Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szwecji - CASAMUNDO base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szwecji - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szwecji

Szwecja
Dowolne daty
Goście
Szwecja to kraj graniczący z Norwegią, Danią i Finlandią, zaliczany do krajów skandynawskich, który w ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród urlopowiczów.
DALSZE INFORMACJE »

Jakie są najlepsze wakacyjne kierunki w Szwecji?

Szwecja: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Gmina Stenungsund
-43%
28 maj - 4 cze
85 m² Dom
6 2
Gmina Stenungsund, Västra Götaland, Szwecja
4,9 / 5,0
„Znakomity“
od 582 zł 1.015 zł
za noc
Dom Gmina Olofström
-45%
5 lis - 12 lis
110 m² Dom
6 3
Gmina Olofström, Blekinge, Szwecja
4,9 / 5,0
„Znakomity“
od 517 zł 934 zł
za noc
Dom Torsby V
-49%
17 wrz - 24 wrz
45 m² Dom
4 1
Torsby V, Gmina Torsby, Szwecja
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 252 zł 494 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Domki z sauną

Dom Sauna Gmina Svenljunga
Sauna
130 m² Dom
6 2
Gmina Svenljunga, Västra Götaland, Szwecja
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 513 zł
za noc
Dom Sauna Malung
-30%
28 maj - 4 cze
Sauna
80 m² Dom
6 2
Malung, Dalarna, Szwecja
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 336 zł 481 zł
za noc
Dom Sauna Hylte Ö
-48%
5 lis - 12 lis
Sauna
100 m² Dom
6 2
Hylte Ö, Gmina Hylte, Szwecja
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 527 zł 1.007 zł
za noc
Zobacz inne

Noclegi z wifi

Dom wifi Gmina Kristianstad
wifi
Dom
6 3
Gmina Kristianstad, Skania, Szwecja
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 495 zł
za noc
Dom wifi Ronneby NV
-41%
24 wrz - 1 paź
wifi
145 m² Dom
6 3
Ronneby NV, Gmina Ronneby, Szwecja
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 349 zł 587 zł
za noc
Dom wifi Höör S
wifi
66 m² Dom
6 2
Höör S, Gmina Höör, Szwecja
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 340 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domy z kuchnią

Dom Kuchnia Gmina Arvika
-28%
17 wrz - 24 wrz
Kuchnia
75 m² Dom
5 2
Gmina Arvika, Värmland, Szwecja
4,1 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 323 zł 452 zł
za noc
Dom Kuchnia Gmina Mellerud
Kuchnia
65 m² Dom
3 2
Gmina Mellerud, Västra Götaland, Szwecja
od 463 zł
za noc
Dom Kuchnia Gmina Halmstad
-27%
10 wrz - 17 wrz
Kuchnia
35 m² Dom
4 1
Gmina Halmstad, Halland, Szwecja
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 197 zł 268 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Wakacje w Szwecji - garść praktycznych porad

Jeśli pragną Państwo spędzić wakacje na łonie natury, wśród przepięknych krajobrazów i niesamowitych widoków, polecamy skorzystać z naszej oferty domków letniskowych w Szwecji.

Karlskrona – urlop w sercu szwedzkiego archipelagu Blekinge

Ta wyjątkowa historyczna miejscowość położona jest na 33 wyspach, na część których można dotrzeć drogą lądową. Jest to możliwe dzięki połączeniu wysp z lądem stałym siecią mostów. Przynależą one do archipelagu Blekinge, który nazywany jest ogrodem Szwecji i jest najcieplejszym rejonem kraju. Miasto zawdzięcza swoją nazwę („korona Karla”) królowi Karlowi XI, który dzęki ułożeniu wysp otaczających wyspę Trossö na kształt ochronnego kręgu wybrał ją na bazę marynarki wojennej. Wyspy wchodzące w skłąd archipelagu mają bardzo zróżnicowany charakter, przy czym każda oferuje odwiedzjącym ją turystom coś ciekawego. Populacja osób zamieszkujących wyspy wchodzące w skład Karlskrony waha się w przedziale od 1 do 1500. Mieszkańcy tego miasta prowadzą spokojne życie. „Slow life” to typowy dla Szwecji styl życia, łączący w sposób zrównoważony pracę z odpoczynkiem i eliminującego niepotrzebny stres. Dlatego też Karlskrona czasem określana jest mianem „Szwecji w pigułce” W dzielnicy Björkholmen można podziwiać urzekającą drewnianą zabudowę, zamieszkiwaną niegdyś przez stoczniowców i rzemieślników. Domki te stanowią wdzięczny temat dla pocztówek i zaraz obok drewnianej, ręcznie struganej i malowanej figurki konia (tzw. konik z Dalarna), są jednym z flagowych symboli Szwecji. Topową atrakcją Karlskrony jest Muzum Marynarki Wojennej (Marinmuseum). Muzeum, znajdujące się na połączonej zgrabnym mostkiem z centralną wyspą Trossö wyspie Stumholmen, uznane zostało przez UNESCO za szczególnej klasy zabytek i objęte jest jego patronatem. Autentyczne modele statków z XVIII w., dające wgląd w ówczesną sztukę inżynieryjską, łódź podwodna HMS Neptun z wzglądającą jak przed laty kajutą, kuchnia i torpedownią, czy znajdujący się w muzeum podwodny tunel, z którego podziwiać można autentyzny wrak statku sprzed 300 lat – to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez Marinmuseum. Warto również zobaczyć otoczony niezmiennie od kilkuset lat tą samą zabudową główny plac miasta, Stortorget. Jednym z najstarszych zachowanych budynków miasta jest znajdujący się nieco poza rynkiem Kościół Admiralicji. To największy w Szwecji drewniany kościół, przed wejściem do którego mijamy pomnik Matsa Rosenboma, legendarnego pracownika stoczni. Warto wrzucić do jego kapelusza kilka groszy – to podobno gwarancja powrotu do Karlskrony. Z Polski do Karlskrony najlepiej dotrzeć promem. Podróż taka trwa ok. 12 godzin i rozpoczyna się w Gdyni.

