Agroturystyka Francja

236.835 obiekty są dostępne

Zdecydowanie Francja należy do państw, które potrafią nas urzec swymi pięknymi małymi wioskami i miasteczkami. Najczęściej znajdują się one pośrodku soczyście zielonych terenów, jak choćby w regionach takich jak Normandia, Bretania, Alzacja. Każdy z nas przede wszystkim może kojarzyć Francję z jej wspaniałą kuchnią. A gdzie najlepiej spróbować narodowych potraw francuskich, jak nie na wsi. Tylko tutaj można korzystać z lokalnych i oryginalnych produktów, które często wytwarzane są według tradycyjnej receptury. W wielu wioskach i niewielkich miasteczkach wytwarzane są słynne na cały kraj i także świat lokalne sery oraz wina. Będąc na miejscu można spróbować wszystkich potraw oraz produktów zawsze w świeżej postaci.

Wakacje na wsi we Francji to niezapomniana przygoda dla całej rodziny


Jak wiadomo, Francja to bardzo piękny kraj, który cechuje się różnorodnym krajobrazem. Z jednej strony będą mogli Państwo wybrać wakacje na wsi położonej nad Morzem Śródziemnym lub Atlantykiem, z drugiej strony w okolicach francuskich gór, takich jak Alpy, Pireneje czy Ardeny, czy choćby wewnątrz kraju. Dzięki temu każdy znajdzie cos dla siebie. Większość wiosek francuskich to urokliwe miejsca znajdujące się pośrodku zielonych terenów. Zamieszkują je osoby związane głęboko z tradycją, wobec czego będą mieli Państwo okazję zobaczenia prawdziwego obrazu kultury francuskiej. Z pewnością wczasy na wsi będą znakomitym doświadczeniem dla wszystkich członków rodziny. W całej okolicy będą mieli Państwo okazję do spacerowania po wiejskich drogach, lasach, w przypadku gór po ścieżkach turystycznych, a nadmorskich miejscowości po plaży lub wydmach. Dodatkowo takie tereny idealnie nadają się do jazdy na rowerze. Agroturystyka we Francji będzie także sposobnością do oddychania świeżym powietrzem.

Bez wątpienia agroturystyka Francja będzie znakomitą okazją do odpoczynku od dużych miast, hałasu i tłoku. Aczkolwiek dla osób, które mimo wszystko uwielbiają zwiedzać, takie domki wiejskie będą idealną bazą wypadową do podróży po okolicy lub nawet po większych obszarach Francji. A przecież Francja ma bardzo wiele do zaoferowania turyście. Przede wszystkim warto zwiedzać naturalne atrakcje turystyczne, które z pewnością nie będą tak zapchane turystami jak choćby Paryż. Swój urok mają szczególnie wioski i małe miejscowości, w których wytwarza się wino. Można w nich spróbować bardzo dobrych trunków i przy okazji zakupić dla siebie butelki po znacznie niższej cenie niż w sklepach. Agroturystyka Francja pozwoli Państwu także na wycieczki śladami historii, a w tym kraju mieści się wiele dawnych zamków i twierdz, które warto odwiedzić.

image-tag