Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Koszycach - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Koszycach - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Koszycach

Kraj koszycki
Dowolne daty
Goście
Koszyce to drugie co do wielkości miasto na Słowacji, które zachowało klimat małego, urokliwego miasteczka.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Dom Przyjazny zwierzętom Smižany
-41%
27 mar - 3 kwi
Przyjazny zwierzętom
180 m² Dom
22 5
Smižany, Powiat Nowa Wieś Spiska, Kraj koszycki
od 773 zł 1.309 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Kraj koszycki: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Smižany
-41%
26 mar - 2 kwi
180 m² Dom
22 5
Smižany, Powiat Nowa Wieś Spiska, Kraj koszycki
od 777 zł 1.310 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Jakie są najlepsze wakacyjne kierunki w Koszycach?

Dom wakacyjny w Koszycach - zaproszenie na wakacje z historią

W historii Koszyc, tak jak w historii całej Słowacji, przeplatają się losy wielu narodowości i grup etnicznych - Słowaków, Czechów, Polaków, Rosjan, Ukraińców, Żydów, Węgrów, Niemców i Austriaków, a także Ślązaków czy Tatarów. Wpływy Wschodu i Zachodu oraz skomplikowana historia miasta czynią je idealną destynacją dla wycieczek, zarówno w gronie rodziny i przyjaciół, jak i dla romantycznych wakacji we dwoje.

Zarezerwuj dom wakacyjny w Koszycach, by poznać wyjątkową kulturę tego kraju. Noclegi w Koszycach są niezwykle popularne ze względu na ich wysoki standard oraz na idealne położenie tego miasta. Koszyce leżą bowiem w pobliżu granicy z Polską i Węgrami, ale też w stosunkowo bliskiej odległości od Czech, Austrii i Ukrainy - to czyni je nie tylko znakomitym celem dla weekendowego wypadu, ale też świetną bazą wypadową dla objazdowej wycieczki.

Zarezerwuj dom wakacyjny w Koszycach i odkrywaj uroki Słowacji!

Koszyce mają największą liczbę chronionych zabytków na Słowacji. Najważniejsze z nich znajdują się w centrum miasta, przy ulicy Głównej lub w jej pobliżu. Najbardziej znanym zabytkiem jest największy kościół na Słowacji, gotycka katedra św. Elżbiety. Ten monumentalny kościół budowany był przez ponad sto lat, od 1380 do 1508 roku. Jest to najbardziej wysunięta na wschód katedra wybudowana w stylu zachodnim. W pobliżu znajduje się kampanila, czyli wolno stojąca dzwonnica, wybudowana w XIV wieku także w stylu gotyckim. Nieopodal warto zobaczyć też kaplicę św. Michała, wieżę miejską oraz eklektyczny, dziewiętnastowieczny teatr. Wśród najważniejszych zabytków Koszyc wymienić trzeba także Stary Ratusz i Stary Uniwersytet, a także pozostałości murów miejskich. Liczne w mieście galerie i muzea zadowolą nawet najbardziej wymagających koneserów kultury, a przepiękny, stary park w centrum miasta pozwoli zrelaksować się po wielogodzinnym zwiedzaniu.

Możesz być pewien, że domy wakacyjne w Koszycach są na wysokim poziomie. Znakomicie wyposażone apartamenty pozwalają poczuć się jak w domu zarówno podczas krótkiego, jak i długiego pobytu. W pobliżu Koszyc znajdziemy też obiekty przyjazne psom. Szeroki wybór apartamentów i domów wakacyjnych w Koszycach i w sąsiednich miastach, zadowoli zarówno podróżujących w pojedynkę, jak i w parach czy grupach.

Nocleg w Koszycach - wygodna opcja na objazdowe wczasy

Choć Koszyce to bez wątpienia perła Słowacji, jeśli zdecydujemy się na dłuższy pobyt, warto wykorzystać część urlopu na wizytę w innych miastach. Można pokusić się o odwiedzenie położonych nad Dunajem metropolii. Stolica Słowacji, Bratysława, leży 430 kilometrów od Koszyc. Nieco dalej, bo ponad 520 km na południe od Koszyc, znajduje się Wiedeń. Nie musimy jednak jechać aż tak daleko. O wiele bliżej znajduje się stolica Węgier - droga do Budapesztu to zaledwie 260 kilometrów. We wszystkich trzech stolicach czeka na Ciebie zachwycająca architektura, bogate zbiory muzealne, a także wiele wydarzeń kulturalnych! Wszystkie główne miasta w tym rejonie połączone są wygodnymi drogami szybkiego ruchu. Domek wakacyjny w Koszycach będzie więc znakomitym wyborem dla tych, którzy za cel postawili sobie dokładne poznanie tej części Europy. Podczas takich wakacji naprawdę nie sposób się nudzić!

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Koszycach?

Campingi i domy to zakwaterowania najczęściej wybierane przez podróżnych w Koszycach. Z ponad 15 obiektami, na pewno znajdziemy nocleg idealny dla ciebie.

Ile kosztują noclegi w Koszycach?

Ceny w Koszycach rozpoczynają się od 773 zł za noc. Warto rozważyć tu campingi (43 m²) lub domy (180 m²).

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Koszycach. Przeciętnie campingi są idealne dla 4 gości.

image-tag