Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Smižany - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Smižany - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Smižany

Smižany
Dowolne daty
Goście
Smižany to urokliwa miejscowość położona w centralnej Słowacji, w kraju koszyckim. Domki letniskowe i apartamenty Smižany leżą nad malowniczo przebiegającą rzeką Homad, której źródła znajdują się na wysokości 1050 metrów nad poziomem morza.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Dom Przyjazny zwierzętom Smižany
-41%
27 mar - 3 kwi
180 m² Dom ∙ 22 gości ∙ 5 sypialni
Smižany, Powiat Nowa Wieś Spiska, Słowacja
od 773 zł 1.309 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Smižany: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Smižany
-41%
26 mar - 2 kwi
180 m² Dom ∙ 22 gości ∙ 5 sypialni
Smižany, Powiat Nowa Wieś Spiska, Słowacja
od 777 zł 1.310 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Zwiedzanie Słowacji z domkami letniskowymi i apartamentami Smizany

Miejscowość ta należy do historycznego regionu Spisz, który na przestrzeni wieków przechodził we władania wielu europejskich potęg militarnych. Ciekawostką jest też fakt, że Smižany, leżące niedaleko słynnego Słowackiego Raju, są największa słowacką miejscowością, która nie posiada statusu miasta. Z propozycji przedstawionych przez nas Państwa zainteresowanie wzbudzić mogą także: domki letniskowe Morávka, apartamenty Vratimov, wakacje Jyväskylä.

Pokoje Smižany to raj narciarski dla amatorów białego szaleństwa

Niezwykłą atrakcję turystyczną mogą stanowić znajdujące się w zabytkowym kościele, znane na całą Słowacje olejne obrazy przedstawiające drogę krzyżową. Domki letniskowe Smižany znajdują się niedaleko tego wczesnogotyckiego, wielokrotnie przybudowywanego kościoła, którego powstanie datuję się na połowę XIII wieku. Apartamenty Smižany to stylowo wyposażone pokoje, z dostępem do kominka i z fantastycznymi widokami zza okna. Turyści mają także do dyspozycji zajęcia fitness, szachowe ogrody, a także niezbędną dla aktywnych wypożyczalnie sprzętu sportowego. Apartamenty oraz domki letniskowe Smižany oferują bardzo przystępne ceny, które mogą tylko zachęcić średniozamożnego polskiego turystę do zwiedzenia słynnego Słowackiego Raju.

Smižany to raj narciarski. Turystów z całej Europy kusza liczne ośrodki narciarskie, oferujące bezpieczny wypoczynek oraz dostęp do świetnie przygotowanych tras. Amatorów białego szaleństwa wabi zwłaszcza leżąca niedaleko Smižan gmina Kosiarny Briezok. Jednak Smižany jak i domki letniskowe Smižany utożsamiane są przede wszystkim z rozległym, krasowym płaskowyżem, zwanym Słowackim Rajem. Obszar ten jest częścią Słowackiego Parku Narodowego i jednym z najpiękniejszych tego typu miejsc w Europie. Charakteryzują go słynne wąwozy połączone drewnianymi mostami. Wielką atrakcję turystyczną stanowi znajdująca się w centrum Parku Narodowego polana Kláštorisko, na której podziwiać można ruiny klasztoru kamedułów z końca XIII wieku. Turystyczna perełka to także niezwykła Dobszyńska Jaskinia Lodowa, ozdobiona olśniewającymi, lodowymi formacjami. Hotele i apartamenty Smižany są więc bramą do górskich atrakcji. Warto odwiedzić Słowacki Raj, zaczynając swoją podróż od malowniczej miejscowości Smižany, w centralnej Słowacji. Dla tych z Państwa którzy chcą poszerzyć własny horyzont alternatywą proponowaną przez nas są:

  • urlop Loddenhøj
  • pokoje Sønderho
  • wypoczynek Upa
  • kwatery Gålå

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Smižany. Przeciętnie domy są idealne dla 24 gości.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag