Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Noclegi Budapeszt – apartamenty Budapeszt – wakacje z CASAMUNDO

Budapeszt
Dowolne daty
2 gości
  Stolica i największe miasto Węgier - Budapeszt. Jeśli myślą Państwo, że Paryż to najbardziej romantyczne miasto na świecie to znaczy, że nie byli Państwo jeszcze w Budapeszcie!
DALSZE INFORMACJE »

Budapeszt: Nasze rekomendacje dla Państwa

55 m² Apartament
5 3
Budapeszt, Węgry
5,0 / 5
„Znakomity“
od 4.997 zł
za 1 tydzień
42 m² Apartament
4 1
Erzsébetváros, Erzsébetváros, Węgry
5,0 / 5
„Znakomity“
od 1.651 zł
za 1 tydzień
140 m² Apartament
6 3
Palace District, Józsefváros, Węgry
5,0 / 5
„Znakomity“
od 5.572 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Balkon/Patio
41 m² Apartament
2 1
Angyalföld, Újlipótváros-Angyalföld, Węgry
4,9 / 5
„Znakomity“
od 1.880 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
30 m² Apartament
2 1
Józsefváros, Józsefváros, Węgry
5,0 / 5
„Znakomity“
od 1.283 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
135 m² Dom
6 3
Alsórákos, District XIV., Węgry
5,0 / 5
„Znakomity“
od 1.949 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

Noclegi z kominkiem

Kominek
95 m² Apartament
5 3
Budapeszt, Węgry
4,5 / 4
„Wybitny“
od 5.141 zł
za 1 tydzień
Kominek
35 m² Apartament
4 2
Budapeszt, Węgry
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.021 zł
za 1 tydzień
Kominek
60 m² Apartament
6 3
Budapeszt, Węgry
5,0 / 5
„Znakomity“
od 5.131 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

Polecamy nasze apartamenty Budapeszt, które zagwarantują Państwu niezapomniane wakacje i moc atrakcji.

Ulubione cele podróży (Budapeszt)

Noclegi Budapeszt – niezapomniane przeżycia

Budapeszt to jedno z najpiękniejszych miast w Europie - zabytki i atrakcje przyciągają tutaj turystów z całego świata. Powstał z trzech złączonych miast: Budy, Obudy i Pestu, a już samo położenie nad Dunajem zapewnia wspaniałe widoki. To miejsce, w którym znajduje się jedna z największych Synagog na świecie, czyli Wielka Synagoga, po węgiersku Nagy Zsinagóg - centrum neologicznego judaizmu. Warto również odwiedzić Zamek Królewski. Jest to kompleks budynków, na których dokładne zwiedzenie, trzeba by przeznaczyć cały dzień. Znajduje się w nich między innymi Muzeum Historyczne Budapesztu - Budapesti Történeti Múzeum.

Wynajmując jeden z naszych apartamentów Budapeszt mają Państwo okazję zobaczyć 837 zabytków architektury, ponieważ aż tyle posiada to wspaniałe miasto. Węgierska stolica słynie przede wszystkim z pięknego budynku parlamentu, Placu Bohaterów (Hősök tere), który położony jest przy Parku Miejskim (Városliget) i niedaleko stacji metra Hősök tere, budapeszteńskiej linii M1, która po Londynie jest najstarszą linią metra w Europie, wybudowano ją w 1896 roku. Warto zobaczyć również Bazylikę św. Stefana (Szent István Bazilika) – jest to największy kościół Węgier.

Na spacer polecamy się wybrać wzdłuż najbardziej prezentacyjnej ulicy, aleji - Andrássy út lub deptakiem - Váci utca, który znajduje się w centrum miasta, z licznymi kawiarenkami i restauracjami, które zachęcają do skosztowania węgierskiej kuchni. Węgierska kuchnia kojarzona jest przede wszystkim z papryką, dodawaną prawie do wszystkich potraw, a najsłynniejsze z nich to: znana również w Polsce zupa gulaszowa (gulyásleves), zupa rybna (halászlé), leczo (lecsó) oraz paprykarz cielęcy (borjúpaprikás), dania są zwykle mięsne, dość tłuste i mimo dużej ilości papryki raczej łagodne. Dla wegetarian pozostają jedynie z typowo węgierskiej kuchni, znane również na Słowacji placki zwane langosz (lángos) – najczęściej jadane z czosnkiem lub masłem czosnkowym. Węgierskie wina cieszą się bardzo dobrą renomą najbardziej znane to Tokaj i Egri Bikavér, a narodowym wysokoprocentowym alkoholem jest palinka.

Noclegi Budapeszt to niezapomniane przeżycia, gwarancja wielu atrakcji, liczne muzea, teatry, galerie sztuki, przepiękne kościoły, świątynie i cudowne krajobrazy czekają na Państwa w jednej z najpiękniejszych stolic Europy.

image-tag