Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Egerze - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Egerze - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Egerze

Eger
Dowolne daty
Goście
Wynajem domu wakacyjnego w Egerze niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim od najbliższej piwniczki z winem rzadko dzieli go więcej niż kilometr. Po drugie Węgry to właściwie jedno olbrzymie uzdrowisko.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Dom wifi Eger
wifi
45 m² Dom
6 2
Eger, Powiat Eger, Węgry
od 948 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Eger: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Eger
45 m² Dom
6 2
Eger, Powiat Eger, Węgry
od 949 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Egerze - SPA, wino i śpiew

Ciepłe źródła wybijają tutaj niemal wszędzie, gdzie się uderzy kijem w ziemię. I Węgrzy bardzo chętnie z tego faktu korzystają. SPA, aquaparki i kąpieliska są niezwykle popularne i stały się pełnoprawną częścią węgierskiego życia. Z wszechobecnych uzdrowisk korzystać możemy też i my, niezależnie od tego, czy przyjeżdżamy do Egeru na krótki urlop, czy na dłuższe wakacje. Nie należy też zapominać o kolejnej bardzo ważnej zalecie tego miasta - jego niewątpliwej urodzie. Kojąco na nasze nerwy będzie działała nie tylko ciepła woda, ale też wszechobecny, spokojny krajobraz.

Wynajmij dom wakacyjny w Egerze i spędź urlop z węgrzynem

Właściwie o każdej porze roku zobaczymy długie sznury samochodów ciągnące z Polski do Doliny Egeru. Węgry kuszą na wiele sposobów. Przede wszystkim tutejsze wina posiadają wyjątkowo korzystny stosunek jakości do ceny. Po drugie, nie jest to odległy pod względem dystansu kraj, a jednocześnie jego kultura jest mocno odmienna od naszej. Jadąc do kraju naszych ""bratanków"" możemy zatem zaznać mieszanki egzotyki i swojskości. Wiele rzeczy zapewne nas zadziwi, a nawet zszokuje, a przy tym dalej będziemy mieli poczucie, że znajdujemy się w dobrze znanej Europie Środkowo-Wschodniej. Jadąc do Egeru autem, możemy też zwiedzić interesujące miejsca po drodze - na przykład słowackie Koszyce, które w 2013 były Europejską Stolicą Kultury, a także malowniczy Miszkolc z basenami termalnymi na obrzeżach. Bez wątpienia wakacje w Dolinie Egeru mogą być wypełnione przyjemnościami od świtu do zmierzchu. Oprócz znakomitego wina możemy także skosztować palinki - mocnej, owocowej wódki. Po degustacji liczne restauracje zapraszają na langosze i pörkölty. Jedzenie z kolei umilać będą bardzo popularne tutaj węgierskie i cygańskie kapele.

Wakacje w węgierskim SPA - noclegi w Egerze

Eger to nie tylko jedna ze stolic węgierskiego wina, ale też popularne uzdrowisko. W mieście i jego okolicach możemy skorzystać z licznych gorących źródeł. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy też zakwaterowanie ze SPA. Najpopularniejszy basen w mieście znajdziemy bez problemu. Wyrasta przy nim wieża mocno przypominająca kościelną dzwonnicę. I właśnie ze względu na ten element, obiekt bywa nazywany ""świątynią pływania"". Jeśli chcemy korzystać ze SPA w bardziej kameralnej atmosferze, możemy przejrzeć inne domki wakacyjne w Egerze. Będzie to świetny pomysł zarówno na wakacje w gronie rodziny, jak i grupy przyjaciół! Wiele okolicznych wiosek i miasteczek oferuje zarówno kąpieliska, jak i piwnice z winem. Na uwagę zdecydowanie zasługuje także uzdrowisko Egerszalók - nazywane węgierskim Pamukkale. I tutaj gorąca woda spływa po niezwykle malowniczych, białych skałach.

Domek wakacyjny w Egerze dla miłośników pieszych wędrówek

Dom wakacyjny w Egerze da nam szansę do kontaktu z węgierską historią. Miasteczko ma przepiękną barokową starówkę, nad którą wznosi się zamek zajmujący bardzo ważne miejsce w dziejach tego regionu. W szesnastym wieku miała tutaj miejsce brawurowa obrona przed Turkami. Zdarzenia te pod koniec XIX wieku zostały opisane w węgierskiej powieści patriotycznej Gezy Gardonyiego ""Gwiazdy Egeru"". Jeśli już jednak znudzi nam się zwiedzanie miasteczka, to okolica ta zaoferuje nam wiele możliwości na piesze wycieczki. Góry Bukowe dostrzeżemy już z murów egerskiego zamku. Warto je jednak zobaczyć także z bliska. Masyw jest zaskakująco wysoki jak na tę część Europy i ma w sobie coś z Bieszczad. Zadziwiająco oryginalnych Bieszczad, bo na szlakach usłyszymy tutaj melancholijny język węgierski, a schroniska będą nas częstowały przede wszystkim wyśmienitym gulaszem.

image-tag