Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Bratysławie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Bratysławie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Bratysławie

Kraj bratysławski
Dowolne daty
Goście
Słowacką stolicę trudno uznać za wielkie miasto. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, to bliżej jej do stolic polskich województw niż do najważniejszych miast europejskich krajów. Wrażenie robi jednak to, ile pięknych miejsc znajduje się na stosunkowo niewielkiej powierzchni.
DALSZE INFORMACJE »

Apartamenty i domy z kuchnią

Dom  Senec
-31%
3 lut - 10 lut
Kuchnia
200 m² Dom ∙ 7 gości ∙ 4 sypialnie
Senec, Powiat Senec, Kraj bratysławski
od 843 zł 1.219 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domy z kuchnią

Dom  Senec
-31%
3 lut - 10 lut
Kuchnia
200 m² Dom ∙ 7 gości ∙ 4 sypialnie
Senec, Powiat Senec, Kraj bratysławski
od 691 zł 1.220 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Kraj bratysławski: Nasze rekomendacje dla ciebie

Kraj bratysławski: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 183 zł za noc

Apartament Dúbravka
65 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Dúbravka, Bratysława, Kraj bratysławski
od 301 zł
za noc
Apartament Dúbravka
76 m² Apartament ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Dúbravka, Bratysława, Kraj bratysławski
od 375 zł
za noc
Apartament Dúbravka
120 m² Apartament ∙ 7 gości ∙ 1 sypialnia
Dúbravka, Bratysława, Kraj bratysławski
od 445 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Bratysławie. Wielkie małe miasto

Ten, kto zdecyduje się nawet na krótkie wakacje w tym mieście, nie będzie mógł narzekać na liczbę atrakcji. Dodatkowo, stolica jest świetnie położona, więc nocleg w Bratysławie warto wykorzystać, aby zobaczyć piękne okolice - i to w kilku różnych krajach.

Dom wakacyjny w Bratysławie. Najpiękniejsze zabytki

Gdzie najpierw kierują się turyści, którzy się zdecydowali na noclegi w Bratysławie? Na pewno warto wybrać się na spacer na Stare Miasto. Największe wrażenie robi tam rynek wraz z gotyckim ratuszem z XV wieku oraz Studnią Maksymiliana. Mieści się tam też neoklasycystyczny Pałac Prymasowski z XVIII wieku oraz nieco starszy letni pałac arcybiskupi. Nad rynkiem dominuje imponujący zamek. Położona na wzgórzu budowla ma historię sięgającą prawdopodobnie jeszcze X wieku. Wielokrotnie zamek ulegał zniszczeniom i ostatecznie spłonął na początku XIX wieku. Obecny kształt zawdzięcza rekonstrukcji z połowy XX wieku. Nie odbudowano z kolei zamku Devín położonego na przedmieściach stolicy. I tak jednak jego ruiny należą do największych atrakcji miasta. Domek wakacyjny w Bratysławie warto także wynająć dla wspaniałych muzeów. Można zwiedzać muzeum sztuki Danubiana, galerię Nedbalka czy Muzeum Transportu. Dobrze też dotrzeć na Nowy Most prowadzący do dzielnicy Petralka. Na nim znajduje się okrągły punkt obserwacyjny, przez mieszkańców stolicy nazywany "UFO". Wynajmując apartamenty w Bratysławie, należy też spędzić nieco czasu nad brzegiem Dunaju, podziwiając rzekę i panoramę miasta. Albo ruszyć szlakiem bratysławskich rzeźb - najsłynniejszą jest chyba wychylający się ze studni Čumil, można jednak spotkać i napoleońskiego żołnierza oraz Hansa Christiana Andersena.

Wakacje w Bratysławie i okolicach

W Bratysławie warto spędzić trochę czasu na spacerach, po prostu wczuwając się w doskonałą atmosferę stolicy. Bratysława jest jednak tak świetnie położona, że czasem dobrze jest wykorzystać apartamenty w mieście, aby poznać okolice. Atrakcją regionu jest bez wątpienia Devínska Kobyla, 500-metrowy szczyt w Małych Karpatach. Jest tam szlak turystyczny, który prowadzi przez malownicze wzgórza i wzniesienia, można także podziwiać rzekę Morawę, czyli lewe ujście Dunaju. Dom wakacyjny w Bratysławie można zarezerwować i po to, by odwiedzić Aquapark Senec, miejsce uwielbiane nie tylko przez najmłodszych. Są w okolicach stolicy i duże pola golfowe, ścieżki rowerowe o różnym stopniu trudności, a nawet winnice. Często turyści, którzy wybiorą dom wakacyjny w Bratysławie, decydują się na podróż do pobliskiego Wiednia. Nie jest ona długa, gdyż oba miasta dzieli niewiele ponad 60 kilometrów. Austriacka stolica to wyjątkowo piękna metropolia, w której znajdują się wspaniałe zabytki, takie jak Pałac Schönbrunn czy Hofburg. Miasto ma również niezwykle bogatą ofertę kulturalną i gastronomiczną. Oczywiście domki wakacyjne w Bratysławie warto wykorzystać, by trochę lepiej poznać samą Słowację. Nieco ponad 50 kilometrów dzieli stolicę od miasta Trnawa. To kameralne miejsce, lecz ważne historycznie i pełne zabytków, takich jak na przykład katerda św. Jana Chrzciciela z XVII wieku. Dom wakacyjny w Bratysławie zapewnia dostęp do wielu atrakcji - niezależnie od tego, czy woli się czas spędzać w mieście, czy na wycieczkach na łonie natury. Nieduża słowacka stolica każdemu zapewni bardzo udany wypoczynek.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Bratysławie?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Bratysławie są apartamenty i bed & breakfast. Dzięki ponad 24 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi w Bratysławie?

Ceny w Bratysławie rozpoczynają się od 183 zł za noc. Warto rozważyć tu apartamenty (54 m²) lub bed & breakfast (16 m²).

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom apartamenty w Bratysławie?

Mamy zakwaterowania, które będą idealne dla ciebie i twojego czworonoga. Apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty w Bratysławie o średniej cenie 548 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Bratysławie. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 3 gości.

Jakie są najlepsze wakacyjne kierunki w Bratysławie?

Kolejne kierunki

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag