Wakacje z dzieckiem - Casamundo base64Hash Wakacje z dzieckiem - Casamundo

Wakacje z dzieckiem

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście
Planują Państwo wczasy z całą rodziną? Mają Państwo własne wyobrażenia o idealnym rodzinnym urlopie? W takim razie powinni Państwo zastanowić się nad wynajmem domków letniskowych i apartamentów przystosowanych specjalnie do potrzeb wakacji w gronie rodziny.
DALSZE INFORMACJE »
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Szeroki wybór domów wakacyjnych
Szeroki wybór domów wakacyjnych

Wczasy rodzinne w domkach letniskowych i apartamentach są nie tylko czymś wyjątkowym, ale również mają wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, iż w opisie obiektów wakacyjnych, są Państwo dokładnie informowani, w liczbach i metrach kwadratowych, np. o ich wielkości. Pozwala to uniknąć wielu rozczarowań i oszczędzić kłopotów, od których właśnie pragną Państwo odpocząć. Umożliwia to zarazem wynajem noclegów odpowiadających w stu procentach Państwa oczekiwaniom. To Państwo decydują o wielkości, wyposażeniu, a nawet położeniu wakacyjnego miejsca zamieszkania. Urlop rodzinny mogą spędzić Państwo na całym świecie. Na stałym lądzie lub na wyspie, na północy czy południu, w górach lub nad morzem, wakacje z dzieckiem w Chorwacji, czy wczasy z dziećmi w Grecji? – wybór jest naprawdę duży. Wczasy rodzinne pozwolą dzieciom spełnić swoje najskrytsze marzenia i zwiedzić dotąd nieznane, wspaniałe krainy, natomiast rodzicom pozwolą odpocząć od codziennego zgiełku ulicy oraz stresu z którym często zmagają się w pracy. Dzięki specjalnym ofertom skierowanym do rodzin, te dwa aspekty mogą Państwo zrealizować jednocześnie nie nadszarpując zbytnio domowego budżetu. Latem, czy zimą – urlop rodzinny jest zawsze opłacalny.

Wczasy z dzieckiem – wyśmienita zabawa dla całej rodziny

Jeżeli planują Państwo spędzić urlop z dziećmi, idealnym miejscem są domki letniskowe lub apartamenty przystosowane do urlopu rodzinnego. Zapewnią one Państwu wolność i swobodę oraz pozwolą głęboko odetchnąć i zregenerować siły. Wolnym czasem spędzonym z dziećmi trzeba się cieszyć i jak najwięcej z niego korzystać. W zależności od wyposażenia domków letniskowych lub apartamentów, a także warunków klimatycznych mogą Państwo spędzić miły wieczór na wspólnym grilowaniu, czytając książkę przy ciepłym, trzaskającym drewnem kominku, lub zorganizować dzień gier i zabaw w ogrodzie lub na tarasie z pięknym widokiem na morze. Wakacje z dziećmi nie muszą być nudne i uciążliwe. Możliwości spędzenia aktywnie wolnego czasu z maluchami, np. na wakacjach rodzinnych w Bułgarii są wręcz nieograniczone. Na pewno sprawią Państwo swoim pociechom mnóstwo radości, pozwalając im pluskać się w wodach mórz lub oceanów, budować babki z piasku, zbierać muszelki, robić bukiety lub wianki z polnych kwiatów. Możemy Państwa zapewnić, że najmłodsi członkowie rodziny będą wdzięczni za kilka wolnych dni spędzonych z mamą i tatą z dala od szarej codzienności.

Wczasy rodzinne w domkach letniskowych lub apartamentach to idealna forma spędzenia najpiękniejszego okresu w roku, czyli wakacji. Mają Państwo ochotę w końcu porządnie się wyspać? Marzą o śniadaniu w łóżku? Chcą podziwiać wydmy lub palmy z balkonu wynajętego apartamentu podczas urlopu w Hiszpanii? Rodzinne wczasy to idealny czas na spełnienie wszystkich tych marzeń. Podaczas wakacji mogą Państwo pozwolić sobie na przyjemną drzemkę, kiedy dzieci bawią się w ogrodzie, lub pozostać w łóżku kiedy idą rano do piekarni po świeże pieczywo. Nie na darmo mówi się, że podróże kształcą. W miejscowościach typowo turystycznych jak np. w Bibione często organizowane są różnego rodzaju festyny, na których rodzice z dziećmi mają możliwość zapoznać się z kulturą i obyczajami danego Państwa jak również posmakować tradycyjnych dań, a często nawet nauczyć się kilka słów w obcym języku. Domki letniskowe i apartamenty przystosowane do przyjęcia rodzin z dziećmi oferują wszystko czego Państwo oczekują podczas wypoczynku oraz posiadają wszystko, aby zapewnić Państwu niezapomniane przeżycia i urlop o jakim Państwo zawsze marzyli.

Z rodziną wśród przyrody

Szczególnie polecamy Państwu rodzinne wakacje na wsi, w lesie lub po prostu na łonie natury, z dala od miejskiego harmidru, jak na przykład wymarzone wakacje na Mazurach z dziećmi. Zapewniamy Państwa, iż dla maluchów będzie to na pewno niezapomniana przygoda. W dzisiejszych czasach, dzieci dorastają w zupełnie innych waruknach, niż jeszcze dwie generacje wcześniej. Natura i przygoda odchodzą w zapomnienie. Mieszkańcy dużych miast nie wiedzą jak wygląda życie na wsi lub nigdy nie słyszeli szumu małego, leśnego strumyka. Wiatr, woda, ziemia, góry, drzewa, zwierzęta i ćwierk ptaków stają się obce. Dlatego też polecamy Państwu, podczas rodzinnego urlopu, wynająć zaciszne domki letniskowe bądź apartamenty umiejscowione wśród, dzikiej, nienaruszonej przyrody, z dala od miejskich aglomeracji. Tam dzieci na pewno zapomną o telewizji, facebooku i playstation, za to przekonają się, że kij znaleziony w lesie jest równie ciekawym gadżetem do zabawy. Podczas aktywnego, rodzinnego urlopu na łonie przyrody, czekają na Państwa pociechy, „niebezpieczne” acz ciekawe zajęcia. Dzieci mogą balansować na śliskich kamieniach, strugać drewno, rozpalać ognisko, szaleć w wodzie, kopać w błocie, wspinać się na drzewa lub po prostu biegać po lesie. Takie zabawy pozwolą maluchom, nie tylko nauczyć się obchodzić z niebezpieczeństwem, ale również dobrze wpłyną na ich zręczność, siłę, uwagę oraz fantazję. Wspólny wypoczynek na świeżym powietrzu z rodzicami, bądź rodzeństwem przyniosą dziecom radość życia, poprawią kondycję fizyczną, ale również umocnią pewność siebie oraz wiarę we własne możliwości.

Dzieci potrzebują natury. Woda, błoto, zarośla i swoboda to jej podstawowe czynniki. Wakacje rodzinne spędzone na wsi, przyniosą dzieciom z pewnością nowe, niezapomniane wrażenia. Spędzając wakacje w domkach letniskowych lub apartamentach na wsi mają one bowiem możliwość poobserwować z bliska zwierzęta hodowlane, takie jak kury, kozy, owce, czy krowy oraz dowiedzieć się skąd pochodzą świeże jajka lub świeże mleko. Gwarantujemy Państwu, iż dla Państwa pociech, będą to niezapomniane przeżycia. Równie ciekawe mogą okazać się wakacje z dzieckiem w górach. Co powiedzą Państwo na wczasy w Karpaczu? Tam możecie wspólnie wspinać się po stromych skałach, budować tamy na strumieniach i domki na drzewach, obserwować kijanki i żaby. Pozwólcie dzieciom nazbierać nowe doświadczenia np. poznać parzące uczucie po spotkaniu z pokrzywą, sprawdzić jaka jest dżdżownica w dotyku lub poobserwować chrząszcze i mrówki w ich naturalnym środowisku. Po tak pełnych wrażeń rodzinnych wakacjach, wrócicie Państwo do domu wypoczęci i bogatsi o nowe doświadczenia.

