Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Apartamenty Umbria i domki letniskowe Umbria – niezapomniane wczasy Umbria

Umbria
Dowolne daty
2 gości
Jesteście już zmęczeni monotonnością dnia i marzą wam się wakacje? Co powiecie na urlop na wyspie Fehmarn lub na wyspie Uznam? Gwarantujemy wam domki letniskowe na każdą kieszeń. Do tego są one bardzo dobrze wyposażone i przytulne.
DALSZE INFORMACJE »

Umbria: Nasze rekomendacje dla Państwa

240 m² Dom
12 4
Calvi dell'Umbria, Calvi dell'Umbria, Umbria
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.664 zł
za 1 tydzień
250 m² Dom
6 2
Rotecastello, San Venanzo, Umbria
5,0 / 5
„Znakomity“
od 6.883 zł
za 1 tydzień
200 m² Dom
8 4
Monte Santa Maria Tiberina, Prowincja Perugia, Umbria
5,0 / 5
„Znakomity“
od 5.836 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z basenem

Basen
50 m² Dom
2 1
Cannara, Prowincja Perugia, Umbria
4,7 / 5
„Znakomity“
od 2.258 zł
za 1 tydzień
Basen
48 m² Apartament
5 1
Vernazzano Basso, Tuoro sul Trasimeno, Umbria
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.352 zł
za 1 tydzień
Basen
65 m² Apartament
4 2
Otricoli, Prowincja Terni, Umbria
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.399 zł
za 1 tydzień
Zobacz inne

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Przyjazny zwierzętom
70 m² Apartament
4 2
Magione, Prowincja Perugia, Umbria
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.030 zł
za 1 tydzień
Przyjazny zwierzętom
100 m² Dom
5 3
Magione, Prowincja Perugia, Umbria
4,2 / 4
„Wybitny“
od 2.335 zł
za 1 tydzień
Przyjazny zwierzętom
60 m² Apartament
5 2
Carraia, Castiglione del Lago, Umbria
4,1 / 3
„Bardzo dobry“
Sprawdź cenę
Sprawdź inne oferty

Noclegi z tarasem

Balkon/Patio
60 m² Apartament
4 1
Gualdo Cattaneo, Prowincja Perugia, Umbria
4,9 / 5
„Znakomity“
od 3.367 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
70 m² Apartament
4 2
Spello, Prowincja Perugia, Umbria
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.645 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
Dom
4 1
San Feliciano, Magione, Umbria
5,0 / 5
„Znakomity“
od 1.287 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

A byliście już we Włoszech? W samym sercu kraju leży wspaniała i malownicza Umbria. Kraina ta graniczy na zachodzie z Toskanią, na wschodzie z Marche a na południu z Lacjum. To teren w większości górzysty i pagórkowaty, pokryty głównie Apeninami. Równiny znajdują się jedynie wokół rzeki Tyber i Perugii. Wiele tu również małych miasteczek, które często jeszcze posiadają średniowieczne centra. Wynajmując apartamenty Umbria lub domki letniskowe Umbria będziecie mieli zapewniony idealny nocleg.

 

Stolicą regionu jest Perugia w starożytności zwana Peruzją. Szczególnie warto odwiedzić tutejsze Stare Miasto, które położone jest na szczycie jednego z pagórków, a dostęp do niego zapewniony jest ruchomymi schodami. W mieście zachowało się wiele historycznych budynków z czasów Etrusków, a miłośnicy sztuki będą zachwyceni tutejszą Galerią Narodową. Ważne zabytkowe kościoły miasta to San Domenico z grobowcem papieża Benedykta XI i San Pietro z X wieku. Ten ostatni jest najefektowniejszą budowlą w Perugii. Niedaleko od Perugii, w północnej części Umbrii, znajduje się Jezioro Trazymeńskie, będące największym jeziorem na Półwyspie Apenińskim. Ma ono podziemne połączenie z Tybrem, a jego maksymalna głębokość wynosi 8 m. Wykorzystywane jest ono głównie do rybołówstwa, w związku z czym jest także chętnie odwiedzane przez wędkarzy amatorów. Miłośnikom wędkarstwa polecamy także wypoczynek w domkach letniskowych Kraj na chorwackiej wyspie Pasman. Znajdujące się tam miejsca do wędkowania i piękne środowisko naturalne sprawią, że Państwa przeżycia będą niezapomniane. Natomiast umbryjskie jezioro oraz liczne rzeki i stawy oferują możliwość żeglowania i pływania łodzią.

Ulubione cele podróży (Umbria)

Poznajcie wspaniałą krainę w samym sercu Włoch - urlop w Umbrii dla każdego

W regionie znajduje się łącznie osiem parków przyrody, a do typowego umbrijskiego krajobrazu należą lasy dębowe i topolowe, które przynoszą rok rocznie niesamowite zyski albowiem rosną tu trufle, które odgrywają w tutejszej kuchni ważną rolę. Jeśli planujesz wczasy we Włoszech, apartamenty Umbria lub domki letniskowe Umbria to idealny pomysł. Do najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych w Umbrii należy miejscowość Asyż, znana jako miejsce narodzin św. Franciszka i św. Klary oraz z pojednania międzynarodowego, religijnego i pokoju na świecie. Warto odwiedzić tu wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO Bazylikę św. Franciszka, jak też Plac Ratuszowy czy Zamek Rocca Maggiore.
Jeżeli jednak już byliście we Włoszech i chcecie tym razem przeżyć i odkryć coś zupełnie innego to zapraszamy was do przepięknego miasta na północy Niemiec – Hamburga lub do Bańskiej Bystrzycy na Słowację.
Polecamy również wczasy w Polsce: domki letniskowe Polańczyk nad Soliną, apartamenty Pszczew oraz apartamenty Pustkowo czekają na wasze odwiedziny! 

image-tag