Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy w ramach naszej witryny pliki cookies | Ukryj komunikat 
Ulubione Telefon
-
Bezpł. infolinia
700.000 Domy i apartamenty wakacyjne na Casamundo
Domy i apartamenty wakacyjne
Pewne porównanie i rezerwacja domków letniskowych i apartamentów
Bezpieczna rezerwacja
Domy wakacyjne z gwarancją najlepszej ceny
Najlepsze ceny
Doskonałe doradztwo
Doskonałe doradztwo
Źródło Trusted Shops
Zatwierdzone przez Trusted Shop - dobrze przetestowane z wysoką oceną klientów
Duże zadowolenie klientów

Agroturystyka – niezapomniana przygoda dla dużych i małych

Zdecydowanie w ostatnich latach niezwykle popularną formą spędzania wakacji w naszym kraju lub za granicą jest agroturystyka. Wakacje na wiejskich terenach to dla wielu osób z miasta pierwsza okazja ku temu, by przebywać na wsi, zobaczyć na własne oczy, jak uprawia się pola, hoduje zwierzęta. Ponadto tereny wiejskie to znakomita okazja do oddychania świeżym powietrzem oraz do bezpośredniego kontaktu z naturą.

Bez wątpienia wczasy pod gruszą to bardzo dobry pomysł na spędzenie letniego urlopu. To właśnie wtedy następuje czas zbiorów, pola mienią się soczystą zielenią lub złotymi kłosami zbóż, a w sadach drzewa i krzewy uginają się od owoców. Wieś to miejsce, gdzie czas zupełnie inaczej płynie i panuje zupełnie inna kultura. Wiele dawnych zwyczajów, których już nie ma w miastach, nadal jest kultywowanych na terenach wiejskich. Przekonajcie się o tym sami np. podczas wakacji w Miasino, wczasów w Oosterhout oraz urlopu w Veyrignac.

Wczasy pod gruszą – wypoczynek z dala od miejskiego harmidru i zgiełku

Zdecydowanie jedną z największych atrakcji, jaką oferują Państwu gospodarstwa agroturystyczne jest zdrowe i naturalne jedzenie. To na wsi można spróbować owoców i warzyw prosto z pola, które nie są pryskane ani sztucznie hodowane. Ich smak jest zupełnie inny niż tych, które znamy z supermarketów. Wszystko na wsi smakuje inaczej. Wystarczy tylko spojrzeć i spróbować wiejskich jajek, by móc się przekonać o tym, że całkowicie różnią się one smakiem i wyglądem żółtka od tych, które pochodzą z farm hodowlanych. Jeśli spróbują Państwo naturalnych produktów, to już na zawsze będą Państwo chcieli takich smakować każdego dnia. A przecież w wielu sytuacjach na wsi można spróbować także tradycyjnych wyrobów, których w sklepach spotykamy tylko imitacje. Wakacyjny okres to zdecydowanie najlepszy czas na wakacje na wsi.

Jeśli zdecydują się Państwo na wczasy na wsi, to być może będą mieli Państwo okazję do tego, by móc wziąć udział w typowych pracach w polu lub na gospodarstwie. Dla dzieci przejażdżka traktorem, kombajnem może być niesamowitym przeżyciem! A przecież agroturystyka daje ogromne możliwości do aktywnego wypoczynku. Będą mieli Państwo szansę na spacery po lasach, polnych drogach, jazdę rowerem, czasem nawet jazdę konną. W lasach można zbierać jagody, grzyby, poziomki. Wiele wiosek jak na przykład Längenfeld lub Hopfgarten im Brixental w Tyrolu znajduje się nieopodal bardzo atrakcyjnych turystycznie regionów, dzięki czemu będzie to dla Państwa znakomita okazja do organizacji wielu fakultatywnych wycieczek. Chociaż wypoczynek na terenach wiejskich najlepiej jest organizować latem, to jednak praktycznie o każdej porze roku będzie to znakomite miejsce na urlop.

↑ do góry 
Moje CASAMUNDO

Tutaj znajdą Państwo zapisane obiekty,
ostatnio oglądane obiekty wakacyjne i wiele więcej!