Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Dom wakacyjny w Słowenii. Europa w pigułce

Słowenia
Dowolne daty
2 gości
To, że Słowenia jest tak fascynująca i zróżnicowana, to pewnie efekt rozmaitych wpływów kulturowych, które nierozerwalnie związane są z jej położeniem. Choć jest zaliczana do Europy Środkowej, to leży blisko Austrii, Węgier i Włoch - wszystkie te kraje odcisnęły piętno na Słowenii i na jej kulturze oraz architekturze.
DALSZE INFORMACJE »

Słowenia: Nasze rekomendacje dla Państwa

40 m² Dom
4 1
Srednje Grčevje, Novo mesto, Słowenia
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.628 zł
za 1 tydzień
42 m² Dom
6 2
Klenovik, Gmina Škocjan, Słowenia
4,7 / 5
„Znakomity“
od 1.404 zł
za 1 tydzień
32 m² Dom
3 1
Trška Gora, Gmina miejska Novo Mesto, Słowenia
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.859 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Balkon/Patio
116 m² Dom
6 2
Nunska Graba, Gmina Ljutomer, Słowenia
4,9 / 5
„Znakomity“
od 2.727 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
19 m² Apartament
2 1
Tešanovci, Municipality of Moravske Toplice, Słowenia
5,0 / 5
„Znakomity“
Sprawdź cenę
Balkon/Patio
48 m² Apartament
5 1
Malija, Municipality of Izola, Słowenia
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.049 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Przyjazny zwierzętom
90 m² Dom
6 2
Semič, Črnomelj, Słowenia
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.461 zł
za 1 tydzień
Przyjazny zwierzętom
65 m² Apartament
5 2
Bohinjska Bistrica, Gmina Bohinj, Słowenia
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.213 zł
za 1 tydzień
Przyjazny zwierzętom
100 m² Dom
8 3
Bled, Municipality of Bled, Słowenia
4,6 / 5
„Znakomity“
od 4.182 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne oferty

Obiekty z basenem

Basen
280 m² Dom
8 4
Krajna Vas, Municipality of Sežana, Słowenia
4,6 / 5
„Znakomity“
od 4.340 zł
za 1 tydzień
Basen
Apartament
2 1
Lublana, Słowenia
5,0 / 5
„Znakomity“
od 4.657 zł
za 1 tydzień
Basen
25 m² Przyczepa kempingowa
6 2
Čatež ob Savi, Gmina Brežice, Słowenia
5,0 / 5
„Znakomity“
od 997 zł
za 1 tydzień
Zobacz inne

Dlatego podróżując po wybrzeżu kraju, można mieć poczucie, że jest się we Włoszech, choć w pozostałych miejscach kraj czasem przypomina bardziej Austrię czy nawet Czechy. Jeśli ktoś zatem chce posmakować tej różnorodności, to apartamenty czy domki wakacyjne w Słowenii będą doskonałym rozwiązaniem na nocleg w tym fascynującym kraju!

Ulubione cele podróży (Słowenia)

Dom wakacyjny w Słowenii. Cuda natury

To piękna przyroda sprawia, że na noclegi w Słowenii decyduje się coraz więcej turystów z całego świata. Warto zobaczyć przede wszystkim Triglav i park narodowy, który się wokół tej góry znajduje. Ten najwyższy szczyt Alp Julijskich wznosi się na 2864 m n.p.m. i widnieje na herbie oraz na fladze kraju. Słowenia to też kraj wspaniałych jaskiń. Zdecydowanie najbardziej znana jest jaskinia Postojna z wielokolorowymi naciekami oraz imponującymi stalaktytami i stalagmitami. Niemniej piękne są Jaskinie Szkocjańskie za zachodzie kraju, przez które przepływa podziemna rzeka. Warto zobaczyć wzgórza wokół Mariboru, jednego z największych miast Słowenii. Są one znane zarówno z pięknych widoków, jak i z licznych winnic. Z kolei polodowcowe jezioro Bled powinni zobaczyć zarówno miłośnicy natury, jak i zabytków zbudowanych ręką człowieka. Sam akwen ma piękną, turkusową barwę. Nad nim natomiast góruje imponujący, średniowieczny zamek. Na wyspie z kolei znajduje się mała wyspa, Blejski Otok, z malowniczo położonym kościołem. Ze względu na zgromadzenie atrakcji tego typu na stosunkowo małej powierzchni, domek wakacyjny w Słowenii będzie idealny na krótkie wakacje - i nie tylko.

Słowenia: Inne pomysły na urlop

Wypoczynek w Słowenii. Piękne miasta i wspaniałe zabytki

Ljubljana jest jedną z najmniejszych europejskich stolic, jednak można w niej znaleźć naprawdę mnóstwo atrakcji. Chyba najbardziej znaną z nich jest zamek z XI wieku, który góruje nad miastem. Warto go zwiedzić, ale też podziwiać z niego panoramę Lublany i znajdujące się w okolicach Alpy. apartamenty w mieście dobrze również wynająć, aby przespacerować się nabrzeżem Cankarjevo, zobaczyć miejscowy ratusz, uniwersytet i katedrę Świętego Mikołaja. W mieście funkcjonuje także niemal 20-hektarowe ZOO. Poza stolicą częstym punktem wycieczek jest położony na wschodzie Słowenii Maribor. Za najpiękniejszy jego zabytek uznaje się zamek z XV wieku. Dom wakacyjny w Słowenii można również zarezerwować, jeśli komuś marzy się słoneczny wypoczynek. Choć adriatyckie wybrzeże Słowenii liczy nie więcej niż 50 kilometrów, to znajdują się tam przepiękne miasteczka. Chociażby niewielki Piran, który swoją architekturą przywołuje na myśl Wenecję. Dobrze jest także zobaczyć Portoro oraz portowy Koper. Dom wakacyjny w Słowenii może być też znakomitą bazą wypadową, która pozwoli odwiedzić położony tuż przy słoweńskiej granicy włoski Triest. Warta odwiedzenia jest i pobliska przepiękna północna Chorwacja. Nocleg w Słowenii zagwarantuje zatem wspaniałe atrakcje miłośnikowi każdego typu podróży - zarówno amatorowi długich wycieczek po górach, miłośnikowi natury i olbrzymich jaskiń, jak i osobie, która po prostu chce wykorzystać urlop do relaksu na plaży. Oczywiście można połączyć te wszystkie atrakcje i spróbować wszystkiego po trochu. Wtedy na pewno zrozumie się, dlaczego Słowenia jest nazywana "Europą w pigułce".

image-tag