Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy w ramach naszej witryny pliki cookies | Ukryj komunikat 
Ulubione Telefon
-
Bezpł. infolinia
DOŚWIADCZENIA DOŚWIADCZENIA
Dopasuj wyszukiwanie
700.000 Domy i apartamenty wakacyjne na Casamundo
Domy i apartamenty wakacyjne
Pewne porównanie i rezerwacja domków letniskowych i apartamentów
Bezpieczna rezerwacja
Domy wakacyjne z gwarancją najlepszej ceny
Najlepsze ceny
Doskonałe doradztwo
Doskonałe doradztwo
Źródło Trusted Shops
Zatwierdzone przez Trusted Shop - dobrze przetestowane z wysoką oceną klientów
Duże zadowolenie klientów

Słowenia wakacje nad morzem

Wczasy w Słowenii nad morzem będą niezapomniane

Mimo, że Słowenia to w przeważającej mierze kraj wyżynny i górski mogą zaplanować Państwo wyjątkowe wczasy nad morzem w Słowenii. Ten niewielki kraj to prawdziwy raj dla fanów pięknych plaż, doskonałej kuchni i cudownej atmosfery. Najpiękniejszym nadmorskim regionem gdzie spędzić mogą Państwo wakacje w Słowenii nad morzem jest Istria. To tam nad morzem górują ruiny XIII wiecznych zamków i słoweńskie winnice. Historia Słowenii sięga VI wieku naszej ery i wakace tam spędzone będą idealną okazją do poznania dziejów tego małego państwa.

Wybierając Słowenia noclegi nad morzem położone u wybrzeży akwenu Adriatyckiego skorzystają Państwo z uroków klimatu umiarkowanego. Najsłynniejszym dobrodziejstwem słowackiej części Adriatyku są wody termalne. Pochodzą one z morza, które wypełnia Kotlinę Liptowską. Aby z nich skorzystać należy wybrać jeden z wielu nadmorskich ośrodków, które oferują zdrowotne kuracje. Wody termalne to skarb narodowy Słoweńców. Słowenia wakacje nad morzem to również propozycja, która zaintryguje tych z Państwa, którzy lubią poznawać miejsce jeszcze nieeksplorowane przez turystów. Zjawiska krasowe położone w miejscowości Postojna niedaleko Morza Adriatyckiego to między innymi Jaskinie Szkocjańskie oraz jaskinia Vilenica, w której co roku odbywa się festiwal literacki.

Słowenia noclegi nad morzem – doskonałe miejsce na wymarzony wypoczynek

Piękną miejscowością, w której mogą spędzić Państwo urlop nad morzem w Słowenii jest Izola. Czarujące miasteczko i najstarszy port rybacki to główne centrum doskonałej kulinarnej tradycji oraz stolica kulturalna wybrzeża. Stare Miasto położone jest na dawnej wyspie, która sztucznie została połączona z lądem w XIX wieku. Izola leży między miastami Koper i Piran, dzięki czemu jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzenia tych miast w których odbywają się maraton teatru tańca, Festiwal Wiosny oraz Festiwal Drzew Oliwnych. Najważniejszymi zabytkami są kościół świętego Maura z 1533 roku oraz rokokowy pałac rodziny Besengich. Izola słynie również z kamienistych plaż, które otaczają malownicze urwiska, co zapewnia kameralność i intymność tych wyjątkowych miejsc.

Miejscem, które nie sposób ominąć planując wczasy w Słowenii nad morzem jest miejscowość Koper. Położona na półwyspie miejscowość, której historia sięga czasów rzymskich. To właśnie w Koprze znajduje się imponujący Pałac Pretorów, oraz zabytkowa, XIV wieczna katedra Wniebowzięcia NMP która posiada bardzo cenne obrazy autorstwa Vittore Carpaccio, rzeźbione w drewnie stalle oraz XV wieczny skarbiec królewski. Wybierając się nad morze w Słowenii poczują Państwo klimat tego niewielkiego, lecz dumnego państwa, który jest idealnym połączeniem nadmorskiego wypoczynku i historycznej przygody.

Ze Słowenii do Chorwacji to tylko „rzut kamieniem,” dlatego warto skorzystać z okazji i wybrać się na wczasy nad morzem w Chorwacji. Polecamy Państwu nasze komfortowe domki letniskowe Rovinj oraz apartamenty Poreč. Jesteśmy przekonani, że również i tam spędzą Państwo wspaniałe chwile.

    

Moje CASAMUNDO

Tutaj znajdą Państwo zapisane obiekty,
ostatnio oglądane obiekty wakacyjne i wiele więcej!