Apartamenty Szwecja – warto zajrzeć do Sztokholmu

Sztokholm to stolica Szwecji, siedziba rządu, parlamentu oraz rodziny królewskiej. Z Polski możemy się tam dostać bezpośrednio m.in. promem, który wypływa z Gdańska. Jest to również możliwe drogą lotniczą dzięki pobliskiemu lotniskowi w Skavsta. Ponieważ Sztokholm położony jest między zatoką Morza Bałtyckiego i jeziorem Mälaren, nazywany jest czasem Wenecją północy. Będąc w Sztokholmie nie można przegapić Starego Miasta wraz z jego głowną atrakcją – Dużym Rynkiem (Stortorget). Warty zobaczenia jest również Zamek Królewski (Kungliga Slottet), będący oficjalną reprezentacyjną rezydencją i zarazem miejscem pracy obecnego króla. Jest to ogromny, liczący ponad 600 komnat gmach, zaliczany do największych zamków królewskich w Europie. Latem na zewnętrznym dziedzińcu pałacowym codzinnie około południa obdywa się trwająca ok. 40 minut zmiana warty, która jest bardzo ciekawym widowiskiem przyciągającym rzesze turystów. Inne obiekty warte wizyty podczas pobytu w stolicy Szwecji to katedra (Storkyrkan), Dom Rycerstwa i Szlachty (Riddarhuset) oraz Skansen. Ten ostatni to założone w 1891 roku na wyspie Djurgården muzeum na świeżym powietrzu. Idea jaka przyświecała jego powstaniu to ukazanie miniatury dawnej Szwecji. Znajdują się tu więc niegdysiejsze gospodarstwa wiejskie, dwór, ale również XIX-wieczna apteka, poczta, piekarnia i wiele innych obiektów. Pracownicy Skansenu, ubrani w sroje z dawnych epok, demonstrują czynności życia codziennego przy użyciu starych technik i narzędzi. Znajduje się tam również zoo, gdzie można zobaczyć typowe zwierzęte żyjące na wolności w Skandynawii. Odwiedzając Sztokholm nie zapominajmy o położonej w pobliżu a mniej znanej Uppsali, która jest jednym z największych szwedzkich miast, będącej siedzibą najstarszego uniwersytetu w całej Skandynawii. Warto wspomnieć, że katedra w Uppsali to największa skandynawska budowla sakralna.

Szwecka pogoda

Szwecja, jak każdy skandynawski kraj, jest dość chłodnym miejscem. W zimie temperatury spadają do ekstremalnych wartości, szczególnie na północy kraju, gdzie opady śniegu zaczynają się już we wrześniu. Ze względu na ten fakt najlepszą porą na urlop w Szwecji jest okres od maja do września. Mitem jest natomiast pogląd, że w całej Szwecji jest cały rok mokro i zimno. Wybierając się na urlop do Szwecji należy mieć świadomość, że temperatury na południu i północy kraju są bardzo zróżnicowane. Przykładowo, kiedy we wrześniu na północy Szwecji zaczynają się pierwsze przymrozki, na południu w najlepsze ma miesce coś na kształt naszej polskiej złotej jesieni. Ciekawym zjawiskiem występującym w Szwecji są tzw. białe noce. W praktyce oznacza to, że w lecie w południowej Szwecji robi się ciemno ok. 3.00 w nocy, a wschód słońca ma miejsce jakieś 3-4 godziny później. Jest to idealny czas na zwiedzanie i poznawanie uroków życia nocnego Skandynawii. W zimie natomiast noc trwa zdecydowanie dłużej niż w innych rejonach Europy. Podczas zwiedzania należy pamiętać o tym, że w Szwecji nie odśnieża się chodników – nie wskazane jest więc chodzenie w butach na wysokim obcasie. Szwcja znana jest z możliwości podziwiania zorzy polarnej. Co roku NASA podaje informacje na temat najlepszego w danym roku miejsca na podziwianie tego zjawiska. W Szwecji możliwe jest to w Parku Narodowym Abisko oraz w Kirunie.