Jak przygotować się na rodzinne wakacje?

Rodzinne wczasy powinny być spełnieniem marzeń wszystkich dzieci oraz udanym wypoczynkiem dla rodziców. Dlatego przed wyjazdem warto wszystko dobrze zaplanować. Tylko odpowiednie przygotowanie do wakacji pozwoli Państwu cieszyć się w pełni z każdego wolnego dnia. Poniżej przedstawiamy Państwu poradnik Casamundo – pięć łatwych kroków do udanego rodzinnego wypoczynku:

Krok 1 – cel podróży

Zanim zdecydują się Państwo na cel wakacyjnej podróży, warto skonsultować się z pozostałymi członkami rodziny. Może okazać się bowiem, że to co jest atrakcyjne dla rodziców, nie odpowiada dzieciom. Czasami warto pójść na kompromis, by podczas wakacji uniknąć rozgoryczenia i rozczarowania i by móc w pełni relaksować się i cieszyć się wolnymi chwilami. Na wakacje z dziećmi polecamy Państu wybrać się np. do Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, Bułgarii oraz na wakacje w Turcji i wczasy we Włoszech. Tam dostaną się państwo stosunkowo łatwo i szybko, domki letniskowe czy apartamenty przystosowane do urlopu rodzinnego są w przystępnych cenach, a warunki naturalne i klimatyczne są wręcz znakomite dla dzieci. Dalekie podróże do krajów afrykańskich, azjatyckich bądź południowo amerykańskich są uciążliwe dla osób dorosłych, a co dopiero dla dzieci. Poza tym męczący jest nie tylko gorący, tropikalny klimat, ale również natłok formalności z którymi trzeba się uporać przed wyjazdem, jak dodatkowe szczepienia lub rozszerzony pakiet ubezpieczeniowy (co oczywiście więcej kosztuje!).

Krok 2 - nocleg

Gdy cel podróży został określony, warto rozejrzeć się za noclegiem. Podczas dokonywania wyboru, polecamy Państwu zwrócić uwagę nie tylko na cenę wynajmu ale również na położenie lokum. Tańsze domki letniskowe lub apartamenty ale za to położone 7km od plaży, do której droga prowadzi przez ruchliwe ulice, bądź gęsty las, nie są szczególnie dobrym rozwiązaniem na urlop z dziećmi. Pokonywanie codziennie takiej trasy z maluchem, kocem, leżakiem, torbą z niezbędnymi akcesoriami, parasolką itp. może okazać się bardzo uciążliwe i zamiast wypocząć wrócą Państwo z urlopu jeszcze bardziej przemęczeni. Dlatego warto wybrać trochę droższy nocleg, ale znajdujący się bliżej plaży. Polecamy Państwu również, przed wyjazdem dokładnie dowiedzieć się jak rozbudowaną bazę posiadają wybrane przez Państwa domki letniskowe bądź apartamenty. Należy sprawdzić, czy są place zabaw, boiska, baseny z brodzikami lub program rozrywkowy dla dzieci i młodzieży, prowadzony przez odpowiednio wykfalifikowanych animatorów. Dla wszystkich podróżujących samochodem, ważna będzie poza tym informacja dotycząca (strzeżonego!) parkingu. Jeżeli mają Państwo małe dziecko warto wypytać się o dokładne wyposażenie wybranej przez Państwa bazy noclegowej, np. czy posiadają łóżeczka, podgrzewacze do butelek, maty do przewijania, wózki, wysokie krzesełka dla dzieci w restauracjach, odpowiednie menu, bądź czy jest możliwość wynajęcia opiekunki.

