Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Mariborze - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Mariborze - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Mariborze

Maribor
Dowolne daty
Goście
To nieduże miasto jest położone wyjątkowo malowniczo - jest otoczone przez liczne wzgórza i masyw Pohorje. W rejonie znajduje się wiele świetnych winnic, więc miłośnicy tego trunku z pewnością będą zadowoleni z wyprawy.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Apartament wifi Maribor
wifi
65 m² Apartament
7 1
Maribor, Administrative unit Maribor, Słowenia
od 643 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Mariborze. Relaks dla aktywnych

Kameralna atmosfera miasta z pewnością sprzyja spokojnemu zwiedzaniu, a atrakcji w Mariborze jest niezwykle dużo. Jednak dom wakacyjny w Mariborze to także propozycja dla aktywnych - nie tylko dla zapalonych narciarzy czy miłośników górskich wędrówek. Liczne trasy rowerowe sprawiają również, że to świetny kierunek na wakacje na dwóch kółkach.

Dom wakacyjny w Mariborze. Najpiękniejsze zabytki

Od czego najlepiej rozpocząć wizytę w mieście? Wyjątkowo ciekawą atrakcją jest miejski zamek z XV wieku, który jest utrzymany w różnych stylach. Wewnątrz zamku znajduje się z kolei historyczne muzeum Pokrajinski Muzej Maribor - jedne z najciekawszych w całym kraju. Następnie dobrze jest zobaczyć najwspanialsze budynki miasta - bazylikę św. Marii Matki Litościwej, siedzibę uniwersytetu i katedrę św. Jana Chrzciciela. W mieście znajduje się Stara Trta - najstarsza winorośl na świecie, która liczy aż 400 lat. Rezerwując nocleg w Mariborze, dobrze wybrać się do Muzeum Narodowego Wyzwolenia, które prezentuje drogę Słowenii do niepodległości. Nie da się chyba poczuć magii tego miasta, jeśli nie zobaczy się wspaniałego nabrzeża Lent. To właśnie od strony rzeki Maribor prezentuje się zdecydowanie najpiękniej. To tam odbywa się coroczny Lent Festival, na którym prezentowane są pokazy z różnych dziedzin sztuki. Elementem imprezy jest festiwal jazzowy, na którym występowały takie światowe sławy jak Ray Charles czy B.B. King. Domki wakacyjne w Mariborze i apartamenty w mieście zapewnią zatem i kulturalne atrakcje, i rozrywkę. Jednak i dla aktywnych urlopowiczów miasto ma szeroką ofertę.

Wakacje w Mariborze. Natura w pobliżu miasta

Nieczęsto zdarza się, aby stoki narciarskie i snowboardowe znajdowały się w odległości zaledwie kilku kilometrów od ścisłego centrum. Tak jednak jest w Mariborze. Miasto oferuje kilkadziesiąt kilometrów tras narciarskich, wśród nich nie brakuje tych, które są przystosowane specjalnie do jazdy nocnej. Znajdziesz tam nie tylko proste trasy, ale też te wyczynowe, na których regularnie odbywają się zawody narciarskie. Tym, którzy nie jeżdżą na nartach, można z kolei polecić wejście na wzgórze Piramida, z którego można podziwiać panoramę miasta, jak i pobliskie góry. Piękne widoki można podziwiać także z Pohorje, na którego szczyt wjeżdża kolejka linowa. W mieście i okolicach jest również mnóstwo tras rowerowych - przy tym na noclegi w Mariborze decydują się zarówno zaawansowani kolarze, jak i ci, którzy jeżdżą bardziej dla relaksu.

W granicach miasta znajdują się również wspaniałe, zielone parki. A jeśli chcesz więcej - w okolicach zachwycą Cię natomiast wielkie lasy. Domek wakacyjny w Mariborze warto też wykorzystać, by pojeździć po okolicznych winnicach. Oczywiście rezerwując nocleg w tym mieście, można się ruszyć w nieco dalszą wycieczkę. W pobliżu znajdują się dwa duże miasta. O 70 kilometrów oddalony jest austriacki Graz, drugie największe miasto w tym kraju. Z kolei nieco ponad 100 kilometrów dzieli Maribor od chorwackiej stolicy. W Zagrzebiu warto zobaczyć przede wszystkim Gornji Grad, czyli historyczne centrum miasta. Na pewno więc dom wakacyjny w Mariborze to świetny pomysł na urlop, podczas którego będzie można zrobić zarówno coś dla ciała, jak i coś dla ducha.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Mariborze?

Najczęściej rezerwowanymi obiektami w Mariborze są bed & breakfast oraz apartamenty. Wyszukujemy spośród ponad 15 ofert, aby pomóc Ci znaleźć idealny nocleg na swoją następną podróż.

Ile kosztują noclegi w Mariborze?

Ceny w Mariborze rozpoczynają się od 162 zł za noc. Warto rozważyć tu bed & breakfast (18 m²) lub apartamenty (35 m²).

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Mariborze. Przeciętnie bed & breakfast są idealne dla 2 gości.

image-tag