Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Eksjö - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Eksjö - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Eksjö

Eksjö
Dowolne daty
Goście
Eksjö to tak zwane miasto z drewna w spokojnej i urokliwej Smalandii - krainie w Szwecji, które w 1997 roku zostało odznaczone Dyplomem Europa Nostra. Odwiedzających domki letniskowe Eksjö i apartamenty Eksjö czekają niezapomniane chwile w prawdziwym skansenie starego miasta z duszą.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z kominkiem

Dom Kominek Eksjö
Kominek
Dom
4 2
Eksjö, Jönköping, Szwecja
od 167 zł
za noc
Dom Kominek Eksjö
Kominek
Dom
6 2
Eksjö, Jönköping, Szwecja
od 256 zł
za noc
Sprawdź inne

Eksjö: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Eksjö
-20%
6 kwi - 13 kwi
Dom
4 2
Eksjö, Jönköping, Szwecja
od 172 zł 213 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Domek letniskowy w Eksjö – wypocznij w przyjaznej Smalandii

Brukowane ulice z kamiennymi schodkami, kolorowe kwietniki na oknach, drewniane domki i obejścia, i życie tętniące na każdym skwerku - to atmosfera Eksjö. Swojski klimat starych budynków i pensjonatów czekających na gości z otwartymi drzwiami doskanale łączy się ze sztuką uliczną. Pomniniki i rzeźby można spotkać tu przy każdej restauracji i przy każdym skrzyżowaniu malowniczych uliczek. Stare centrum miasta przyciąga wesołym gwarem mieszkańców i podróżnych a jego zakamarki wabią ciekawych i zachęcają do odkrywania coraz to nowszych szczegółów drewnianego muzeum.

Wakacje w Eksjö będą niezapomniane


Co konkretnie mogą zobaczyć osoby wynajmujące domki letniskowe Eksjö i apartamenty Eksjö? Warto wybrać się na duży plac pośrodku miasta, by obejrzeć konny pomnik Hussara i stare "stepping stones" w Małym Rynku. W poblizu Eksjö znajduje się miasteczko Mariannelund słynące z fabryki cukierków wyrabianych według prastarych receptur oraz Muzeum Zabawek i Lalek - warto pojechać tam na wycieczkę całą rodziną. Natomiast w niedalekim Bruzaholm można zwiedzić Muzeum Przemysłu i poznać jego historię od XVII wieku. Godne polecenia są także imprezy organizowane w jednym z najstarszych drewnianych miasteczek, jakim jest Eksjö, na przykład Dzień Huzarów, turnieje i rycerskie i gry jeździeckie oraz Noc Walpurgii w Sjöängen (z symboliczną bitwą między zimą i latem).

Goście odwiedzający domki letniskowe Eksjö i apartamenty Eksjö mogą korzystać także z niezwykłych szweckich darów natury. Ukojenie i wytchnienie dadzą piesze wycieczki przez lasy sosnowe ciągnące się wzdłuż klifów Smalandii a ci, którzy wejdą na Skuruhatt, jedno z najwyższych wzniesień w tym rejonie (337 metrów nad poziomem morza) doświadczą niezwykłych widoków całej okolicy. Podczas wędrówki leśnymi ścieżkami można ugasić pragnienie wodami potoku Pohjankuru. Z kolei liczne jeziora w okolicy (na przykład w Solgen) zachęcają do zażywania kąpieli, pływania łodziami lub kajakami i wędkarstwa.

Zapraszamy Państwa również na wczasy na Mazurach. Jesteśmy przekonani, że wakacje spędzone w Morągu, urlop w Majdach lub wczasy w Giżycku na długo zapiszą się w Państwa pamięci.

image-tag