Krok 3 – rozrywka

Słodkie lenistwo od nudy dzieli tylko jeden krok. Jednym z podstrawowych błędów popełnianych podczas planowania urlopu rodzinnego, to brak zorganizowanej rozrywki. Jeżeli pragną Państwo przeczytać zaległe książki i magazyny, podczas leniwego wypoczynku na plaży, proszę pamiętać o tym, że nie dla każdego członka rodziny spełnieniem wakacyjnych marzeń jest wylegiwanie się w promieniach gorącego słońca. Jeżeli wybierają się Państwo na wczasy z dzieckiem, nie oczekujcie, że będzie ono spokojnie towarzyszyło wam podczas kąpieli słonecznych. Dzieci też potrzebują rozrywki i przede wszystkim dużo uwagi. Dlatego przed wyjazdem warto dowiedzieć się czy w okolicy znajduje się wesołe miasteczko, bądź cyrk do których warto się wybrać. A może Państwa starsze dzieci lubią zwiedzać? Warto wówczas zadbać o to by nie spędziły one wczasów tylko nad hotelowym basenem, ale zabrać je na wycieczkę po ciekawych, zabytkowych miejscach. Ważne jest, by wakacje miały również walor edukacyjny, dlatego warto połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem. Idealną propozycją są wakacje na Cyprze – słodkie lenistwo na piaszczystej plaży połączyć można ze zwiedzaniem licznych zabytków znajdujących się na tej małej, uroczej wyspie. Poza tym domki letniskowe i apartamenty, oferujące wakacje rodzinne, przygotowane są nie tylko na przyjazd najmłodszych gości, ale również na ich rodziców. Touroperatorzy planują program wczasów tak, by również rodzice mogli się dobrze bawić. Podczas wakacji mogą Państwo skorzystać z różnego rodzaju warsztatów np. językowych lub tańca, mogą nauczyć się windsurfingu, a wieczorami poszaleć w dyskotece. Krótko mówiąc proponujemy Państwu sprawdzić przed wyjadem, czy miejsce do którego się wybieracie oferuje coś więcej niż tylko piasek i wodę.

Koszmarem każdych rodzinnych wakacji, jest przekonanie, że wszyscy muszą trzymać się razem. Razem zwiedzać, razem leżeć na plaży, razem zdobywać Rysy. Wakacje to czas, w którym każdy ma możliwość wyboru i decydowania o tym jak chce spędzić wolny czas. Dlatego nie narzucajcie Państwo dzieciom swoich pomysłów. Nie krytykujcie, gdy córka chce iść na zakupy, a syn do kina, nie obrażajcie się gdy dzieci nie chcą spędzać z wami każdej wolnej chwili. Każdy potrzebuje trochę wolności i nie lubi jak mu się mówi co ma robić.

Krok 4 – bezpieczeństwo

Zanim spakują Państwo walizki i wyruszą w podróż, nie zależeni od tego, czy wybierają się Państwo na wakacje z dziećmi w Polsce, czy za granicę, polecamy dokładnie dowiedzieć się jakie jest wyposażenie Państwa domków letniskowych lub apartamentów korzystając z naszego telefonicznego serwisu informacyjnego. Polecamy dowiedzieć się jakie są sprzęty na placu zabaw i czy jest to miejsce ogrodzone – jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa waszego malca. Jak dokładnie wygląda Państwa pokój i na którym piętrze się znajduje. Jeżeli wybierają się Państwo na wakacje z małym dzieckiem, bez skrępowania, mogą Państwo poprosić obsługę o zabezpieszenie kantów mebli, okien, oraz usunięcie szklanych rzeczy ze stolików. Nie krępujcie się pytać o takie drogiazgi – bezpieczeństwo Państwa dziecka jest przecież najważniejsze! Poza tym apartament na parterze, będzie dodatkowym udogodnieniem, jeżeli potrzebują Pańtswo wózek. Poza tym jest to również bezpieczniejsze dla waszego malca. Warto dowiedzieć się również jak wygląda łazienka, przede wszystkim, czy jest ona tylko do Państwa dyspozycji. Należy Pamiętać o tym, że w przypadku małych dzieci, dbałość o higienę jest wyjątkowo ważna. Jeżeli maluch nie skończył roku, warto zapytać się o możliwość wypożyczenia wanienki dla niemowalaka. Ponadto, planując urlop rodzinny z dzieckiem, warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia. Dzieci, podczas wakacyjnych zabaw zachowują się szczególnie beztrosko, więc nie trudno o mały wypadek. Posiadanie ubezpieczenia OC może okazać się bardzo przydatne, gdy dziecko uszkodzi np. stojący na parkingu samochód. Jeżeli planują Państwo wyjazd za granicę warto również pamiętać o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Krok 5 – relaks

