Wyjazd na narty - Casamundo base64Hash Wyjazd na narty - Casamundo

Wyjazd na narty

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście
Narciarstwo alpejskie, snowboard albo i narciarstwo klasyczne – Europa jest istnym rajem dla sportów zimowych. W samym sercu Europy leżą Alpy, nadające się perfekcyjnie dla wyjazdów zimowych, z czego są tak bardzo cenione. Alpy są najwyższym pasmem gór Europy.
DALSZE INFORMACJE »
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Szeroki wybór domów wakacyjnych
Szeroki wybór domów wakacyjnych

Składają się z ponad 128 szczytów górskich, przekraczających wysokość 4000 metrów nad poziomem morza. Wszystkie z nich położone są na terenie Alp Zachodnich. Powierzchnia samych Alp wynosi ponad 200 000 kilometrów kwadratowych i rozprzestrzenia się pomiędzy Austrią, Słowenią, Liechtensteinem, Szwajcarią, Włochami oraz Francją. Kiedy miłośnik sportów zimowych ma podjąć wybór miejsca swojego zimowego urlopu, ostateczna decyzja jest bardzo często wielce trudna.

Wczasy narciarskie we Włoszech – Dla profesjonalistów, zaawansowanych i początkujących

Popularnymi regionami dla sportu narciarskiego we Włoszech są Friuli, Lombardia i Piemont. Głównym regionem turystycznym jest jednak w tym wypadku leżąca na północnym wschodzie kraju Wenecja Euganejska. Znanym i cenionym ośrodkiem narciarskim w tym rejonie jest Nevegal, lubiany przez wiernych wczasowiczów za gwarantowane wysokie opady śniegu oraz wspaniałe trasy narciarskie, cenione szczególnie przez narciarzy z wyższej półki. Jeśli Państwo wolą łatwiejsze stoki do jazdy na nartach, to możemy polecić ośrodek Cortina d‘Ampezzo. Tutaj jest to nieważne czy Państwo należą do zawodowców czy ambitnych początkujących – tutaj każdy może zrobić urlop. Tak samo i w tym pięknym miejscu prawdopodobność śniegu jest dość wysoka.

Dzięki słońcu, które przeciętnie świeci przez ponad 8 godzin, letnia opalenizna możliwa jest we Włoszech też i zimą. Koniecznie pamiętajcie Państwo o nakremowaniu niezasłoniętych części ciała kremem przeciwsłonecznym, gdyż biały śnieg to idealny reflektor promieni słonecznych i ich szkodliwego promieniowania. Dodatkowa ilość stoków narciarskich zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów znajduje się w Arabba, w środku Dolomitów. Innym wyjątkowo pięknym regionem włoskich Alp jest południowy Tyrol.

Narciarskie szaleństwo we Francji

Francuskie stoki cechują się samymi superlatywami. Największym lodowcowym ośrodkiem narciarskim jest Les 2 Alpes, znajdujący się na krańcu parku narodowego Ecrin, który jest też największym ośrodkiem narciarstwa letniego w Europie. Ponad 2000 tras narciarskich w przeciągu 3600 metrów nad poziomem morza jak i wiele wyciągów narciarskich oferują początkującym i zawodowcom prawdziwą sielankę narciarstwa. Gdy wybiorą Państwo się na wyciąg Dome Express, zawiezie on was dokładnie pod lodowcem. Graniczącą nieopodal strefę głębokiego śniegu La Grave można polecić doświadczonym narciarzom, którzy lubią biały puch okrywający ich ciała podczas zjazdu typu freeski. 2000 metrów różnicy wysokości jak i stromość do 45% gradientu horyzontalnego wymagają umiejętności eksperta.

Największym połączonym ośrodkiem narciarskim jest Trois Vallees, który jest jednym z ulubionych celów na narciarski wyjazd do Francji. Tutaj znajduje się wiele miejsc narciarskich, z których Val Thorens jest najwyżej położonym w Europie i posiada aż 300 tras narciarskich ze wszystkimi stopniami trudności. Dzięki 200 wyciągom wszystkie z nich są optymalnie położone, umożliwiając istny maraton zjazdowy. Przez armaty śniegowe, śnieg jest gwarantowany nawet podczas wyjątkowo łagodnej zimy. Dodatkowo mają Państwo do dyspozycji parki zimowo-rozrywkowe.

Austria – Alpejskie Eldorado dla fanów sportów zimowych

Położony w austriackiej części Tyrolu Ötztal, znany jest nie tylko jako miejsce znaleziska znanej na cały świat mumii Ötzi, ale też dzięki swoim światowym ośrodkom sportów zimowych. Przez wiecznie pewne prawdopodobieństwo opadu śniegu, Ötztal uważany jest za baśniową krainę śniegu, gdzie wiele międzynarodowych sportowców ćwiczy swoją dyscyplinę. Ötztal cieszy się dodatkowo wielką popularnością poprzez kultowe Apres-Ski.

Generalnie rzec biorąc, Austria, jako jeden z krajów alpejskich należy do tych miejsc, które wyjątkowo wspaniale nadają się na sporty zimowe. Przepiękny Tyrol znany jest przede wszystkim ze względu na ośrodek Kitzbühel. Austriacka Karyntia graniczy bezpośrednio z Friaulem i Venetią. W tym regionie znajduje się lubiany ośrodek narciarski Nassfeld-Hermagor. 110 tras narciarskich oraz 30 wyciągów stoją dla waszych narciarskich ekscesów otworem. Największym unikalnym walorem jest tutaj najdłuższa kolejka wyciągowa w całych Alpach. Możliwa jest też krótka podróż do sąsiedniej Italii i to na nartach. Początkujący narciarze a także i łyżwiarze znajdą dla siebie wiele możliwości w górach Villach.

Wypad na narty do romantycznej Szwajcarii

Jeżeli porządny urlop narciarski, którego nie chcę się nigdy zapomnieć, to tylko w Szwajcarii. Kraina wolnych i neutralnych Helvetów jest jak najwspanialszym wyborem dla zimowej przyjemności. Włoskojęzyczny oraz kulturowy szwajcarski Kanton Ticino, zwany bramą do Italii, posiada w swoim wielkim asortymencie turystycznym ośrodek narciarski Aivolo, który można polecić komuś, kto już dłużej jeździ na nartach lub woli snowboard. Absolutni nowicjusze mogą w Bosco Gurin sami wypróbować swoje umiejętności albo skorzystać z tamtejszej szkoły.

W Kantonie Valais, szczególnym magnesem na turystów jest dolina Rhonetal. Tutejszymi najpopularniejszymi ośrodkami narciarskimi są Zermatt, Saas-Fee, Crans-Montana i Verbier. Niezliczona ilość tras narciarskich wszystkich poziomów trudności oraz długie na wiele kilometrów trasy do biegów narciarskich zapraszają na urozmaicony urlop narciarski.

Kanton Gryzonia jest największym w Szwajcarii i leży całkowicie w Alpach. Znanym miejscem w świecie globalnych prominentów jest Klosters. Tutaj od lat swój coroczny urlop spędza między innymi brytyjski książę Charles. Kto wie, być może istnieje szansa że spotkają Państwo jego książęcą mość podczas zjazdu na nartach na jednym ze stoków w idyllicznej Szwajcarii.

Wyjazd na narty

Pokaż więcej
image-tag