Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Ptuj - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Ptuj - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Ptuj

Ptuj
Dowolne daty
Goście
Słowenia, choć jest niewielkim krajem, może śmiało konkurować z innymi, bardziej obleganymi kierunkami turystycznymi.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Nocleg  Ptuj
wifi
20 m² Nocleg ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Ptuj, Gmina miejska Ptuj, Słowenia
od 313 zł
za noc
Nocleg  Ptuj
wifi
25 m² Nocleg ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Ptuj, Gmina miejska Ptuj, Słowenia
od 379 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Przytulny dom wakacyjny w Ptuju. Zakochaj się w Słowenii!

Jej atrakcyjność podnosi przede wszystkim unikatowe położenie, na które składają się cztery odmienne pod względem krajobrazowym obszary: Alpy, Góry Dynarskie, Nizina Panońska i część Adriatycka (Primorska). Znajdujący się w północno-wschodniej części kraju Ptuj słynie między innymi z licznych źródeł wody termalnej. To za sprawą tego bogactwa naturalnego miasto mogło przez lata pełnić rolę uzdrowiska, a i współcześnie można tam zażyć kąpieli w nowoczesnych termach. Wybierz dom wakacyjny w Ptuju, a szybko udzieli Ci się fantastyczna, relaksująca atmosfera tego miejsca. Zabierz ze sobą bliskich i spędź tam urocze, pełne wrażeń rodzinne wakacje.

Dom wakacyjny w Ptuju - wakacje z historią w tle

Oprócz wspaniałego parku termalnego, będącego nie lada atrakcją szczególnie dla najmłodszych, w Ptuju warto zobaczyć także starówkę. Historia miasta ma swoje początki w epoce kamienia łupanego, więc zwiedzanie go to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika dawnych dziejów. W czasach rzymskich stacjonowały tam cesarskie wojska, a po upadku Cesarstwa Rzymskiego osada została podbita przez Awarów i Słowian. Pod koniec XIV wieku Ptuj uzyskał prawa miejskie, a swój największy rozkwit zawdzięczał prężnej działalności biskupów salzburskich, władających nim od X wieku. Nawet jeśli zatrzymasz się tylko na jeden nocleg w Ptuju, będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, by poznać jego najciekawsze miejsca. Zalicza się do nich położony na wzgórzu zamek Grad Ptuj, jak również przepiękna starówka z kościołem św. Jerzego oraz klasztorem dominikanów i wzniesioną w XIV wieku wieżą miejską. Warto wybrać apartamenty w Ptuju również dla niepowtarzalnej atmosfery miasteczka. Położone nad rzeką Drawą domki wakacyjne w Ptuju oczarują każdego, kto szuka wytchnienia od zgiełku i nie jest obojętny na piękno przyrody. Dzień spędzony na zwiedzaniu warto zakończyć w jednej z klimatycznych knajpek, oferujących lokalne specjały i wytwarzane na miejscu, wyborne wino. Jeśli tak wyobrażasz sobie wymarzony urlop, to nie czekaj i już dziś znajdź noclegi w Ptuju za pośrednictwem serwisu Casamundo.

Spędź w Ptuju urlop pełen przygód

Obszar miasta i tereny wokół niego zachęcają do podejmowania różnych form aktywności. W Ptuju spędzisz wspaniałe wakacje na sportowo i będziesz mieć możliwość spróbowania swoich sił w różnych dyscyplinach. Będąc tam, żal nie skorzystać z oferty dotyczącej spływów i wycieczek kajakowych organizowanych na wspomnianej już rzece Drawie. Podziwianie miasta z takiej perspektywy dostarczy Ci wielu wyjątkowych wrażeń. Ponieważ miasto położone jest na łagodnych wzniesieniach, nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować sobie wyprawę trekkingową po jego okolicach. Otaczające Ptuj lasy i rozległe łąki to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Domek wakacyjny w Ptuju to także świetne miejsce wypadowe do zwiedzania całej Dolnej Styrii. Ta przepiękna kraina słynie przede wszystkim z upraw winorośli i produkcji wina. Dla wszystkich miłośników tego szlachetnego trunku pobyt tam będzie okazją, aby zwiedzić stare winnice i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat popularnych tam odmian i gatunków. Wielbiciele górskich wycieczek także nie będą narzekać na nudę, bo czekają na nich urozmaicone szlaki o różnym stopniu trudności. Zarezerwuj dom wakacyjny w Ptuju i szykuj się na niezapomniany urlop.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Ptuj?

Apartamenty i apartamenty to zakwaterowania najczęściej wybierane przez podróżnych w Ptuj. Z ponad 15 obiektami, na pewno znajdziemy nocleg idealny dla ciebie.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Ptuj. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 4 gości.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag