Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Visegrád - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Visegrád - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Visegrád

Wyszehrad
Dowolne daty
Goście
Dunaj jest jedną z dwóch najdłuższych rzek w Europie. W jego najbardziej malowniczym zakolu, w północnej części Węgier, znajduje się Wyszegrad.
DALSZE INFORMACJE »

Wyszehrad: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Wyszehrad
-28%
14 sty - 21 sty
16 m² Dom
4 1
Wyszehrad, Peszt, Węgry
od 328 zł 455 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domy z kuchnią

Dom Kuchnia Wyszehrad
-28%
14 sty - 21 sty
Kuchnia
16 m² Dom
4 1
Wyszehrad, Peszt, Węgry
od 338 zł 470 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Wakacje w Wyszegradzie, Węgry

Jest to dawna stolica Węgier, słynna w średniowieczu ze zjazdów królów Polski, Czech i Węgier, którzy wspólnie obradowali nad losami Europy Środkowej. Tradycję tę kontynuowali wieki później, w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, prezydenci Polski, Czech i Węgier, którzy wspólnie utworzyli Grupę Wyszehradzką. Dziś siedziba królów jest przede wszystkim miastem znanym z historycznych zabytków oraz innych atrakcji turystycznych. Urzeka także fantastycznymi pejzażami. Apartamenty Wyszegrad są doskonałym wakacyjnym wyborem, pozwalającym na codzienne zwiedzanie tego wspaniałego, historycznego miasta.Do Wyszegradu warto zawitać głównie ze względu na ciekawe dzieje grodu oraz pomniki architektury. Głównym zabytkiem miasta jest Pałac Macieja Korwina. Jest on uważany za jedną z najpiękniejszych środkowoeuropejskich siedzib królewskich z epoki renesansu. Został wzniesiony na początku XIV wieku przez króla Węgier, Karola Roberta. Od tamtej pory zamek stał się rezydencją kolejnych władców naddunajskiego państwa. Mogą Państwo podziwiać jego mury wraz z pięknym dziedzińcem, Studnią Herkulesa i Lwią Fontanną. Ciekawostką jest, że współczesny kształt budowli faktycznie jest rekonstrukcją, ponieważ zamek został zniszczony podczas najazdu tureckiego. Następnie jego ruiny znikły pod pokrywą górskiego mułu. Zaczęto nawet uważać, że istnienie pałacu było jedynie wymysłem romantyków. Zamek udało się szczęśliwie odnaleźć i jest on stopniowo rekonstruowany. Na wczasy zapraszamy również do pięknej Chorwacji lub Włoch. Polecamy domki letniskowe Delnice, domki letniskowe Mastrinka oraz apartamenty Splitska, kwatery foggia

Wyszegrad - siedziba królewska nad Dunajem

Domki letniskowe Wyszegrad stanowia doskonałą ofertę turystyczną, umożliwiającą podziwianie wspaniałych zabytków miasta. Do ciekawych atrakcji turystycznych należy górująca nad miastem Cytadela. Została ona pobudowana w połowie XIII wieku przez króla Węgier - Belę IV w celu obrony przed inwazjami Mongołów, którzy często dokonywali najazdów na miasto. Z okolicy Cytadeli będa Państwo mieli okazję podziwiać fantastyczną panoramę miasta z widokiem na rzekę. Inne zabytki grodu to: barokowy kościół, a także osiemnastowieczne domy. Stare, nastrojowe budowle, widok na wzgórze i malowniczą dolinę Dunaju decydują o wyjątkowym charakterze miasta. Wyszegrad domki letniskowe to świetne miejsce na urlop rodzinny, a cudowna atmosfera dawnej stolicy sprawi, że każdy z Państwa poczuje się tu komfortowo.

Apartamenty Wyszegrad to nie tylko wspaniałe zabytki, ale również Aquapark Strandfürdő. Jest to kąpielisko termalne, które znajduje się w pobliżu Wzgórz Wyszegradzkich. Jest niezwykle popularne wśród wczasowiczów i znane ze swoich walorów leczniczych: zawiera wodę wodorowęglanowo-magnezowo-wapniową, która ma zbawienny wpływ na dolegliwości układu oddechowego i krążenia. Dla tych z Państwa, którzy preferują inne, ciekawe formy aktywnego wypoczynku, istnieje możliwość korzystania z dodatkowo organizowanych wycieczek - na plaże pięknego Balatonu oraz do obecnej stolicy Węgier - Budapesztu.

Latem urlop na Węgrzech już zarezerwowany, ale dokąd wybrać się zimą? Polecamy:

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Visegrád?

Domy i domy to zakwaterowania najczęściej wybierane przez podróżnych w Visegrád. Z ponad 15 obiektami, na pewno znajdziemy nocleg idealny dla ciebie.

Ile kosztują noclegi w Visegrád?

Ceny w Visegrád rozpoczynają się od 328 zł za noc. Warto rozważyć tu domy (50 m²) lub domy (113 m²).

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Visegrád. Przeciętnie domy są idealne dla 2 gości.

image-tag