Co warto wiedzieć wybierając się na urlop w Szwecji?

Decydując się na spędzenie wakacji w Szwecji należy wiedzieć, że jej walutą jest korona szwecka (SEK). Ponieważ Szwecja należy do Unii Europejskiej, aby przekroczyć jej granicę Polakom potrzebny jest jedynie dowód osobisty lub ważny paszport. Osoby chcące wybrać się na urlop do Szwecji samochodem powinny pamiętać o prawie jazdy, ważnym ubezpieczeniu OC oraz dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Aby przepisowo kierować autem w Szwecji nie ma konieczności posiadania międzynarodowego prawa jazdy. Za kółkiem należy szczególnie poważnie potraktować znaki ostrzegające przed zwierzętami. Łosie to symbol Szwecji, ich wizerunek to obowiązkowy motyw w sklepach z pamiątkami. Pojawiają się one jednak równie często na drogach, co jest przyczyną wielu wypadków samochodowych. Ciekawostką jest, że łosie zdarzają się być niespodziewaymi gościmi w szweckich ogrodach, a nawtet basenach.

Apartamenty Szwecja - Kalmar, Malmö, Göteborg i Kiruna – niezapomniane przeżycia

Na zachodzie kraju również znajdą Państwo nasze domki letniskowe Szwecja, polecamy szczególnie miasto Göteborg z zabytkowym ratuszem, Götaplatsen – placem z Posejdonem i klasycystyczną katedrą z 1633 roku. Atrakcjami turystycznymi jest przede wszystkim największy w Skandynawii lunapark, odwiedzany rocznie przez ponad 3mln osób – Liseberg, największy Ogród Botaniczny w Szwecji z 1919 roku, bulwar Kungsportsavenyn (Aleja Bramy Królewskiej) z ekskluzywnymi sklepami oraz Haga - malownicza dzielnica z wieloma restauracjami i kawiarniami, zachęcającymi do skosztowania szwedzkiej kuchni. Szwedzka kuchnia słynie ze swojej prostoty i wiąże się z nią dobrze nam znane pojęcie szwedzkiego stołu (smörgasbord), który przepełniony jest nie tylko słodkimi przekąskami, ale także daniami z ryb, owoców morza, warzyw oraz gorących dań z wieprzowiny, baraniny czy cielęciny. Apartamenty Szwecja czekają na Państwa również na południu kraju, w portowym mieście Malmö. Najważniejsze budowle to kościół św. Piotra (Sankt Petri kyrka), zamek Malmöhus oraz Turning Torso – najwyższy budynek w Szwecji, trzeci co do wielkości budynek mieszkalny w Europie. Ten ciężki do przeoczenia wierzowiec o 190 m wysokości ma 54 piętra i ze względu na swój kształt (przypomina skręcony męski tors) jest najbardziej zakręconym budynkiem w Europie! Nasze domki letniskowe Szwecja znajdą Państwo również w regionach jezior, lasów i otwartych przestrzeni, co gwarantuje spokój, relaks i wymarzony wypoczynek. Piękno nienaruszonej natury, łagodny klimat, bogata fauna i flora oraz niepowtarzalna przyroda świadczą o tym, że jest to doskonałe miejsce na aktywne wakacje. Do ulubionych sposobów na spędzanie czasu wolnego Szwedów należą: wędkarstwo, golf, jeździectwo, górskie wędrówki, kajakarstwo, narciarstwo czy żeglarstwo.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Szwecji?

Najczęściej rezerwowanymi obiektami w Szwecji są domy oraz bed & breakfast. Wyszukujemy spośród ponad 18.708 ofert, aby pomóc Ci znaleźć idealny nocleg na swoją następną podróż.

Ile kosztują noclegi w Szwecji?

Wyszukując zakwaterowanie w Szwecji z Casamundo, będziesz w stanie znaleźć oferty już od 172 zł za noc. Typowe obiekty, które znajdziesz mają przeciętnie następującą powierzchnię: domy - 82 m², a bed & breakfast - 23 m².

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Szwecji. Przeciętnie domy są idealne dla 6 gości.

image-tag