Listy Życzeń
Narty na Słowacji  - Casamundo base64Hash Narty na Słowacji  - Casamundo

Narty na Słowacji

Słowacja
Dowolne daty
Goście
Słowacja jest krajem zamków i gór, w którym jak w soczewce skupiają się przyrodnicze i kulturalne atrakcje turystyczne - wszystkie, jakie można sobie wymarzyć.
DALSZE INFORMACJE »
Oszczędź nawet do 23%

Najlepsze Okazje na Słowacji

Apartament Starý Smokovec
-23%
15 kwi - 22 kwi
86 m² Apartament
5 2
Starý Smokovec, Wysokie Tatry, Słowacja
od 657 zł 858 zł
za noc
Apartament Štrbské Pleso
-18%
15 kwi - 22 kwi
40 m² Apartament
4 1
Štrbské Pleso, Wysokie Tatry, Słowacja
od 591 zł 724 zł
za noc
Apartament Wysokie Tatry
-17%
1 kwi - 8 kwi
220 m² Apartament
15 6
Wysokie Tatry, Powiat Poprad, Słowacja
od 1.415 zł 1.710 zł
za noc

Słowacja: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Tatranská Štrba
Apartament
5 1
Tatranská Štrba, Szczyrba, Słowacja
od 771 zł
za noc
Apartament Tatranská Štrba
70 m² Apartament
7 3
Tatranská Štrba, Szczyrba, Słowacja
od 1.021 zł
za noc
Nocleg Kráľova Lehota
20 m² Nocleg
2 1
Kráľova Lehota, Powiat Liptowski Mikułasz, Słowacja
4,0 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 329 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z wifi

Dom wifi Ždiar
wifi
120 m² Dom
12 4
Ždiar, Powiat Poprad, Słowacja
od 733 zł
za noc
Dom wifi Slanická Osada
wifi
100 m² Dom
7 2
Slanická Osada, Namiestów, Słowacja
od 563 zł
za noc
Apartament wifi Starý Smokovec
-23%
15 kwi - 22 kwi
wifi
86 m² Apartament
5 2
Starý Smokovec, Wysokie Tatry, Słowacja
od 656 zł 856 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domy z kuchnią

Apartament Kuchnia Pri priehrade - Ostrý vrch
Kuchnia
70 m² Apartament
6 2
Pri priehrade - Ostrý vrch, Omšenie, Słowacja
od 390 zł
za noc
Apartament Kuchnia Tatrzańska Polanka
Kuchnia
100 m² Apartament
8 3
Tatrzańska Polanka, Wysokie Tatry, Słowacja
od 611 zł
za noc
Apartament Kuchnia Tatrzańska Polanka
Kuchnia
130 m² Apartament
8 3
Tatrzańska Polanka, Wysokie Tatry, Słowacja
od 503 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Domki z sauną

Apartament Sauna Wysokie Tatry
-17%
25 mar - 1 kwi
Sauna
220 m² Apartament
15 6
Wysokie Tatry, Powiat Poprad, Słowacja
od 1.411 zł 1.705 zł
za noc
Zobacz inne

Wyjazd na narty na Słowację

Oferuje zapierające dech w piersiach krajobrazy, góry, jaskinie, średniowieczne zamki i urokliwe starówki, architekturę ludową, uzdrowiska i ośrodki narciarskie - ten mały wielki kraj wprost zachwyca mnogością atrakcji. Szczególne miejsce w turystyce tego kraju zajmują sporty zimowe. Wyjazd na narty na Słowację jest niemal obowiązkowym punktem programu dla fanów tego sportu w całej Europie Środkowej. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się tu na kolejne ferie zimowe!

Zorganizuj wyjazd na narty do najpiękniejszych zakątków Słowacji

Tatry (szczególnie zaś Tatry Wysokie) są jedną z tutejszych perełek. Nocleg na Słowacji często wybierają turyści kochający nie tylko piesze wycieczki, ale także wysokogórską wspinaczkę. Zimą zapełniają się ośrodki narciarskie, które przyciągają do apartamentów na Słowacji fanów tego sportu z całej Europy. Na wyjazd na narty na Słowację decydują się zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze, szczególnie zaś miłośnicy natury. Tutejsze stoki wkomponowane są bowiem w piękną, nieokiełznaną przyrodę.

Jeśli lubisz naprawdę długie - i wysoko położone - trasy zjazdowe, rozważ wynajęcie domu wakacyjnego na Słowacji w okolicach Tatrzańskiej Łomnicy. Najdłuższa trasa mierzy ponad 6 kilometrów! Długie trasy narciarskie o zróżnicowanych stopniach trudności to zresztą jedna z tutejszych specjalności. Warto dodać, że najwyższe części tamtejszego ośrodka narciarskiego położone są powyżej 2000 m n.p.m., co stanowi ewenement w tej części Europy.

Szczególną popularnością cieszy się miejscowość Poprad, wokół której skupiają się liczne ośrodki narciarskie, w tym na przykład Stary Smokovec, szczególnie polecany na Rodzinne wakacje. Maluchy mogą tu skorzystać ze szkółki narciarskiej oraz mierzącego 2,5 kilometra toru saneczkowego. W okolicy rozpoczynają się trasy zjazdowe - dwie dla początkujących i dwie dla zaawansowanych. Dzięki różnorodnej ofercie ośrodków narciarskich do domków wakacyjnych na Słowacji ściągają fani narciarstwa i sportów zimowych z całej Europy, niezależnie od swojego poziomu zaawansowania.

Bajkowe ferie w otoczeniu pięknej architektury

Turystów do domów wakacyjnych na Słowacji przyciąga także Bratysława. Goście słowackich kurortów narciarskich często decydują się na jedno- lub dwudniowy wypad do stolicy, by spróbować lokalnej kuchni i na własne oczy zobaczyć majestatycznie górujący nad miastem zamek, z czterema krępymi wieżami. Historia fortyfikacji sięga IX wieku, ale dziś zamek ma formę renesansową.

Przy okazji wyjazdu na narty na Słowację, warto zobaczyć także inne zamki. Wiele z nich jest w ruinie, ale nadal zachowały majestatyczne piękno. Do najbardziej znanych należy Zamek Bojnice (często używany jako sceneria do filmów), Zamek Spiski (największy zamek warowny w Europie, znajdujący się na liście UNESCO) i ruiny zamku Dewin. Grzechem byłoby nie wspomnieć o Zamku Orawskim, którego twierdza jest jedną z największych na Słowacji. Jego budowa rozpoczęła się w 1267 roku. Wraz z upływem czasu twierdza rozrastała się i dziś należy do największych w Europie Środkowej.

Słowackie miasta są znakomicie skomunikowane, a ośrodki narciarskie posiadają wyjątkowo dobrą infrastrukturę. Niezależnie więc od tego, czy wybierasz domek wakacyjny na Słowacji na weekendowy city break, dłuższy urlop narciarski czy objazdowe wakacje, wyjazd spełni Twoje oczekiwania i zapewni niezapomniane wrażenia z jazdy na nartach. I nie tylko!

image-tag