników wód termalnych

Słowacja słynie ze swoich przyjemnych, ciepłych źródeł termalnych. Dzięki ich obecności kraj obfituje w różnego rodzaju parki wodne, z których największym jest znajdująca się w Liptowskim Mikułaszu Tatralandia. Region ten, zwany Liptów, słynie z charakterystcznej kultury ludowej i folkloru, a otoczony jest najwyższymi słowackimi pasmami górskimi. Są to Tatry Wysokie i Niskie, Mała i Wielka Fatra oraz Góry Choczańskie. Tatralandia położona jest na brzegu jeziora Liptowska Mara. W sercu praku znajduje się źródło wody termalnej. Wypływa ono z ponad 2500 m, a jego temperatura to 60,7°C. Woda ta znana jest ze swoich właściwości leczniczych – korzystnie wpływa na układ ruchowy i oddechowy. Parki znajdujce się u źródeł termalnych można odwiedzać cały rok – przykładowo Tatralandia złożona jest z odkrytej letniej części oraz z części zadaszonej, z której można korzystać również zimą. Natomiast park wodnej rozrywki znajdujący się w Popradzie oferuje nie tylko możliwość spędzenia wolnego czasu na wodnej zabawie, ale również obfituje w ciekawe i warte odwiedzenia zabytki. Miasto na przestrzeni wieków wchodziło w posiadanie różnych władców – polskich, austraickich, węgierskich, a na samym końcu zostało przyłączone do Słowacji. Z tego powodu w architekturze miasta można zobaczyć wpływy różnych stylów. W dominującym nad rynkiem kościele św. Idziego znajduje się malowidło będące najstarszą znaną panoramą Tatr Wysokich. Spiska Sobota to utworzony w mieście tzw. rezerwat architektury.

Zimowe szaleństwo – Chopok, Donovaly, Tatrzańska Łomnica

Miłośnikom szusowania Słowacji nie trzeba przedstawiać. Szczególne popularnymi miejscami do spędzenia zimowego wypoczynku jest Chopok, będący największym ośrodkiem narciarskim na Słowacji. Duże inwestycje jakie zostały poczynione w celu ulepszenia zimowej infrastruktury sprawiają, że Chopok stanowi bardzo atrakcyjne miejsce do spędzenia urlopu. Chopok ma długoletnią tradycję narciarską, sięgającą czasów jeszcze przed II wojną światową. Dzięki sporej ilości miejsca na wytycznie tras o ekspozycji północnej, panują tutaj dogodne warunki do jazdy aż do początku maja. Kolejną znanym miescem na spędzenie zimowego urlopu jest miejscowość Donovaly. Znajduje się ona między Rużomberokiem a Bańską Bystrzycą, nieopodal Parku Narodowego Niżne Tatry. Znajduje się tutaj park snow, oferujący wyciągi o całkowitej przepustowości 14 100 narciarzy na godzinę oraz 4 trasy biegowe o łatwym i średnim stopniu trudności. Tatrzańska Łomnica natomiast to miejscowość oddalona o kilka kilometrów od Starego Smokowca, będący jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych po słowackiej stronie Tatr. Znajdują się tutaj zarówno wymagające trasy dla doświadczonych narciarzy (jak na przykład Łomnicka Przełęcz, oferująca 6,5-kilometrową trasę carvingową z szerokością sięgającą do 60 m), jak również ponad 6 km dla mniej doświadczonych. Wieża widokowa na Łomnickim Stawie oczarowuje widokiem na Łomnicę, drugi najwższy szczyt na Słowacji.

City break w Bratysławie

Mimo, że trochę mniej popularna niż Praga, stolica Słowacji jest równie warta odwiedzenia. Jako jedyna stolica na świecie graniczy z dwoma krajami – Węgrami i Austrią. Urokliwa starówka Bratysławy, miasta położonego po obydwóch stronach Dunaju, to miejsce idealnie nadające się na popołudniową kawę. W odległości krótkiego spaceru znajduje się tzw. Niebieski kościółek. To powstała na początku ubiegłego stulecia świątynia, wzniesiona w stylu węgierskiej secesji. Poświęcona jest ona św. Elżbiecie, średniowiecznej księżniczce, chętnie rozdającej jałmużnę biednym. Jej wizerunek przedsawiony jest na jednej z mozaik wewnątrz kościoła. Warto udać się spacerem na zamek na wzgórzu, którego historia sięga czasów prehistorycznych. Jeżeli pogoda dopisze, widać z niego Słowakię, Austrię i Węgry. Zamek został rozbudowany za czasów największego prosperity miasta, czyli za rządów cesarzowej Marii Teresy. Pomiędzy staromiejskimi uliczkami najbardziej malownicze to Baštová, będąca najwęższą ulicą w mieście oraz Panská, przy której roi się od barokowych kamienic. Ciekawym elementem na mapie Bratysławy są postacie z brązu, będące wyrazem słowackiego humoru. Na głównym placu miasta o poręcz ławki opiera się mężczyzna w napoleańskim kapeluszu, zaglądając przez ramię siedzącym na ławce. Ale to jeszcze nic! Wynurzający się z ulicznego kanału brązowy Cumil zagląda przechodzącym paniom pod sukienki. Atrakcje czekają nie tylko w samej Bratysławie, ale rówież w jej okolicach. Są to na przykład ciągnące się przez 40 km u podnóża Małych Karpat winnice Małokarpackiej Drogi Winnej, przy której znajduje się kilkadziesiąt winiarni. Można tam skosztować smacznych trunków w stosunkowo dobrych cenach. Specjalnością w tych okolicach są czerwone wina pochodzące ze szczepów Frankovki Modrej, bardzo lubiane przez cesarzową Marię Teresę.
 

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania na Słowacji?

Najczęściej rezerwowanymi obiektami na Słowacji są apartamenty oraz bed & breakfast. Wyszukujemy spośród ponad 114 ofert, aby pomóc Ci znaleźć idealny nocleg na swoją następną podróż.

Ile kosztują noclegi na Słowacji?

Z Casamundo na Słowacji znajdziesz noclegi w świetnych cenach już od 118 zł za noc. Możesz spodziewać się, że apartamenty (60 m²) i bed & breakfast (27 m²) to najczęściej występujące wygodne zakwaterowania w tej lokalizacji.

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom apartamenty na Słowacji?

Jeśli podróżujesz ze swoim czworonogiem, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie: domek w stylu alpejskim to najbardziej przyjazne zwierzętom typy zakwaterowania na Słowacji. Przeciętnie koszt takiego noclegu to 959 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup na Słowacji. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 4 gości.

Jakie są najlepsze wakacyjne kierunki na Słowacji?

Słowacja: Inne pomysły na urlop

Kierunki podróży na Słowacji

Kolejne kierunki

Pokaż więcej

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag