Wakacje z psem - noclegi przyjazne czworonogom - Casamundo base64Hash Wakacje z psem - noclegi przyjazne czworonogom - Casamundo

Wakacje z psem - noclegi przyjazne czworonogom

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście
Organizacja wakacji z czworonogiem to z pewnością niemałe wyzwanie. Aby móc rozkoszować się wolnym od pracy czasem z naszym towarzyszem wymagane jest odpowiednio dobre przygotowanie. Wybór kraju i miejsca noclegowego odgrywa przy tym istotną rolę.
DALSZE INFORMACJE »
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Szeroki wybór domów wakacyjnych
Szeroki wybór domów wakacyjnych

Poniżej dowiecie się jak najlepiej podróżować i na co trzeba zwrócić uwagę zabierając czworonoga na wakacje.


Jest wiele możliwości spędzenia urlopu z naszym najukochańszym towarzyszem. Najbardziej przyjazne wakacje dla ciebie i twojego czworonoga to wakacje, które przede wszystkim nie wymagają długiej podróży samochodem. Już pięcio do sześciogodzinna podróż samochodem może bowiem okazać się bardzo wyczerpująca dla twojego psa. Niezależnie od celu podróży świetnym rozwiązaniem dla posiadaczy psów są apartamenty i domy wakacyjne z ogrodem - najlepiej ogrodzonym. To dzięki nim wasze czworonogi mają odpowiedni wybieg i mogą rozkoszować się świeżym powietrzem jednocześnie nie przeszkadzając innym urlopowiczom.

Wakacje z psem w Polsce

Polska jest idealnym krajem do spędzenia wakacji z czworonożnym ulubieńcem. Dla każdego typu urlopowicza i jego towarzysza istnieje możliwość odpoczynku. Północ kraju oferuje nam urlop nad Bałtykiem i wielogodzinne spacery po plaży. Południowa i południowo-wschodnia część Polski to tereny górzyste i leśne, idealne na aktywny wypoczynek. Liczne szlaki i ścieżki piesze przystosowane są nie tylko dla tych bardziej doświadczonych i wytrwałych osób, ale również na mniejsze spacery z psem. Tereny te są łatwo osiągalne samochodem – najlepszym środkiem przewozowym dla psów.

Urlop z czworonogiem za granicą

Aby móc spędzić wakacje z psem górach poza granicami własnego kraju nie musimy koniecznie podróżować samolotem. Casamundo oferuje liczne apartamenty i domy wakacyjne w Czechach i na Słowacji, do których można dojechać samochodem. Dla urlopowiczów, którzy chętnie spędzają wczasy z psem nad wodą doskonałym zagranicznym celem podróży są Węgry. To tu nad Jeziorem Balaton wszyscy mogą spędzić fantastyczne chwile nad wodą, a dla czworonożnych ulubieńców jest wystarczająco terenów zielonych.


W przypadku dłuższych podróży lepszym rozwiązaniem dla naszego czworonożnego towarzysza jest lot samolotem. Krótko trwające loty są świetnym rozwiązaniem dla posiadaczy psów. Mniejsze rasy psów przewożone są w klatkach, które mogą być trzymane na kolanach. Idealnym celem podróży na wakacje z psem samolotem są Włochy czy Hiszpania.


Niezależnie od tego, czy planujemy urlop z psem za granicą samochodem czy też samolotem, ważne jest, aby być dobrze poinformowanym o odpowiednich przepisach w danym kraju. W Unii Europejskiej każdy pies musi posiadać paszport. Aby go uzyskać naszemu towarzyszowi musi zostać wszczepiony czip identyfikacyjny. Dodatkowo wymagana jest szczepionka przeciwko wściekliźnie. 24 godziny przed wyjazdem na wakacje zagraniczne z psem udajemy się ponownie do weterynarza w celu uzyskania wpisu do paszportu. Kolejnym niezbędnym krokiem jest sprawdzenie, czy istnieją ewentualnie jeszcze inne wymagania w kraju, do którego się wybieramy.
Organizacja wakacji z psem z pewnością wymaga większych przygotowań, ale piękny czas spędzony z naszym ulubieńcem wynagradza nam cały trud.

Wakacje z psem

image-tag