Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Znajdź noclegi i apartnamenty w Wenecji

Wenecja
Dowolne daty
2 gości
Wenecja to miasto położone na północy Włoch. Niegdyś żyło z handlu, a swoje bogactwo zawdzięczało niezwykłemu położeniu. Obecnie Wenecja to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Europie.
DALSZE INFORMACJE »

Wenecja: Nasze rekomendacje dla Państwa

58 m² Apartament
3 1
San Polo, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.653 zł
za 1 tydzień
65 m² Apartament
2 1
Giudecca, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 4.436 zł
za 1 tydzień
142 m² Apartament
7 4
Cannaregio, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 9.028 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Przyjazny zwierzętom
80 m² Apartament
8 2
Castello, Venice, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 4.331 zł
za 1 tydzień
Przyjazny zwierzętom
100 m² Apartament
5 1
San Marco, Wenecja, Włochy
4,6 / 4
„Wybitny“
od 12.592 zł
za 1 tydzień
Przyjazny zwierzętom
55 m² Apartament
2 1
Castello, Venice, Wenecja, Włochy
4,5 / 4
„Wybitny“
od 7.274 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne oferty

Noclegi z tarasem

Balkon/Patio
27 m² Dom
4 1
Castello, Venice, Wenecja, Włochy
4,1 / 3
„Bardzo dobry“
od 5.223 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
17 m² Dom
2 1
San Marco, Wenecja, Włochy
4,2 / 3
„Bardzo dobry“
od 4.742 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
18 m² Dom
3 1
Cannaregio, Wenecja, Włochy
4,5 / 4
„Wybitny“
od 4.070 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

Noclegi z kominkiem

Kominek
46 m² Apartament
4 1
Cannaregio, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.982 zł
za 1 tydzień
Kominek
75 m² Apartament
3 1
San Marco, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 5.479 zł
za 1 tydzień
Kominek
60 m² Apartament
3 1
Castello, Venice, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 4.230 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

Miasto słynie z usytuowania na wodzie, a w zasadzie na bagnistych wyspach, które tworzą lagunę. To niezwykłe miejsce znajduje się nad Morzem Adriatyckim, od którego dzielą je jedynie dwa kilometry. Odległość od stałego lądu to natomiast dwukrotnie większy dystans.

Jakie są najpopularniejsze destynacje w Wenecji?

Zarezerwuj apartament wakacyjny w Wenecji i odkryj miasto z niezwykłej perspektywy 150 kanałów

Pobyt w Wenecji warto dobrze zaplanować - od transportu po nocleg. Z Polski można łatwo dostać się samolotem, potem konieczne będzie skorzystanie z kolei, aby dostać się na na wyspę. Rezerwując apartament wakacyjny w wyspiarskiej części Wenecji, trzeba przygotować się na to, że na miejscu możliwy jest jedynie transport wodny. W mieście znajduje się 150 kanałów i aż 400 mostów. Po sieci kanałów najlepiej przemieszczać się tramwajami wodnymi zwanymi vaporetto. Nocleg w Wenecji to doskonała okazja, by wybrać się w rejs galeonem po tamtejszej lagunie. Można wówczas podziwiać liczne wyspy. Będąc na wodzie, nie sposób nie zachwycić się Bazyliką San Marco, którą można zobaczyć z perspektywy Canal Grande. Nic dziwnego, że Wenecja kojarzona jest jako idealna destynacja na romantyczne wakacje.

Wakacje w Wenecji - co warto zobaczyć?

Noclegi w Wenecji to również świetna okazja, by zwiedzić najważniejsze zabytki miasta. Jednym z jego symboli jest plac św. Marka. Niezwykłe położenie, a także imponująca architektura sprawiają, że cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych placów na świecie. Warto tak zaplanować wycieczkę, by zobaczyć Starą i Nową Prokurację. Podczas pobytu w Wenecji nie sposób pominąć również Pałacu Dożów, który niegdyś pełnił funkcję obronną, a także stanowił siedzibę władców. By w pełni cieszyć się zabytkami, warto zdecydować się na apartament wakacyjny w Wenecji w pobliżu placu św. Marka. Na CASAMUNDO znajdziesz doskonale wyposażone, a także luksusowe zakwaterowanie położone nad malowniczymi kanałami. Dzięki temu będziesz przez cały czas czerpać z uroków tamtejszej atmosfery. Warto wybrać się na drugą stronę Canal Grande, by zobaczyć wyspę Giudecca. Znajdują się tam między innymi kościoły San Giorgio Maggiore i Il Redentore zaprojektowane przez słynnego włoskiego architekta Andreę Palladia. Kolejne z najsłynniejszych dzieł artysty to renesansowa rezydencja Villa Rotonda w nieodległej Vicenzy - warto wybrać się tam na jednodniową wycieczkę!

Karnawał w Wenecji - daj się ponieść niezapomnianej zabawie

Domki wakacyjne w Wenecji warto zarezerwować bez względu na porę roku, jednak by cieszyć się słynnym karnawałem, pobyt należy zaplanować na przełomie stycznia i lutego. Tradycyjny strój to balowa kreacja i maska. Warto wiedzieć, że ta wyrafinowana ozdoba twarzy w zamierzchłych czasach miała zapewniać iluzję równości bez względu na majątek czy pochodzenie. Kulturalne życie Wenecji to jednak nie tylko karnawał. Co jeszcze przyciąga do tego miasta? W lata nieparzyste organizowane jest tam biennale sztuki, a w lata parzyste - biennale architektury. Decydując się na domek wakacyjny w Wenecji, warto poznać również inną tradycję, która zyskała ogólnoświatową sławę. W tym celu dobrze jest zaplanować wycieczkę na pobliską wyspę Murano, na której unikatowe wyroby szklarskie tworzone są od czasów średniowiecza. Charakterystyczna biżuteria, a także niezwykłe przedmioty użytkowe ze szkła to doskonały pomysł na ponadczasową pamiątkę z wakacji. Ciekawostkę stanowi fakt, iż wytwarzane są tam również lustra weneckie. Murano to bez wątpienia miejsce na niejedną wycieczkę. Jeśli zamierzasz spędzić tam więcej czasu, zarezerwuj dom wakacyjny w Wenecji w regionie Cannaregio. Łatwo dotrzesz stamtąd na wyspę dzięki lokalnej komunikacji wodnej.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Wenecji?

Najczęściej rezerwowanymi obiektami w Wenecji są apartamenty oraz domy. Wyszukujemy spośród ponad 2.180 ofert, aby pomóc Ci znaleźć idealny nocleg na swoją następną podróż.

Ile kosztują noclegi w Wenecji?

Wyszukując zakwaterowanie w Wenecji z Casamundo, będziesz w stanie znaleźć oferty już od 183 zł za noc. Typowe obiekty, które znajdziesz mają przeciętnie następującą powierzchnię: apartamenty - 74 m², a domy - 27 m².

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom apartamenty w Wenecji?

Mamy zakwaterowania, które będą idealne dla ciebie i twojego czworonoga. Apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty w Wenecji o średniej cenie 852 zł za noc.

Oczywiście na Casamundo znajdziesz również zakwaterowanie, jeśli podróżujesz w grupie. Przeciętnie apartamenty mieszczą 4 podróżnych.

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Wenecji. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 4 gości.

image-tag