Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szombathely - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szombathely - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szombathely

Szombathely
Dowolne daty
Goście
Szombathely to miasto w Zadunaju Zachodnim na zachodzie Węgier. Jest ono również stolicą komitatu Vas. Miasto założyli w 43 roku starożytni Rzymianie, a dziś uznawane jest za najstarszą kolonię rzymską na terenie Węgier.
DALSZE INFORMACJE »

Domy wakacyjne z ogrodem

Apartament  Szombathely
Ogród
90 m² Apartament ∙ 6 gości ∙ 1 sypialnia
Szombathely, Węgry
od 386 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Szombathely: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Szombathely
90 m² Apartament ∙ 6 gości ∙ 1 sypialnia
Szombathely, Węgry
od 386 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Domki letniskowe Szombathely - zapraszamy na zachód Węgier

Szombathely dzięki położeniu na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych było ważnym centrum handlu. W V wieku miasto z powodu niebezpieczeństwa najazdów zostało opuszczone przez swoich mieszkańców, a do tego nawiedziło je trzęsienie ziemi. Pod koniec VIII wieku Szombathely zostało odnalezione przez wojska Karola Wielkiego. W XVI wieku miasto stało się siedzibą włądz komitatu, co przyczyniło się do jego rozwoju. Dziś Szombathely to interesujące miasto, które co roku odwiedza wielu turystów z kraju i świata. Miasto słynie ze wspaniałego karnawału, który odbywa się co roku w ostatni weekend sierpnia i w ciągu ostatnich lat stał się znany w całej Europie. Co powiecie Państwo na noclegi Szombathely, czyli nasz komfortowy domek letniskowy Szombathely lub apartament Szombathely, który będzie wspaniałym lokum podczas urlopu na zachodzie Węgier. Jeśli po urlopie w Szombathely mają Państwo ochotę na inne ciekawe miejsca w Europie, to polecamy Państwu nasze wygodne domki letniskowe i apartamenty: region Lacjum we Włoszech, kanton Gryzonia w Szwajcarii, wyspa Skyros w Grecji, wybrzeże Costa Brava w Hiszpanii lub wyspa Pag w Chorwacji.

Apartamenty Szombathely – niezapomniany urlop dla całej rodziny


W Szombathely znajduje się wiele interesujących zabytków architektury. Jednym z nich jest kościół katedralny, który jest trzecim co do wielkości kościołem na Węgrzech. We wnętrzu zachowało wspaniałych fresków, których większość została zniszczona podczas II Wojny Światowej. Innym ciekawym zabytkiem jest jest Eolbei – późnobarokowy pałac z końca XVIII wieku. Po zwiedzaniu miasta polecamy wizytę w jednej z kilku przytulnych restauracji i skosztowanie specjałów miejscowej kuchni oraz kieliszek pysznego węgierskiego wina. Nasze przytulne domki letniskowe Szombathely i apartamenty Szombathely będą dla Państwa idealną bazą wypadową do zwiedzania miasta i wycieczek po okolicy. Będąc na urlopie w Szombathely warto zarezerwować sobie czas na wycieczki do Wiednia, Budapesztu lub Bratysławy. Jednodniowe wycieczki do tych miast na pewno na długo pozostaną Państwu w pamięci. Po niezapomnianym urlopie w Szombathely chcielibyśmy zaproponować Państwu nasze domki letniskowe i apartamenty w innych wspaniałych regionach Europy: północne wybrzeże Morza Czarnego w Bułgarii, Nałęczów w województwie lubelskim, Polanica Zdrój w województwie dolnośląskim, Szczawnica w województwie w małopolskim lub Międzyzdroje w województwie zachodniopomorskim. Rezerwacji będziecie Państwo mogli dokonać przy pomocy wygodnego menu wyboru na naszej stronie internetowej lub dzwoniąc pod bezpłatny numer naszej infolinii, pod którym siedem dni w tygodniu dyżurują nasze konsultantki.

Kolejne kierunki

Pokaż więcej

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag