Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartnamenty w Wenecji

Wenecja
Dowolne daty
2 gości
Wenecja to miasto położone na północy Włoch. Niegdyś żyło z handlu, a swoje bogactwo zawdzięczało niezwykłemu położeniu. Obecnie Wenecja to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Europie.
DALSZE INFORMACJE »

Jakie są najpopularniejsze destynacje w Wenecji?

Wenecja: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Venezia Mestre 12
150 m² Apartament
12 4
Venezia Mestre, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 5.660 zł
za 1 tydzień
Apartament San Polo 3
51 m² Apartament
3 2
San Polo, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 7.140 zł
za 1 tydzień
Apartament Bagaron 6
50 m² Apartament
6 2
Bagaron, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 4.297 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Bed & Breakfast Balkon/Patio Wenecja
Balkon/Patio
Splendido b&b a 2 passi da Venezia
5 1
Wenecja, Wenecja Euganejska, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.602 zł
za 1 tydzień
Apartament Balkon/Patio Venezia Mestre
Balkon/Patio
150 m² Apartament
12 4
Venezia Mestre, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 5.506 zł
za 1 tydzień
Apartament Balkon/Patio Favaro Veneto
Balkon/Patio
80 m² Apartament
4 2
Favaro Veneto, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.830 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

Noclegi z wifi

Bed & Breakfast wifi Wenecja
wifi
Splendido b&b a 2 passi da Venezia
4 1
Wenecja, Wenecja Euganejska, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.602 zł
za 1 tydzień
Apartament wifi Cannaregio
wifi
45 m² Apartament
4 1
Cannaregio, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.086 zł
za 1 tydzień
Apartament wifi San Polo
wifi
58 m² Apartament
3 1
San Polo, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.465 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domy z kuchnią

Dom Kuchnia Chirignano-Zelarino
Kuchnia
120 m² Dom
4 2
Chirignano-Zelarino, Wenecja, Włochy
3,6 / 2
„Dobry“
od 1.061 zł
za 1 tydzień
Apartament Kuchnia Castello, Venice
Kuchnia
70 m² Apartament
4 2
Castello, Venice, Wenecja, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.602 zł
za 1 tydzień
Apartament Kuchnia Wenecja
Kuchnia
50 m² Apartament
4 1
Wenecja, Wenecja Euganejska, Włochy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.539 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Miasto słynie z usytuowania na wodzie, a w zasadzie na bagnistych wyspach, które tworzą lagunę. To niezwykłe miejsce znajduje się nad Morzem Adriatyckim, od którego dzielą je jedynie dwa kilometry. Odległość od stałego lądu to natomiast dwukrotnie większy dystans.

Zarezerwuj apartament wakacyjny w Wenecji i odkryj miasto z niezwykłej perspektywy 150 kanałów

Pobyt w Wenecji warto dobrze zaplanować - od transportu po nocleg. Z Polski można łatwo dostać się samolotem, potem konieczne będzie skorzystanie z kolei, aby dostać się na na wyspę. Rezerwując apartament wakacyjny w wyspiarskiej części Wenecji, trzeba przygotować się na to, że na miejscu możliwy jest jedynie transport wodny. W mieście znajduje się 150 kanałów i aż 400 mostów. Po sieci kanałów najlepiej przemieszczać się tramwajami wodnymi zwanymi vaporetto. Nocleg w Wenecji to doskonała okazja, by wybrać się w rejs galeonem po tamtejszej lagunie. Można wówczas podziwiać liczne wyspy. Będąc na wodzie, nie sposób nie zachwycić się Bazyliką San Marco, którą można zobaczyć z perspektywy Canal Grande. Nic dziwnego, że Wenecja kojarzona jest jako idealna destynacja na romantyczne wakacje.

Wakacje w Wenecji - co warto zobaczyć?

Noclegi w Wenecji to również świetna okazja, by zwiedzić najważniejsze zabytki miasta. Jednym z jego symboli jest plac św. Marka. Niezwykłe położenie, a także imponująca architektura sprawiają, że cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych placów na świecie. Warto tak zaplanować wycieczkę, by zobaczyć Starą i Nową Prokurację. Podczas pobytu w Wenecji nie sposób pominąć również Pałacu Dożów, który niegdyś pełnił funkcję obronną, a także stanowił siedzibę władców. By w pełni cieszyć się zabytkami, warto zdecydować się na apartament wakacyjny w Wenecji w pobliżu placu św. Marka. Na CASAMUNDO znajdziesz doskonale wyposażone, a także luksusowe zakwaterowanie położone nad malowniczymi kanałami. Dzięki temu będziesz przez cały czas czerpać z uroków tamtejszej atmosfery. Warto wybrać się na drugą stronę Canal Grande, by zobaczyć wyspę Giudecca. Znajdują się tam między innymi kościoły San Giorgio Maggiore i Il Redentore zaprojektowane przez słynnego włoskiego architekta Andreę Palladia. Kolejne z najsłynniejszych dzieł artysty to renesansowa rezydencja Villa Rotonda w nieodległej Vicenzy - warto wybrać się tam na jednodniową wycieczkę!

Karnawał w Wenecji - daj się ponieść niezapomnianej zabawie

Domki wakacyjne w Wenecji warto zarezerwować bez względu na porę roku, jednak by cieszyć się słynnym karnawałem, pobyt należy zaplanować na przełomie stycznia i lutego. Tradycyjny strój to balowa kreacja i maska. Warto wiedzieć, że ta wyrafinowana ozdoba twarzy w zamierzchłych czasach miała zapewniać iluzję równości bez względu na majątek czy pochodzenie. Kulturalne życie Wenecji to jednak nie tylko karnawał. Co jeszcze przyciąga do tego miasta? W lata nieparzyste organizowane jest tam biennale sztuki, a w lata parzyste - biennale architektury. Decydując się na domek wakacyjny w Wenecji, warto poznać również inną tradycję, która zyskała ogólnoświatową sławę. W tym celu dobrze jest zaplanować wycieczkę na pobliską wyspę Murano, na której unikatowe wyroby szklarskie tworzone są od czasów średniowiecza. Charakterystyczna biżuteria, a także niezwykłe przedmioty użytkowe ze szkła to doskonały pomysł na ponadczasową pamiątkę z wakacji. Ciekawostkę stanowi fakt, iż wytwarzane są tam również lustra weneckie. Murano to bez wątpienia miejsce na niejedną wycieczkę. Jeśli zamierzasz spędzić tam więcej czasu, zarezerwuj dom wakacyjny w Wenecji w regionie Cannaregio. Łatwo dotrzesz stamtąd na wyspę dzięki lokalnej komunikacji wodnej.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Wenecji?

Najczęściej rezerwowanymi obiektami w Wenecji są apartamenty oraz hotele. Wyszukujemy spośród ponad 1.851 ofert, aby pomóc Ci znaleźć idealny nocleg na swoją następną podróż.

Ile kosztują noclegi w Wenecji?

Wyszukując zakwaterowanie w Wenecji z Casamundo, będziesz w stanie znaleźć oferty już od 318 zł za noc. Typowe obiekty, które znajdziesz mają przeciętnie następującą powierzchnię: apartamenty - 75 m², a hotele - 28 m².

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom apartamenty w Wenecji?

Mamy zakwaterowania, które będą idealne dla ciebie i twojego czworonoga. Apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty w Wenecji o średniej cenie 817 zł za noc.

Oczywiście na Casamundo znajdziesz również zakwaterowanie, jeśli podróżujesz w grupie. Przeciętnie apartamenty mieszczą 5 podróżnych.

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Wenecji. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 5 gości.

image-tag