Listy Życzeń
Noclegi last minute na Litwie - Casamundo base64Hash Noclegi last minute na Litwie - Casamundo

Noclegi last minute na Litwie

Litwa
Dowolne daty
Goście
Litwa to kraj o niezwykle bujnej historii. Niegdyś zjednoczona z Polską pod wspólnym berłem, dziś jest chyba dla Polaków najmniej znanym z państw sąsiedzkich.
DALSZE INFORMACJE »

Najlepsze Okazje na Litwie

Nocleg Jundeliškės
50 m² Nocleg ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Jundeliškės, Okręg kowieński, Litwa
od 466 zł
za noc
Apartament Nida
40 m² Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Nida, Okręg kłajpedzki, Litwa
od 349 zł
za noc
Apartament Senamiestis
132 m² Apartament ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Senamiestis, Wilno, Litwa
od 571 zł
za noc

Litwa: Nasze rekomendacje dla ciebie

Litwa: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 127 zł za noc

Apartament Senamiestis
58 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Senamiestis, Wilno, Litwa
od 613 zł
za noc
Apartament Wiliampol
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
50 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Wiliampol, Kowno, Litwa
od 676 zł
za noc
Apartament Nowe Miasto
52 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Nowe Miasto, Wilno, Litwa
od 576 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Litwa noclegi last minute z Wi-Fi

Apartament Senamiestis
wifi
61 m² Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Senamiestis, Wilno, Litwa
od 514 zł
za noc
Apartament Senamiestis
wifi
46 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Senamiestis, Wilno, Litwa
od 626 zł
za noc
Apartament Senamiestis
wifi
35 m² Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Senamiestis, Wilno, Litwa
od 539 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Litwa noclegi last minute z kuchnią

Apartament Senamiestis
Kuchnia
39 m² Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Senamiestis, Wilno, Litwa
od 514 zł
za noc
Apartament typu studio Senamiestis
Kuchnia
27 m² Apartament typu studio ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Senamiestis, Wilno, Litwa
od 451 zł
za noc
Apartament typu studio Senamiestis
Kuchnia
25 m² Apartament typu studio ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Senamiestis, Wilno, Litwa
od 433 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Litwa noclegi last minute z tarasem

Apartament Senamiestis
Balkon/Patio
42 m² Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Senamiestis, Wilno, Litwa
od 563 zł
za noc
Apartament Senamiestis
Balkon/Patio
36 m² Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Senamiestis, Wilno, Litwa
od 514 zł
za noc
Apartament Baltupiai
Balkon/Patio
25 m² Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Baltupiai, Wilno, Litwa
od 414 zł
za noc
Sprawdź inne

Litwa noclegi last minute

Dlatego jeśli jesteś głodny nowych wrażeń, pasjonują Cię niezwykłe miejsca i potrafisz szybko spakować walizkę - last minute na Litwie jest właśnie dla ciebie. Skomplikowana historia Litwy widoczna jest w architekturze budynków, układzie urbanistycznym miast, a nawet nazwach ulic. Znajdziemy tu średniowieczne zabytki i ślady socrealizmu połączone z nowoczesnymi zabudowaniami i zwalającą z nóg przyrodą. Tu wszystko jest niezwykłe - nawet język. Starsi obywatele Litwy często mówią nieco po polsku, warto jednak pamiętać, że nie dotyczy to młodych - a język litewski nie należy do języków słowiańskich i dla każdego, kto słyszy go po raz pierwszy, jest dużym zaskoczeniem. Masz ochotę zrobić sobie niespodziankę? Wakacje last minute na Litwie będą czymś właśnie dla Ciebie!

Last minute na Litwie - poznaj niesamowite Wilno

Oczywiście zwiedzając Litwę, nie można pominąć Wilna, które stopniowo wyrasta na stolicę młodej kultury europejskiej. Poszukiwanie noclegu na Litwie warto zacząć właśnie tutaj, znajdziemy tu bowiem szeroki wybór apartamentów w bardzo różnym standardzie - od kameralnych kwater po prawdziwie luksusowe zakwaterowanie, w tym urządzone w nietypowych wnętrzach apartamenty dla najbardziej wymagających. Domki wakacyjne na Litwie kuszą zarówno grupy przyjaciół, rodziny z dziećmi, jak i zakochane pary. Nic dziwnego - dzięki swej przepięknej starówce Wilno jest wprost idealną scenerią na romantyczne wakacje. Co zwiedzić w najstarszej części Wilna. Na szczycie Twojej listy powinny znaleźć się najsłynniejsze wileńskie zabytki - Ostra Brama oraz ulice wyznaczające granice najstarszej części miasta - Zamkowa (Pilies g.), Wielka (Didioji g.) i Ostrobramska (Auros Vartų g.).

Koniecznie wybierz się także na Zarzecze, starą część Wilna po litewsku zwaną Uzupis. To położona na wzgórzu stara dzielnica pełna urokliwych zakątków, małych kawiarenek i dziewiętnastowiecznych budynków. Jest to miejsce kontrastów - obok zniszczonych, małych domków znajdziemy tu luksusowe restauracje, tradycyjne winiarnie i galerie sztuki. Polecamy odpocząć w jednej z położonych na wzgórzu kawiarni, z których roztacza się zapierający dech w piersiach widok na starówkę. Zobaczyć trzeba także przepiękny cmentarz na Rosie, którego nadgryzione zębem czasu i otoczone bujną przyrodą nagrobki oczarowują wszystkich bez wyjątku. Tu właśnie spoczywa serce Józefa Piłsudskiego, umieszczone w grobie jego matki, zgodnie z testamentem Marszałka.

Jak zorganizować wakacje objazdowe na Litwie?

Po kilku dniach w Wilnie warto wybrać się do Kowna, w którym zwiedzanie zacząć warto od Alei Wolności (Laisvės alėja). Ulica ta łączy kowieńską starówkę z kościołem Michała Archanioła, który niegdyś był cerkwią prawosławną. W Kownie, byłej stolicy Litwy, również bez problemu znajdziesz domki wakacyjne i noclegi dedykowane zarówno rodzinom, jak i podróżującym w parach i pojedynczo. Jeśli planujesz dłuższy pobyt lub objazdową wycieczkę, w jej planie warto umieścić Druskieniki (Druskininkai). Znajduje się tu nie tylko największe uzdrowisko na Litwie (i jedno z największych w Europie), ale też muzeum pomników radzieckich, do którego zwieziono pomniki Lenina i Stalina z całego obszaru Litwy. To ciekawa lekcja historii i przy okazji szczególnej estetyki socrealizmu. Podróżując po Litwie warto zatrzymać się też w Kłajpedzie, nadmorskiej miejscowości, w której znajdziemy zarówno budżetowe zakwaterowanie, jak i niejeden domek wakacyjny z basenem.

Ponieważ Litwa jest niewielkim państwem, wielu turystów decydujących się na wakacje last minute na Litwie wybiera dom wakacyjny w Wilnie jako bazę wypadową i robi całodniowe wycieczki w inne części kraju, czy na Łotwę, gdzie warta zwiedzania jest zwłaszcza jej stolica - Ryga. Jeśli więc jesteś gotowy na niezwykłe doznania, spakuj walizkę i przygotuj się na niezapomniane wakacje last minute na Litwie!

Noclegi last minute

Pokaż więcej
image-tag