Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy w ramach naszej witryny pliki cookies | Ukryj komunikat 
Ulubione Telefon
-
Bezpł. infolinia
DOŚWIADCZENIA DOŚWIADCZENIA
Dopasuj wyszukiwanie
700.000 Domy i apartamenty wakacyjne na Casamundo
Domy i apartamenty wakacyjne
Pewne porównanie i rezerwacja domków letniskowych i apartamentów
Bezpieczna rezerwacja
Domy wakacyjne z gwarancją najlepszej ceny
Najlepsze ceny
Doskonałe doradztwo
Doskonałe doradztwo
Źródło Trusted Shops
Zatwierdzone przez Trusted Shop - dobrze przetestowane z wysoką oceną klientów
Duże zadowolenie klientów

Mazury Giżycko – prawdziwa perła wśród mazurskich jezior

Giżycko Mazury – niezapomniany wypoczynek w krainie jezior

Giżycko to prawdziwa perła pośród mazurskich jezior. Miasto położone jest nad sześcioma jeziorami: Kisajno, Niegocin, Tajty, Wojsak, Popówka Duża i Popówka Mała. Jeziora łączą się ze sobą za pomocą kanałów tworząc malowniczy labirynt wodny oraz wyspę w mieście. Dodatkową atrakcją są mosty. Jeden z nich - most obrotowy na Kanale Łuczańskim to jedyny taki most w Europie nadal czynny (pochodzi z XIX w). Wczasy na Mazurach nieodłącznie kojarzą się z jeziorami, portami i... Giżyckiem. Miasto posiada aż 9 portów żeglarskich i jest niekwestionowaną stolicą żeglarstwa w Polsce oraz ważnym ośrodkiem kulturalnym. To właśnie tam odbywa się co roku Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku oraz Mazury Hip-Hop Festiwal. Mazury Giżycko to także wiele innych pomniejszych imprez m.in.: Dni Giżycka, Przegląd Zespołów Dancingowych, czy też letnie koncerty organowe w Kościele Ewangelickim.

Wymarzone wczasy na Mazurach Giżycko

Giżycko to centrum polskiego żeglarstwa. Miasto jest jednym z największych portów na Szlaku Wielkich jezior, a Giżycko domki letniskowe nad jeziorem to najbardziej pożądana opcja wypoczynku pośród wszystkich żeglarzy oraz wielbicieli mazurskich jezior z Polski oraz wielu innych państw. Wspaniałe wczasy na Mazurach Giżycko, to doskonały wybór także dla tych, których interesuje historia. W mieście zobaczyć można kościół ewangelicki pochodzący z 1827, wspomniany już most obrotowy na Kanale Łuczańskim, dziewiętnastowieczną twierdzę Boyen, która odegrała ogromną rolę podczas I wojny światowej, cerkiew prawosławną z XIX wieku oraz zamek krzyżacki z XIV wieku (obecnie hotel). Stara wieża ciśnień, z której można podziwiać niezwykłe widoki na jeziora (wieża posiada windę) to także część przygody, która zwie się: wczasy na Mazurach Giżycko

Giżycko Mazury to szeroko znane hasło także wśród pieszych i rowerowych wędrowców. Kraina Jezior posiada wiele szlaków, nie tylko wodnych, dlatego coraz więcej turystów wybiera się tam na dwóch kółkach. Tym, którzy lubią się czasem oderwać od ziemi, służy lotnisko Mazury Residence. Mogą tam lądować i startować samoloty sportowe. Jednak, jako że leży ono w strefie Giżycko Mazury, posiada także na swoim terenie od razu przystań jachtową. Aktywne wczasy na Mazurach wydają się być koniecznością. Słońce i woda dodają wszystkim energii, a okoliczne lasy są gwarancją czystego powietrza. Giżycko domki letniskowe nad jeziorem to najszybszy sposób na odzyskanie sił po męczących miesiącach w pracy lub po chorobie.

Malownicze jeziora oraz spokojny wypoczynek na łonie dzikiej przyrody, czekają na Państwa także w Skandynawii, dlatego polecamy również nasze komfortowe domki letniskowe Vinstra oraz przytulne apartamenty Tysnes. Poza tym proponujemy Państwu wakacje w Vestvågøy, wczasy w Frovåg (Senja) oraz urlop w Brekken (Røros).

  

Moje CASAMUNDO

Tutaj znajdą Państwo zapisane obiekty,
ostatnio oglądane obiekty wakacyjne i wiele więcej!