Któż z nas nie żyje problemami dnia codziennego? Nie pozwólcie Państwo, by towarzyszyły wam one podczas urlopu! Ciągłe rozmyślania o stresującej pracy, zbliżającym się remoncie lub o ciągłych problemach finansowych, wprowadzą Państwa tylko w zły nastrój i poczucie winy, bo „skoro bark nam pieniędzy, dlaczego wyjeżdżamy na wakacje?” Wszystkie zmartwienia zostają w domu! Urlop to czas, podczas którego mają się Państwo zrelaksować i pobyć ze swoją rodziną, dlatego powtarzamy: relaks, relaks i jeszcze raz relaks!

Z rodziną w podróży

Kilkugodzinna podróż może wymęczyć nawet najbardziej wytrwałych dorosłych podróżników, a co dopiero dzieci. Jeżeli jednak odpowiednio się Państwo do niej przygotują, może okazać się ona prawdziwą atrakcją, nie tylko dla dziecka, ale również dla całej rodziny. Przede wszystkim warto mieć w zanadrzu kilka wypróbowanych sztuczek. Warto zabrać ze sobą dwie nowe i dwie ulubione zabawki, zgadywanki oraz ulubioną przytulankę. Lektura na drogę jest zawsze dobra, dlatego warto zabrać ulubione książeczki malucha (lub kilka nowych). Warto pamiętać jednak, że żadne zabawki świata nie zastąpią dobrego towarzystwa. Tata i mama oraz rodzeństwo siedzące obok mogą sprawić, że podróż stanie się prawdziwą przygodą. Wspólne gry i zabawy umilą czas całej rodzinie. Dobrą zabawą są zgadywanki jak np. Jedna osoba wymyśla sobie jakiś przedmiot, zwierzę lub osobę. A pozostali członkowie rodziny zadają pytania, „czy to człowiek?”, „czy to kobieta/mężczyzna?” itd. Na podstawie odpowiedzi („tak” lub „nie”) trzeba odgadnąć co bądź kto to jest. Mogą Państwo również zabrać w podróż kilka płyt z piosenkami dla dzieci. Rodzinny koncert sprawi wszystkim z pewnością mnóstwo radości. Małemu smykowi, można również włączyć bajki.

Pakując podręczny bagaż na wakacje z dzieckiem, warto również pamiętać o pieluszkach na zmianę i drugim komplecie ubranek. W razie gdy maluch się pobrudzi, nie będzie trzeba szukać dla niego świeżego ubrania w bagażniku. Poza tym ważną sprawą są przekąski na drogę. W przydrożnych restauracjach ciężko o zdrowe i pożywne dania dla maluchów (często są to frytki, hamburgery i smażone paluszki rybne), najlepiej więc zabrać coś ze sobą. Małe soczki, buteleczki z wodą i dziecięce jogurciki sprawdzają się w podróży najlepiej. Jeżeli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, pod ręką powinny znaleźć się przede wszystkim woreczki foliowe oraz wilgotne chusteczki do umycia malucha. Ważne jest również to, iż jeżeli nie da się uchronić dziecka przed wymiotami, nie krzyczeć na nie i nie wywoływać w nim poczycia winy. Maluch może stracić wówczas chęć do następnych rodzinnych wczasów, które będą mu się kojarzyły wyłącznie z przykrymi dolegliwościami i gniewem rodziców.

Wymarzone rodzinne wakacje – umocnijcie rodzinne więzi

Decydując się na wymarzone wakacje z dziećmi, mają Państwo niepowtarzalną okazję poznać swoją rodzinę na nowo. Zmiana fizycznego otoczenia, oderwanie się od domowego gniazda oraz codziennych obowiązków sprzyja umocnienu więzi rodzinnych. Rodzice są bardziej rozluźnieni i nareszcie maja możliwość spędzić więcej czasu z dziećmi i wejść z nimi w relacje. Podczas gdy na co dzień, zapracowani i w ciągłym pośpiechu, nie mają Państwo czasu pokazać świata swoim pociechom, na spokojnym, rodzinnym urlopie nigdzie się Państwo nie spieszą.

Rodzinne wakacje to idealny czas na budowę dobrych relacji rodzinnych. Rodzice mogą zaszczepiać w dzieciach swoje pasje i fascynacje. Mogą Państwo wspólnie pływać, robić babki z piasku, wybierać się na górskie eskapady bądź szukać na plaży skarbów zakopanych przez piratów. Poza tym dzieci uwielbiają słuchać historii z życia rodziców lub osób bliskich. Mama może opowiedzieć jak dziadek zabrał ją na wycieczkę do zoo, a tata może opowiedzieć jak złamał sobie rękę ucząc się jeździć na rowerze. Słuchanie takich opowiadań pozwala dzieciom zbudować i umocnić więzi z rodzicami. Ponadto, wspólne posiłki są doskonałą okazją do rozmowy i wymiany poglądów. Nawet jeżeli wydaje się Państwu, że kilkulatek nie wysiedzi długo przy stole a niemowlak będzie tylko bałaganił, nie karmcie ich w biegu lub przed telewizorem. Rozmowy podczas rodzinnych posiłków nie tylko umocnią wasze relacje, ale również nauczą savoir-vivre’u. Jednak nie tylko dzieci znajdują się w centrum urlopu rodzinnego. Warto w tym czasie również zadbać o swoje małżeństwo. Odkąd są Państwo rodzicami, macie zdecydowanie mniej czasu dla siebie. Jednak nie wolno zapominać o tym co was połączyło. Mąż i żona to przecież podstawa rodziny. Mimo tego, iż większość czasu poświęcacie Państwo dzieciom, nie zapominajcie o tym, by zrobić też coś tylko dla siebie. Będą Państwo o wiele szczęśliwsi, a dzięki temu staną się Państwo lepszymi rodzicami.

Podczas urlopu rodzinnego, w górach, czy nad morzem, dzieci mają możliwość posiadania rodziców na wyłączność, czyli to czego brakuje im na co dzień. Dla rodziców jest to nie tylko doskonały moment na okazanie swoim pociechom czułości i zainteresowania, którego tak bardzo potrzebują, ale jest to również okazja do spojrzenia na dziecko z innej perspektywy. Podczas rodzinnego wypoczynku, mają Państwo okazję zobaczyć swoje dziecko w innym środowisku, niż tylko to domowe, mają Państwo okazję do chwili refleksji i obserwacji jak zmieniło się ono w ciągu ostatniego roku, jak dorosło i dojrzało.

Domki letniskowe i apartamenty – idealne miejsce na urlop rodzinny i nie tylko

Po cieżkiej pracy, każdy może pozwolić sobie na kilka dni wypoczynku. Jest to zasłużony czas lenistwa i relaksu, podczas którego należy zapomnieć o terminarzu oraz budziku. Niezależnie od tego, czy planują Państwo spędzić wakacje z rodziną i dziećmi, z przyjaciółmi, psem lub stosem książek, wynajmując domki letniskowe i apartamenty oferujące wczasy rodzinne, na pewno szybko zregenerują Państwo siły i w mgnieniu oka uciekną od codzienności. W naszej ofercie znajdą Państwo noclegi, które zaspokoją nawet najbardziej wybredne gusta: dla każdej ilości osób, z różnorodnym wyposażeniem oraz w najbardziej wyszukanym położeniu. Jeżeli ciężko jest Państwu podjąć decyzję, lub mają dodatkowe pytania, bez wahania mogą się Państwo z nami skontaktować. Chętnie udzielimy Państwu pomocy przy wyborze odpowiedniego zakwaterowania. Jesteśmy pewni, że w naszej bogatej ofercie domków letniskowych oraz apartamentów znajdą Państwo coś dla siebie i przeżyją niezapomniane chwile w gronie najbliższych osób. Takich wakacji się nie zapomina.

Wakacje z dzieckiem

image-tag